Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Anomaly Defenders Android

Anomaly Defenders jest czwartą częścią polskiej serii strategicznej Anomaly, której początek datuje się na 2011 rok. Gra zrywa tym razem z zasadami znanymi z poprzednich odsłon i powraca do korzeni gatunku tower defense, przewrotnie określanego przez studio 11 bit odwróconym tower offence.

Strategiczne, science fiction, RTS, tower defense, polskie, indie.

Anomaly Defenders - screen - 2015-04-28 - 298680Anomaly Defenders - screen - 2015-04-28 - 298679Anomaly Defenders - screen - 2015-04-28 - 298678Anomaly Defenders - screen - 2015-04-28 - 298677Anomaly Defenders - screen - 2015-04-28 - 298676Anomaly Defenders - screen - 2015-04-28 - 298675

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Anomaly Defenders | AND

23września2014

Android
Okładka Anomaly Defenders (AND)
Anomaly Defenders

Anomaly Defenders jest kolejną stworzoną przez polski zespół 11 bit studios grą strategiczną z popularnego cyklu Anomaly. Do tej pory wszystkie odsłony były przedstawicielami odwróconego tower defense, nazwanego dumnie przez autorów tower offence. Za czwartym razem postanowiono jednak wrócić do korzeni gatunku i zaoferować rozgrywkę skupiającą się nie na ataku, lecz na obronie bazy przed wrogimi najeźdźcami. Mamy zatem do czynienia w istocie z tower defense.

Akcja przenosi nas do przyszłości, na planetę kosmitów. Role jednak się odwróciły i to obcy muszą bronić się przed najazdem ludzkości. Aby ochronić swój gatunek przed likwidacją ze strony „złych” ludzi, wcielamy się w dowódcę sterującego nowoczesnymi maszynami należącymi do kosmitów.

Poprzednie części z serii Anomaly wyznawały zasadę, że najlepszą obroną jest atak, a zatem polegały na unikaniu ostrzału i przedostawaniu się do obozu wroga. Co ciekawe, „czwórka” zrywa z tradycją i oferuje to, do czego przyzwyczaiły nas standardowe tytuły reprezentujące gatunek tower defense. Budujemy wieże obronne w dogodnych miejscach, czekając na ruch ze strony przeciwnika. Aby utrudnić przedarcie się wroga przez nasze linie obrony, można rozbudowywać swoją bazę o kolejne konstrukcje, które występują w ośmiu rodzajach i mają sześć różnych funkcji ataku. Jeśli nasza siła okaże się zbyt słaba, istnieje możliwość ulepszania wież.

Gra, podobnie jak poprzedniczki, została stworzona z myślą o PC oraz urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach. Grafika prezentuje bardzo podobny poziom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Anomaly Defenders

12+

Valiant Hearts, Dragon Quest I, Goblin Sword i inne – przegląd najlepszych gier września na iOS
Valiant Hearts, Dragon Quest I, Goblin Sword i inne – przegląd najlepszych gier września na iOS

wiadomość1 października 2014

Oto kolejne omówienie najlepszych produkcji, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Znajdziecie wśród nich m.in. piękną przygodową grę akcji Valiant Hearts: The Great War, platformówkę Goblin Sword, strategię Anomaly Defenders, grę logiczną The Nightmare Cooperative czy RPG-a Dragon Quest I.

Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (22-28 września)
Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (22-28 września)

wiadomość28 września 2014

Dobiegający końca tydzień jak zwykle okazał się bardzo owocny dla fanów gier mobilnych. Zadebiutowały projekty takie jak Asphalt Overdrive, FIFA 15 Ultimate Team czy Anomaly Defenders, a wśród zapowiedzianych tytułów znalazły się tak obiecujące projekty jak Frontline: The Longest Day czy Big Pharma. Ponadto przyjrzeliśmy się najciekawszym przecenom oraz omówiliśmy najlepsze produkcje traktujące o zarządzaniu.

Anomaly Defenders debiutuje na Androidzie
Anomaly Defenders debiutuje na Androidzie

wiadomość24 września 2014

Studio 11 bit wprowadziło do oferty platformy Google Play swoją najnowszą produkcję – czwartą odsłonę defensywnego cyklu Anomaly, czyli Anomaly Defenders. Gra trafiła także do najnowszego zestawu Humble Bundle. Edycja na iOS zadebiutuje już jutro.

Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (26-30 maja 2014).
Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (26-30 maja 2014).

wiadomość26 maja 2014

W tym tygodniu do sklepów trafia Watch Dogs. Czy gra firmy Ubisoft sprosta oczekiwaniom? Premiery będą miały także takie tytuły jak A Story About My Uncle, Mario Kart 8, czy Anomaly Defenders.

Anomaly Defenders zadebiutuje już za tydzień
Anomaly Defenders zadebiutuje już za tydzień

wiadomość22 maja 2014

Polskie studio niezależne 11 bit poinformowało, że Anomaly Defenders, kolejna część serii strategicznej, ukaże się w sklepach cyfrowej dystrybucji Steam i Games Republic już w przyszłym tygodniu. Na zachętę udostępniono trzeci zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz