Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Super Time Force Ultra PS Vita

Super Time Force to wybitnie zręcznościowa side-scrollowana strzelanka, przypominająca oprawą audiowizualną hity sprzed lat. Wyróżniają ją przede wszystkim wysoki poziom trudności i system podróży w czasie.

Akcji, 2D, humorystyczne, platformówki, science fiction, strzelanki.

Super Time Force Ultra - screen - 2014-08-20 - 288033Super Time Force Ultra - screen - 2014-08-20 - 288032Super Time Force Ultra - screen - 2014-08-20 - 288031Super Time Force Ultra - screen - 2014-08-20 - 288030Super Time Force Ultra - screen - 2014-08-20 - 288029Super Time Force Ultra - screen - 2014-08-20 - 288028Super Time Force Ultra - screen - 2014-08-20 - 288027Super Time Force Ultra - screen - 2014-08-20 - 288026

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Super Time Force Ultra | PSV

1września2015

2września2015

PSN

PlayStation Vita
Okładka Super Time Force Ultra (PSV)
Super Time Force Ultra

Super Time Force Ultra to oryginalny przedstawiciel gatunku side-scrollowanych strzelanek, reprezentowanych przez klasyczne serie, takie jak Contra czy Metal Slug. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Capybara Games. Twórcy znani są najlepiej dzięki grom Critter Crunch oraz Superbrothers: Sword & Sworcery EP. Super Time Force Ultra na PlayStation Vicie oraz PlayStation 4 jest nieco rozszerzoną wersja oryginalnej wersji tytułu, która ukazała się w połowie 2014 roku na konsolach Xbox 360 oraz Xbox One, a także komputerach PC. Nowa edycja zawiera szereg drobnych usprawnień związanych z dotykowym ekranem Vity, a także unikalnymi możliwościami PlayStation 4. Bonusem jest także dodatkowa grywalna postać, którą jest Shuhei Yoshida, jeden z prezesów Sony Computer Entertainment, znany graczom ze swojej obecności w mediach społecznościowych oraz z oficjalnych prezentacji produktów marki PlayStation.

Fabuła gry opowiada o losach członków specjalnego oddziału. Tytułowa świetnie wyszkolona i doskonale wyposażona grupa operacyjna zajmuje się podróżami w czasie, aby naprawiać wszelkie błędy popełnione w przeszłości i usprawniać teraźniejszość. Historia jest utrzymana w humorystycznym tonie i zawiera liczne elementy parodystyczne.

Na tle wielu podobnych produkcji polegających na parciu w prawo i eliminowaniu kolejnych hord oponentów, Super Time Force Ultra wyróżnia przede wszystkim możliwość cofania się w czasie, który wpływa na wygląd rozgrywki. Po każdej śmierci na polu walki kierowana przez graczy postać zostaje cofnięta na początek planszy i zaczyna misję od nowa. Tym razem jednak towarzyszy jej poprzednie wcielenie, które wcześniej nie zdołało wypełnić zadania. Takie rozwiązanie znacznie modyfikuje założenia gry i sprawia, że gracze muszą, oprócz zręczności, wykazać się też sprytem i umiejętnością planowania, aby jak najlepiej współpracować z poprzednimi wcieleniami i z ich pomocą pokonać wszelkie przeszkody, niemożliwe do przejścia w pojedynkę. Zadanie dodatkowo utrudnia jednak ograniczona liczba żyć oraz szybko upływający czas, w którym dane zadanie można wykonać.

Do dyspozycji graczy oddano kilka typów żołnierzy, z których każdy wykorzystuje własne, charakterystyczne dla danej klasy, rodzaje broni o różnej sile rażenia i zasięgu. Obok ciężkich, uzbrojonych w wyrzutnie rakiet piechurów, występują też m.in. snajperzy oraz postacie wyposażone w tarcze do odbijania pocisków. Odpowiednie dobieranie bohaterów jest kluczowe, by poradzić sobie z licznymi elementami platformowymi i hordami oponentów, które występują się na każdej z plansz.

Super Time Force Ultra przypomina klasyczne strzelanki sprzed lat, zarówno pod względem wysokiego poziomu trudności, jak i oprawy audiowizualnej. Odpowiednie wspomnienia przywołują m.in. rozpikselowane projekty postaci i plansz, a także znajome efekty dźwiękowe. Za przygrywającą w tle muzykę odpowiada Jason DeGroot, twórca projektu 6955.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Super Time Force Ultra

Klasyfikacja PEGI Super Time Force Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Trials Fusion, Super Time Force Ultra) 3/7/14
Wieści ze świata (Trials Fusion, Super Time Force Ultra) 3/7/14

wiadomość3 lipca 2014

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi gry Super Time Force Ultra na PC, dodatkach DLC do Trials Fusion, domenie echelonsoftruth.com, a także o kontrowersjach związanych z fińskim turniejem w Hearthstone: Heroes of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz