Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

R/C Helicopter PC

R/C Helictopter to wyprodukowany przez studio deweloperskie Aqua System symulator, pozwalający graczom sterować lotem modeli śmigłowców w zamkniętych pomieszczeniach. Rozgrywka wymaga przede wszystkim umiejętnego operowania przepustnicami i wykonywania określonych ewolucji. Twórcy zadbali o mnogość dostępnych helikopterów - od typowych zdalnie sterowanych zabawek, aż po wykonane w skali 1:48 wierne kopie takich maszyn jak AH-64 Apache.

Symulacje, śmigłowce.

Aqua System | producent

Bright Star | wydawca

Lemon Interactive | wydawca PL

Pomoc techniczna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry R/C Helicopter | PC

5maja2002

4maja2003

premiera PL

PC Windows
Okładka R/C Helicopter (PC)
R/C Helicopter

R/C Helicopter jest nietypowym symulatorem lotu, w którym gracz steruje wewnątrz budynków, różnymi modelami (skala 1:48) nowoczesnych śmigłowców. W nagrodę za dolatywanie do ustalonych miejsc i wykonywanie określonych ewolucji otrzymuje on cenne punkty, które z kolei przekładają się na nowe śmigłowce i poziomy do przejścia.

Obsługa gry została ograniczona do minimum. Dzięki temu można przystąpić do zabawy bez wgłębiania się w instrukcję czy zasady gry. Nie oznacza to jednak, że R/C Helicopter jest tytułem nierealistycznym. Sterowanie helikopterem wymaga opanowania i wyczucia (zalecany joystick lub inny analogowy kontroler). Pomieszczenia, które przyjdzie graczowi eksplorować obfitują w różnorakie sprzęty: krzesła, szafy, żyrandole czy urządzenia elektroniczne. Sterowany śmigłowiec obserwowany jest z oddali, z tyłu maszyny (tylko jeden widok).

Esencję gry stanowi tryb Adventure Mode, w którym należy zbierać kolejne gwiazdki. Są one dość dobrze poukrywane. Dopiero gdy odnajdzie się określoną ich ilość będzie można rozpocząć eksplorację sąsiednich pomieszczeń. Drugi z zaprezentowanych trybów to Challenge Mode, w którym zadaniem gracza jest wykonywanie określonych zadań. Są one zróżnicowane (także pod względem poziomu trudności), a z ciekawszych warto wymienić precyzyjne lądowanie na niewielkiej wysepce, slalom pomiędzy zawieszonymi w powietrzu pachołkami czy niszczenie wyznaczonych celów. W nagrodę za wykonanie danego zadania odblokowywane są nowe pomieszczenia. W przypadku zadań polegających na strzelaniu do różnych obiektów gra szczególnie punktuje celność, w innych brane są również pod uwagę precyzja oraz zmieszczenie się w wyznaczonym limicie czasowym.

Ciekawostką wartą odnotowania jest obecność wielu prawdziwych śmigłowców, m.in. słynnego amerykańskiego AH-64 Apache, japońskiego Kawasaki AH-1 czy włoskiego Augusta A-109 K2. Kolejne zdobywane śmigłowce charakteryzują się odmiennymi parametrami. Opanowanie każdego z nich wymaga więc oddzielnego treningu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe R/C Helicopter

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wymagania sprzętowe R/C Helicopter

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 128MB RAM, CD-ROM x4, 100MB na HDD, akcelerator 3D zgodny z Direct-X 8.0

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG GL553

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamięć: DDR4 2400 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM umożliwiające rozszerzenie do 32 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 z 2G/4G GDDR5 VRAM | NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti z 4G GDDR5 VRAM
Wyświetlacz: 15.6" 16:9 HD (1366x768)/Full HD (1920x1080)/IPS FHD (1920x1080) przeciwodblaskowa
Magazyn danych: SSD - 128GB (M.2 2280) | SSD - 256GB (M.2 2280) | HDD - 1TB 7200RPM SSH

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
21.06.2009 10:03
mikas(PL)!!!!!
0
Generał

spoko gierka kiedyś soro w niągrałem :)