Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Prodigy Tactics PC

Prodigy

Prodigy to turowa gra taktyczna z licznymi elementami cRPG, która koncentruje się na pojedynkach niezwykłych bohaterów zamieszkujących świat fantasy. Tym, co odróżnia omawiany tytuł od innych produkcji tego typu, jest fakt, że do jego obsługi konieczne jest posiadanie specjalnej elektronicznej planszy oraz współpracujących z nią figurek bohaterów i kart rozkazów. Na ekranie wyświetlane jest jedynie pole bitwy i działania wykonywane na stole. Gra jest dziełem niezależnego studia Hanakai.

Strategiczne, fantasy, turowe, planszowe, taktyczne, elementy RPG, indie, figurkowe.

Prodigy Tactics - screen - 2017-05-01 - 343956Prodigy Tactics - screen - 2017-05-01 - 343955Prodigy Tactics - screen - 2017-05-01 - 343954Prodigy Tactics - screen - 2017-05-01 - 343953Prodigy Tactics - screen - 2017-05-01 - 343952Prodigy Tactics - screen - 2017-05-01 - 343951Prodigy Tactics - screen - 2014-04-18 - 281225Prodigy Tactics - screen - 2014-04-18 - 281224Prodigy Tactics - screen - 2014-04-18 - 281223

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Prodigy Tactics | PC

8listopada2017

wczesny dostęp

2018

PC Windows
Okładka Prodigy Tactics (PC)
Prodigy Tactics

Prodigy to osadzona w realiach magicznego fantasy taktyczna gra strategiczna, której esencją są toczone w turach pojedynki między drużynami bohaterów wyposażonych w niezwykłe zdolności. Od większości tytułów tego rodzaju omawianą produkcję odróżniają specjalne komponenty, niezbędne do prowadzenia rozgrywki: elektroniczna plansza, umieszczane na niej plastikowe figurki postaci i karty służące do wykonywania akcji. Prodigy jest debiutanckim dziełem niezależnego francuskiego zespołu Hanakai Studio, założonego przez Jeana Beya – specjalistę od tradycyjnych figurkowych gier stołowych (spod jego ręki wyszło np. Confrontation).

Jak wspomniano, akcja gry toczy się w magicznym świecie fantasy. Nosi on nazwę Thasis i jest przenikany przez cudowną energię – Manę – niezbędną do życia wszystkim istotom. Niestety, w końcu zasoby owego surowca zaczynają się kurczyć, a wówczas królestwa wszczynają bratobójcze wojny o resztki bezcennej energii, niszcząc się nawzajem i obracając w ruinę cywilizacje. Fabuła Prodigy zaczyna się w momencie, kiedy na placu boju stoją jeszcze dwa stronnictwa: Królowie Czarodzieje (ang. Sorcerer Kings) i Wolni Ludzie (Free People). W tym samym czasie na niebie ukazuje się kometa, która zwiastuje wybranie nowych czempionów, mogących uratować świat.

W ten sposób bohaterowie zamieszkujący Thasis zaczynają łączyć się w Kompanie, ze zdolnymi do kreacji Many Obserwatorami (Watchers) i strzegącymi ich Strażnikami (Guardians) na czele. Twórcy przygotowali sporo takich predefiniowanych grup, w których jednak większość postaci jest wymienna, więc gracze mogą swobodnie składać swoje drużyny, dokupując figurki z bohaterami, jacy im odpowiadają. Najważniejszym kryterium, na które trzeba zwrócić uwagę, jest tutaj wierność Królom Czarodziejom lub Wolnym Ludziom – praktycznie każda postać walczy dla jednego lub drugiego stronnictwa, toteż np. skrytobójczyni Soha, wierna Czarodziejom, nie mogłaby wesprzeć Kompanii Burzy (Company of the Storm), która służy Wolnym Ludziom.

Zabawa rozpoczyna się od autoryzacji gracza, która zachodzi z użyciem tzw. Symbolu Władzy (Symbol of Power) – elektronicznego pierścienia przechowującego informacje o naszym profilu. Po jego użyciu gra staje przed nami otworem. Fundamentem rozgrywki jest wspomniana plansza, na której umieszczamy figurki (maksymalnie 12) – postawiwszy bohatera na wybranym polu, natychmiast widzimy, jak jego cyfrowy odpowiednik zjawia się w tym samym miejscu na ekranie. Ruch postaci odbywa się za sprawą zwykłego przesuwania figurek, a różne akcje wykonujemy przy użyciu specjalnej talii 8 kart, wykorzystywanych poprzez układanie ich na planszy. Każdy bohater ma indywidualne zdolności, których aktywacja zachodzi poprzez łączenie różnych kart (np. „Will” + „Focus”). Wykonawszy owe operacje, obserwujemy ich skutki na ekranie, oglądając odpowiednie animacje.

Jednak rozgrywka w Prodigy nie polega wyłącznie na toczeniu kolejnych potyczek. W międzyczasie podróżujemy po mapie świata, odwiedzając rozmaite miejsca, w których rozmawiamy z bohaterami niezależnymi i przyjmujemy od nich zadania. Twórcy pokusili się o implementację systemu dialogowego na miarę gier cRPG, umożliwiającego nam wypowiadanie różnych kwestii i podejmowanie wyborów moralnych, które mają wpływ na rozwój opowieści. Co więcej, wszystkie Kompanie mają własne linie fabularne – to samo dotyczy każdej postaci, jaka może wejść w ich skład. Przy omawianych czynnościach sterowanie również zachodzi przy użyciu planszy, figurek i kart.

Za oprawę wizualną oglądaną na ekranie monitora lub telewizora odpowiada technologia Unreal Engine 4. Gwarantuje to wysoki poziom grafiki, ze szczegółowymi modelami, dopracowanymi efektami i ładnymi animacjami.

Jak przystało na grę skupioną na pojedynkach bohaterów, w Prodigy nie mogło zabraknąć również trybu rozgrywki wieloosobowej, oferującego zabawę dla maksymalnie dwóch graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Prodigy Tactics

12+

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Prodigy – wystartowała zbiórka pieniędzy na miks taktycznego cRPG i stołowej gry figurkowej
Prodigy – wystartowała zbiórka pieniędzy na miks taktycznego cRPG i stołowej gry figurkowej

wiadomość4 kwietnia 2014

W serwisie Kickstarter rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na grę Prodigy. Mowa o taktycznym cRPG, w którym starcia między bohaterami będą toczone nie przy użyciu myszki i klawiatury, lecz specjalnej elektronicznej planszy z figurkami i oddziałującymi na nie kartami. Twórcy potrzebują 100 tysięcy dolarów, by przygotować tytuł do wypuszczenia w wersji alfa. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4, głównie z myślą o pecetach.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz