Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series XBOX 360

Epizodyczna gra przygodowa, której akcja osadzona jest w uniwersum wykreowanym przez Gearbox Software na potrzeby serii Borderlands. Za powstanie tytułu odpowiada specjalizujące się w tego typu produkcjach studio Telltale Games.

Przygodowe, epizodyczne, humorystyczne, point-and-click, science fiction.

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-08-13 - 305951Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-08-13 - 305950Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-08-13 - 305949Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-08-13 - 305948Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-08-13 - 305947Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-06-12 - 300996Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-06-12 - 300995Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-06-12 - 300994Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series - screen - 2015-06-12 - 300993

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series | X360

3grudnia2014

Microsoft Xbox 360
Okładka Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series (X360)
Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Tales from the Borderlands na platformie PC, PS4 itd. to gra przygodowa stworzona przez studio Telltale Games, znane z takich produkcji jak The Walking Dead i The Wolf Among Us, przy współudziale firmy Gearbox Software. Tytuł oparty jest na serii strzelanek FPP Borderlands, a jego akcja rozgrywa się na niebezpiecznej planecie Pandora.

Przedstawiona tu historia rozpoczyna się po wydarzeniach ukazanych w Borderlands 2 i pozwala nam wcielić się w dwójkę postaci – Fiona to zawodowa oszustka, zaś Rhys jest pracownikiem potężnej korporacji Hyperion, wyposażonym w cyberwszczepy. Fabuła prezentowana jest w nietypowy sposób. Rhys i Fiona opowiadają o tych samych wydarzeniach z przeszłości, ale bardzo szybko w ich relacjach pojawią się nieścisłości i sprzeczności. Tytuł kładzie duży nacisk na elementy komediowe i pod tym względem diametralnie różni się od The Walking Dead oraz The Wolf Among Us.

Rozgrywka w Tales from the Borderlands na PC, PS4 itd. opiera się na podobnej formule, co w dwóch przywołanych poprzednio tytułach: jej sercem są bowiem dialogi oraz podejmowane przez gracza wybory, wpływające na dalszy przebieg historii. Oprócz tego deweloperzy zatroszczyli się także o uproszczone elementy gier akcji. Podczas przygody natrafiamy m.in. na sekcje strzelankowe, czasem musimy też używać unikalnych umiejętności postaci - Fiona bardzo skutecznie potrafi argumentować swoje zdanie, a Rhys używa wszczepów do manipulowania systemami elektronicznymi. Na swojej drodze spotkamy także kilka postaci znanych z poprzednich części, a także nowych bohaterów, którzy po raz pierwszy pojawiają się w uniwersum Borderlands.

Gra, tak jak pozostałe produkcje studia Telltale Games, została podzielona na epizody. Oto ich lista:

  • Zer0 Sum
  • Atlas Mugged
  • Catch a Ride
  • Escape Plan Bravo
  • The Vault of the Traveler
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Klasyfikacja PEGI Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wystartowała halloweenowa wyprzedaż na GOG-u; Tales from the Borderlands jako gratis do zakupów
Wystartowała halloweenowa wyprzedaż na GOG-u; Tales from the Borderlands jako gratis do zakupów

wiadomość26 października 2017

Tegoroczna wyprzedaż halloweenowa na platformie GOG.com stała się faktem. Na chętnych czeka nie tylko ponad dwieście przecenionych gier i pakietów, lecz również możliwość zdobycia Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series za darmo (w ramach gratisu do zakupów).

Drugi sezon Game of Thrones od Telltale Games po zakończeniu serialu; Tales from the Borderlands porzucone
Drugi sezon Game of Thrones od Telltale Games po zakończeniu serialu; Tales from the Borderlands porzucone

wiadomość30 sierpnia 2017

Przedstawiciel firmy Telltale Games ujawnił, że prace nad drugim sezonem Game of Thrones: A Telltale Games Series zostały wstrzymane. Studio powróci do projektu najpewniej po zakończeniu serialu telewizyjnego. Natomiast Tales from the Borderlands poszło w odstawkę i obecnie nie ma żadnych planów związanych z dalszym rozwojem marki.

Tales from the Borderlands - reżyser gry o komercyjnym zawodzie i kłopotach z produkcją
Tales from the Borderlands - reżyser gry o komercyjnym zawodzie i kłopotach z produkcją

wiadomość10 sierpnia 2017

Nick Herman, jeden z reżyserów gry Tales from the Borderlands od Telltale Games, zdradził, że tytuł okazał się dla studia komercyjnym zawodem. Niesatysfakcjonujące wyniki w sklepach negatywnie odbiły się na procesie produkcyjnym końcowych epizodów.

Piąty epizod Tales from the Borderlands debiutuje na PC i konsolach
Piąty epizod Tales from the Borderlands debiutuje na PC i konsolach

wiadomość21 października 2015

Od wczoraj The Vault of the Traveler - ostatni odcinek przygodówki Tales from the Borderlands od studia Telltale Games - stopniowo ukazuje się na poszczególnych platformach. Zdaniem recenzentów piąty epizod stanowi doskonałe zwieńczenie historii Rhysa i Fiony, a jednocześnie pozostawia otwartą furtkę dla kolejnych przygód.

Tales from the Borderlands – data premiery ostatniego epizodu. Pierwszy odcinek gry za darmo
Tales from the Borderlands – data premiery ostatniego epizodu. Pierwszy odcinek gry za darmo

wiadomość8 października 2015

Studio Telltale Games podało oficjalną datę premiery piątego epizodu przygodówki Tales from the Borderlands. Twórcy równocześnie ogłosili, że pierwszy odcinek gry zostanie udostępniony za darmo na konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.11.2014 19:52
olek2123
8
Pretorianin

Telltale zrobiło to na konsole co zdarza się rzadko