Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Avernum: Escape from the Pit Android

Remake staroszkolnego izometrycznego RPG. Akcja toczy się w podziemnym królestwie, będącym w rzeczywistości olbrzymim więzieniem. Zabawę zaczynamy od stworzenia czteroosobowej drużyny bohaterów, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. System walki oparto na turach.

RPG, fantasy, indie, klasyczne RPG, turowe, widok izometryczny.

Avernum: Escape from the Pit - screen - 2012-02-23 - 232599Avernum: Escape from the Pit - screen - 2012-02-23 - 232598Avernum: Escape from the Pit - screen - 2012-02-23 - 232595Avernum: Escape from the Pit - screen - 2012-02-23 - 232601Avernum: Escape from the Pit - screen - 2012-02-23 - 232600Avernum: Escape from the Pit - screen - 2012-02-23 - 232597Avernum: Escape from the Pit - screen - 2012-02-23 - 232596

Spiderweb | producent

Spiderweb | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Avernum: Escape from the Pit | AND

26czerwca2013

Android
Okładka Avernum: Escape from the Pit (AND)
Avernum: Escape from the Pit

Avernum: Escape from the Pit to remake pierwszej części izometrycznego cyklu cRPG-ów Avernum, która sama w sobie była zresztą odświeżoną wersją znacznie starszej gry zatytułowanej Exile: Escape From the Pit. Za najnowszą edycję odpowiada ten sam zespół, co za wszystkie poprzednie, czyli niezależne studio Spiderweb Software. Gra ukazała się m.in. na urządzeniach mobilnych napędzanych systemem Android.

Gracz wciela się w bohatera, który próbował przeciwstawić się złemu Imperatorowi Hawthorne'owi. Za karę zostaje skazany na dożywotni pobyt w podziemnym królestwie Avernum. Większość z trafiających tam ludzi szybko ginie z głodu, wycieńczenia lub też zostaje rozszarpana przez zamieszkujące mrok monstra. Nasz bohater ma jednak inne plany. Zaczyna gromadzić wokół siebie podobnych mu śmiałków z zamiarem wywalczenia sobie powrotu na powierzchnię i dokonania zemsty na tych, którzy przyczynili się do jego skazanie, z samym Hawthornem na czele.

Avernum: Escape From the Pit to czystej krwi cRPG utrzymane w stylu popularnym w latach 90. Akcja ukazana jest z perspektywy izometrycznej, a walka odbywa się w systemie turowym. Przed rozpoczęciem zabawy tworzymy drużynę złożoną z czterech postaci, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. Za swoje dokonania bohaterowie nagradzani są punktami doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwój ich statystyk i umiejętności. Co ciekawe, w przeciwieństwie do typowych przedstawicielu tego gatunku Escape From the Pit oferuje aż trzy niezależne wątki fabularne, koncentrujące się na: przeżyciu w podziemnej krainie, dokonaniu zemsty oraz ucieczce z Avernum. Każdą z tych ścieżek możemy przejść samodzielnie, lub zająć się wszystkimi jednocześnie. Ponadto w świecie gry poumieszczano dziesiątki zadań pobocznych. Zabawę w wersji na Androida uatrakcyjnia obecność ponad pięćdziesięciu zaklęć i setek artefaktów magicznych.

W porównaniu z poprzednimi wersjami kompletnemu przeobrażeniu uległa oprawa graficzna i na grę wreszcie można patrzyć bez żalu. Ponadto poprawiono interfejs użytkownika, a system tworzenia postaci został tak zmodyfikowany, aby utrudnić tworzenie bezużytecznych bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Avernum: Escape from the Pit

12+

Nowe The Humble Bundle z 15 grami cRPG studia Spiderweb Software
Nowe The Humble Bundle z 15 grami cRPG studia Spiderweb Software

wiadomość12 lipca 2013

Na serwisie The Humble Bundle ruszyła nowa tygodniowa promocja. W jej ramach można za kilkanaście złotych kupić piętnaście gier cRPG studia Spiderweb Software, w tym Avadon: The Black Fortress oraz serie Avernum i Geneforge.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz