Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Swapper PS4

Platformówka logiczna utrzymana w stylistyce science-fiction. W grze kierujemy osobą błądzącą po stacji kosmicznej. Bohater ma nietypowe urządzenie: karabin, który wytwarza jego klony. Przy pomocy tego gadżetu rozwiązujemy zagadki. Cechą charakterystyczną gry jest nietypowa oprawa graficzna – większość widzianych w niej obiektów wykonano z gliny i innych materiałów.

Logiczne, 2.5D, platformówki, science fiction.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Swapper | PS4

5sierpnia2014

Sony PlayStation 4
Okładka The Swapper (PS4)
The Swapper

The Swapper to klimatyczna platformówka logiczna, rozgrywająca się w najdalszych zakamarkach kosmosu. Za produkcję odpowiada kilku deweloperów: Olli Harjola, Otto Hantula, Tom Jubert oraz Carlo Castellano. W sfinansowaniu gry pomógł też fundusz Indie Fund, który wcześniej wsparł takie projekty jak QUBE, The Splatters, czy Dear Esther.

W The Swapper wcielamy się w osobę, która znajduje się na opuszczonej stacji kosmicznej i próbuje odkryć, co stało się w tym miejscu. W tle pojawia się motyw pradawnej obcej cywilizacji. Chociaż produkcja jest „tylko” platformówką, nie stroni od ciekawych przemyśleń na temat natury istnienia. Nowe informacje na temat historii stacji poznajemy w rozmowach z pewnym nieznajomym oraz odczytując informacje z terminali, zawierających fragmenty wspomnień.

Już na samym początku przygody otrzymujemy dość specyficzne urządzenie: broń potrafiącą wytwarzać klony trzymającej ją postaci, które powtarzają ruchy bohatera. Dodatkowo urządzenie pozwala przejąć kontrolę nad daną kopią. To podstawa każdej z zagadek dostępnych w grze. Z czasem autorzy wprowadzają nowe przeszkody, w tym różnokolorowe światła – jedno z nich uniemożliwia klonowanie, a drugie blokuje opcję przełączania między klonami. Rozwiązując zagadki zbieramy przedmioty, które otwierają drogę do dalszych zakamarków statku.

Cechą wyróżniającą The Swapper jest oprawa wizualna. Po pierwsze, gra jest utrzymana w klimatach chłodnego, ciężkiego science-fiction. Po drugie, autorzy wykonali ręcznie z gliny i innych materiałów większość z obiektów widocznych na ekranie, a później przenieśli je do gry i doprawili efektami specjalnymi. Ciekawemu pomysłowi na kierunek stylistyczny towarzyszy klimatyczna, ambientowa ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 28 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do The Swapper

Klasyfikacja PEGI The Swapper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Trials Fusion, The Swapper, Call of Duty: Ghosts) 27/2/14
Wieści ze świata (Trials Fusion, The Swapper, Call of Duty: Ghosts) 27/2/14

wiadomość27 lutego 2014

Dziś piszemy m.in. o darmowych weekendach z grą Call of Duty: Ghosts, zapowiedzi logicznej platformówki The Swapper na konsole firmy Sony, dacie premiery Trials Fusion, a także o kolejnej części serii Project Gotham Racing. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

adalex18

h_charriere

_xcnn

laksus

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.03.2015 22:27
Janekml
1
Legionista

The Swapper to gra, która ma świetny klimat dzięki mrocznej i tajemniczej muzyce oraz bardzo ładnej grafice. Podoba mi się też oryginalny pomysł z klonowaniem bohatera. Jest to naprawdę jedna z lepszych platformówek od niezależnych twórców, w jaką grałem. Moja ocena to 9,5 i mam nadzieję, że jej twórcy nie poprzestaną na tym tytule i będą dalej się rozwijać.

20.08.2015 13:25
odpowiedz
Piniek435
12
Legionista
8.5

Naprawdę dobra i klimatyczna gra

20.08.2015 14:02
odpowiedz
Matysiak G
121
bozon Higgsa
9.5

Ja przeszedłem w zeszłym roku na pc.
Zrobiło mi taką dziurę w mózgu, źe po skończeniu przez tydzień nie dałem rady grać w nic innego, bo nic mnie nie bawiło. Jak po Wiedźminie 3 normalnie.

Genialna gra.