Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Iesabel Android

Iesabel to wyprodukowana przez gdyńskie studio Madman Theory Games gra action-RPG w klimatach fantasy. Gracz wciela się w rolę bohatera, który musi stawić czoła okrutnej królowej Iesabel i kierowanemu przez nią kultowi szalonego boga Baala.

RPG, fantasy, funkcje cross-platform, hack'and'slash, kooperacja, multiplayer, polskie, RPG akcji.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Iesabel | AND

9lipca2013

Android
Okładka Iesabel (AND)
Iesabel

Iesabel jest kolejnym po Sparkle 2: Evo (2012) efektem współpracy studia Madman Theory Games oraz firmy wydawniczej Forever Entertainment. Tym razem deweloperzy z Gdyni zdecydowali się zmierzyć z gatunkiem action-RPG, a źródłem inspiracji stały się takie gry jak Diablo 2 czy Dungeon Siege III. Produkcja trafiła m.in. na urządzenia z systemem Android.

Akcja Iesabel osadzona została w świecie fantasy (co ciekawe, mapa w dużym stopniu przypomina środkową Europę). Na dalekim południu, w świętym mieście Yeroh szerzy się zło. Król stracił głowę dla pięknej księżniczki, której serce jest mroźne jak lód i czarne jak wieczna noc. Gdy Iesabel została królową, zaczęła szerzyć kult swego pana - szalonego boga Baala. Nastała ciemność, a wraz z nią zniszczenie i ból. Echa odległych wydarzeń coraz bardziej słyszalne są na północy, gdzie w spokojnej wiosce Slava rozpoczyna się przygoda głównego bohatera.

Mechanika rozgrywki opiera się na schematach doskonale znanych fanom gier action-RPG. Postać kreowana przez gracza może należeć do jednej z dwóch klas – barbarzyńcy lub wiedźmy. Dokonany na starcie wybór definiuje możliwe do użycia przedmioty i bronie, a także preferowany styl walki. Wzorem klasycznych gier cRPG, w trakcie zabawy bohater zdobywa doświadczenie, a po osiągnięciu wyznaczonego limitu awansuje na kolejny poziom, co pozwala m.in. zwiększyć atrybuty psycho-fizyczne oraz opanować nowe umiejętności lub rozwinąć już posiadane.

Twórcy gry zadbali o sporą ilość zadań do wykonania, rozległe i zróżnicowane lokacje (lasy, podziemia, bagna, cmentarze i inne), bestiariusz obejmujący ponad 100 rodzajów przeciwników, a także bogaty asortyment broni, pancerzy i akcesoriów (w większości generowanych losowo), jakie można znaleźć lub zdobyć.

Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań zastosowanych w Iesabel jest tryb wieloosobowej kooperacji dla maksymalnie 8 graczy. Uczestnicy zabawy mogą przy tym korzystać z różnych platform sprzętowych jak komputery PC, tablety i smartfony.

Iesabel odznacza się atrakcyjną oprawą audiowizualną. Trójwymiarowa grafika w grze zwraca uwagę bogactwem szczegółów, intensywną kolorystyką oraz licznymi efektami specjalnymi wywoływanymi w trakcie gry (przy korzystaniu z magii i specjalnych umiejętności).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 8  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Iesabel

12+

Promocje mobilne na weekend 21-22 lutego (m.in. Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse)
Promocje mobilne na weekend 21-22 lutego (m.in. Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse)

wiadomość21 lutego 2015

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse, Sentinel 4: Dark Star, serii Strategy & Tactics oraz o akcji Humble Square Enix Bundle.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz