Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Pou Android

Pou to popularna gra mobilna, bazująca na kultowej zabawce-breloczku Tamagotchi. Rozgrywka polega na opiekowaniu się tytułowym stworkiem: musimy naszego wirtualnego zwierzaka karmić, bawić się z nim czy też kupować mu nowe stroje.

Symulacje, casual, elementy zręcznościowe, indie.

Pou - screen - 2014-12-03 - 292496Pou - screen - 2014-12-03 - 292495Pou - screen - 2014-12-03 - 292494Pou - screen - 2014-12-03 - 292493Pou - screen - 2014-12-03 - 292492

Zakeh | producent

Zakeh | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Pou | AND

5sierpnia2012

5sierpnia2012

Google Play

Android
Okładka Pou (AND)
Pou

Pou to popularna gra wzorowana na kultowych wirtualnych zwierzątkach Tamagotchi. Zabawa polega więc głównie na opiekowaniu się dziwnym stworkiem, przypominającym ziemniaka z oczami, choć to oczywiście nie wszystko, co oferuje ta produkcja.

Celem rozgrywki jest utrzymanie w dobrej kondycji tytułowego Pou. By tego dokonać należy troszczyć się o jego zdrowie, kondycję fizyczną oraz dobre samopoczucie. W związku z tym podczas rozgrywki karmimy stworka, bawimy się z nim, a w razie czego korzystamy ze specjalnych mikstur, uzdrawiających zwierzaka czy spalających nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. Rozgrywka urozmaicana jest przez liczne mini-gierki, w których jeździmy na deskorolce, zjadamy spadające owoce lub odbijamy piłkę. Za dobre wyniki otrzymujemy monety, przeznaczane na zakup żywności i gadżetów.

Pou wykorzystuje system mikropłatności, w ramach którego można szybciej uzyskać dostęp do nowych ubrań, okularów i innych elementów. Całość uzupełniana jest przez dość toporną oprawę graficzną utrzymaną w kreskówkowym stylu.

Minirecenzja Pou – niedogotowany ziemniak

PLUSY:
  1. Uzależniająca rozgrywka, dająca na początku sporo frajdy;
  2. Prosty system levelowania postaci i mnóstwo elementów czekających na odblokowanie, które zachęcają do spędzania czasu z Pou.
MINUSY:
  1. Słaba oprawa graficzna, bardziej przypominająca rysunki z Painta, niż grę wideo;
  2. Monotonna rozgrywka i szybko nudzące się mini-gierki, będące klonami znanych produkcji.

Wśród gier skierowanych na urządzenia mobilne nie brakuje produkcji inspirowanych lub po prostu kopiujących słynne zwierzątka Tamagotchi. Jednym z najważniejszych przedstawicieli tego typu aplikacji jest Pou, pieszczotliwie nazywany ziemniaczkiem.

W produkcji wcielamy się w opiekuna tytułowego stworka, którego zadaniem jest stworzenie Pou odpowiednich warunków życia. W związku z tym, do naszych obowiązków należy zapewnienie podopiecznemu jedzenia, wypoczynku, ale nie tylko, gdyż wielki nacisk położono także na zabawę. Jest ona prawdopodobnie najważniejszym elementem Pou, gdyż wpływa na samopoczucie „ziemniaka”, zapewnia stały dopływ złotych monet niezbędnych do kupowania jedzenia, ubrań itd., ale także znacznie urozmaica powtarzalną rozgrywkę. Mini-gierki to w większości klony znanych produkcji. Twórca gry przygotował więc coś dla fanów układanek typu match-3, kółka i krzyżyk, endless runnerów, Doodle Jump itd.

Tytuł w ogólnym rozrachunku wypada przyzwoicie, ale nic poza tym. Jakość oprawy graficznej jest porażająco niska, deweloper nie wniósł też na rynek żadnych ciekawych rozwiązań, kopiując i mieszając w jednym garnku wszystko jak leci. Mimo wszystko zabawa jest uzależniająca, m.in. przez prosty system levelowania postaci oraz przez poczucie odpowiedzialności za drugą istotę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena gry 7.4 / 10 na podstawie 54 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Pou

odpowiednia dla każdego wieku

Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play
Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play

wiadomość13 maja 2016

Analitycy serwisu App Annie opublikowali raport, z którego wynika, że Subway Surfers i Candy Crush Saga są najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.03.2015 18:14
zanonimizowany1009228
27
Pretorianin
10

Gra świetna na smartfona, gram w wolnym czasie, przydaje się gdy się siedzi w kolejce od lekarza.