Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mass Effect Infiltrator iOS

Spin-offowa odsłona legendarnej serii Mass Effect, stworzona przez studio IronMonkey z myślą o użytkownikach mobilnych. Pod względem fabularnym, tytuł stanowi swoiste uzupełnienie trzeciej części cyklu, a jego akcja toczy się równolegle do wydarzeń tam opisanych.

Akcji, science fiction, TPP, TPS.

Gra przestała działać 11 września 2015

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Mass Effect Infiltrator | iOS

6marca2012

App Store

6marca2012

premiera światowa

Gra Mass Effect Infiltrator na PC przestała działać

11września2015

Apple iOS
Okładka Mass Effect Infiltrator (iOS)
Mass Effect Infiltrator

Aktualizacja: 11 września 2015 roku gra została usunięta z usługi App Store przez wydawcę.

Mass Effect Infiltrator jest osadzoną w realiach science-fiction trzecioosobową strzelaniną, stanowiącą spin-offową odsłonę popularnego cyklu gier RPG akcji studia BioWare, przygotowaną ekskluzywnie dla posiadaczy urządzeń przenośnych. Za powstanie gry odpowiada ekipa studia IronMonkey, mająca na swoim koncie mobilne odsłony takich hitów, jak The Sims 3, Mirror’s Edge oraz Dead Space.

Akcja gry toczy się równolegle do wydarzeń znanych z Mass Effect 3. Wcielamy się w postać byłego agenta Cerberusa Randalla Ezno, który po zakończeniu jednej z misji powraca do bazy badawczej organizacji na stacji Barn. Na miejscu odkrywa, że jego mentorka Inali poddana została przerażającym eksperymentom, zaś sam Cerberus w istocie nie jest tak przyjazną organizacją, na jaką się kreuje. Randall poprzysięga swoim byłym pracodawcom zemstę, pragnąc ujawnić światu wszystkie popełnione przez Cerberusa zbrodnie. Aby tego dokonać, musi jednak bezpiecznie uciec z bazy, stawiając czoła zastępom strażników, mutantów i mechów.

Mechanika rozgrywki w Mass Effect Infiltrator czerpie z pełnoprawnych odsłon serii, choć w przeciwieństwie do nich praktycznie pozbawiona jest elementów RPG i koncentruje się przede wszystkim na walce. Przemierzając kolejne segmenty bazy Cerberusa nasz protagonista eliminuje przeciwników i bossów, korzystając z intuicyjnego systemu osłon. Do dyspozycji gracza oddano szereg mocy biotycznych, atak wręcz oraz cztery rodzaje broni, które podczas rozgrywki można poddawać ulepszeniom do max. 5 poziomu. W zamian za wykonywanie kolejnych zadań oraz odnajdywanie dowodów zbrodni Cerberusa, jesteśmy nagradzani kredytami, które możemy spożytkować na zakup nowych, przydatnych umiejętności, takich jak sprint czy wślizg. W grze pojawia się także znany z serii macierzystej system reputacji, którą budujemy poprzez podejmowanie wyborów natury moralnej.

Premiera gry Mass Effect Infiltrator odbyła się równocześnie z premierą pełnoprawnej trzeciej odsłony serii, a obie gry zostały ze sobą powiązane za pomocą konta EA Origin. Dzięki temu gracze, którzy ukończą grę przed zaliczeniem Mass Effect 3, mogą spowodować znaczący wzrost „współczynnika gotowości galaktycznej”, wpływając na jej zakończenie i zwiększając swoje szanse w ostatecznej walce ze Żniwiarzami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Mass Effect Infiltrator

Wymagania wiekowe Mass Effect Infiltrator

12+

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz