Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

SteamWorld Heist PS4

Turowa gra strategiczna, osadzona w wykreowanym przez studio Image & Form uniwersum SteamWorld – łączącym elementy nurtu steampunk i westernu. W grze stajemy na czele drużyny robotów-piratów, którzy aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie napadają wrogie bazy i statki kosmiczne celem zrabowania zgromadzonych tam zapasów.

Strategiczne, science fiction, steampunk, turowe, 2D, indie.

SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321776SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321775SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321774SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321773SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321772SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321771SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321770SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321769SteamWorld Heist - screen - 2016-05-18 - 321768

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry SteamWorld Heist | PS4

7czerwca2016

8czerwca2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka SteamWorld Heist (PS4)
SteamWorld Heist

SteamWorld Heist to kolejna produkcja niezależnego szwedzkiego studia Image & Form, osadzona w wykreowanym przez nie uniwersum SteamWorld, łączącym nurt steampunk z elementami westernu. Po zręcznościowym SteamWorld Dig oraz wydanym jedynie na Nintendo DS SteamWorld Tower Defense mamy do czynienia z nietypową, dwuwymiarową strategią turową.

Fabuła

Akcja gry toczy się jakiś czas po wydarzeniach ukazanych w SteamWorld Dig. Potężny kataklizm wstrząsnął planetą i zmusił resztki populacji do ucieczki w kosmos na pokładzie napędzanych parą statków kosmicznych. W świecie, w którym „robot robotowi wilkiem”, a woda staje się jednym z najrzadszych i najbardziej pożądanych surowców, jedyną możliwością przetrwania jest napadanie wrogich baz i statków celem złupienia zgromadzonych tam dóbr. W grze obejmujemy kontrolę nad drużyną robotów-piratów, która w ten właśnie sposób próbuje radzić sobie w postapokaliptycznej rzeczywistości.

Mechanika

Kontrolowana przez nas drużyna stanowi zbieraninę antybohaterów, zwerbowanych za odpowiednią opłatą w kosmicznych spelunach. Podwładni używają rozmaitych broni i umiejętności specjalnych, a zwycięstwo w kolejnych potyczkach wymaga umiejętnego łączenia różnorodnych taktyk. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, zaś poczynania poszczególnych postaci ograniczone są liczbą punktów ruchu. W jednej turze możemy wykonać tylko dwa ruchy lub oddać strzał po jednorazowym przemieszczeniu się – istnieją także specjalne narzędzia, których użycie nie jest karane utratą punktów ruchu. Dodatkowe urozmaicenie rozgrywki stanowią rozmaite gadżety (granaty, wyrzutnie rakiet, pistolety obezwładniające) oraz umiejętności specjalne (np. chwilowa nieśmiertelność, używanie pocisków przebijających). Po zakończonym pojedynku zbieramy zdobyte łupy i wracamy na statek, żeby dokonać kolejnego abordażu lub udać się do baru po nowe środki zagłady.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna SteamWorld Heist na platformie PlayStation 4 utrzymana jest w podobnej, kolorowej stylistyce co poprzedniczka, choć ze względu na nieco inne miejsce akcji, tym razem przeważają scenerie science-fiction oraz korytarze i wnętrza statków kosmicznych. Jak na strategię turową, akcja została przedstawiona w dość nietypowy sposób. Obserwujemy ją bowiem z boku w perspektywie przypominającej klasyczne side-scrollowe platformówki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.28 / 10 na podstawie 60 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do SteamWorld Heist

Klasyfikacja PEGI SteamWorld Heist

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: PlayStation Network

Recenzja gry SteamWorld Heist - steampunkowy western w kosmosie

Recenzja 7 lipca 2016, 13:47

Co niezmiernie istotne, ręczne celowanie w żaden sposób nie szkodzi taktycznemu aspektowi gry. W SteamWorld Heist piekielnie istotne jest należyte kierowanie grupą, ustawianie żołnierzy na dogodnych pozycjach strzeleckich i umiejętne wykorzystywanie zdolności, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę lub po prostu uchronić ledwo zipiące kowboty przed demontażem. Wróg zawsze przeważa liczebnie, potrafi przyzywać posiłki i wspomagać się stacjonarnymi środkami obronnymi. Spora losowość w budowie aren doprowadza też do tego, że nigdy nie jesteśmy pewni, co czeka nas za kolejnymi drzwiami, nawet jeśli kilkakrotnie przemierzamy ten sam statek. Tytuł za każdym razem stara się nas zaskakiwać, dzięki czemu musimy na bieżąco dostosowywać się do panującej sytuacji i grać tak, jak przeciwnik pozwala. Oczywiście ciągłe usprawnianie arsenału środków zagłady i mozolne zdobywanie doświadczenia wydatnie zwiększa nasze szanse na przetrwanie tej nieustannej kanonady, ale do samego końca przygody nie wiemy, czego się spodziewać. Czy tym razem przetoczymy się przez kolejne pomieszczenia jak walec? A może będziemy zmuszeni brać nogi za pas, bo rozmontowanie wrogich robotów okaże się fizyczne niemożliwe. Pod tym względem SteamWorld Heist to pozycja na piątkę z plusem.

38 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

_xcnn

wequest2

Filofan

U.V. Impaler

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz