Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mad Max XBOX 360

Sandboksowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) na motywach kultowej serii filmów George’a Millera. Tytuł wyprodukowany został przez szwedzkie studio Avalanche we współpracy z firmą Warner Bros. Interactive.

Akcji, crafting, postapokalipsa, samochodowe, sandbox, TPP, TPS.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Mad Max | X360

Prace nad grą Mad Max na X360 zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Microsoft Xbox 360
Okładka Mad Max (X360)
Mad Max

Mad Max jest trzecioosobową grą akcji, osadzoną w otwartym, postapokaliptycznym świecie i nawiązującą do kultowej serii filmów George’a Millera, której debiut miał miejsce w 1979 roku i wylansował na gwiazdę światowego formatu odtwórcę roli tytułowej – Mela Gibsona. Za interaktywną wersję przygód szalonego Maxa odpowiedzialne jest szwedzkie Avalanche Studios, twórcy sandboksowego cyklu Just Cause. Wydawcą gry jest zaś Warner Bros Interactive Entertainment, specjalizujące się w grach opartych na licencjach filmowych.

Fabuła gry nie nawiązuje bezpośrednio do żadnego z powstałych wcześniej filmów, lecz opowiada nam zupełnie nową historię, wykorzystując jedynie „ikoniczne” elementy charakterystyczne dla całej serii. W grze wcielamy się oczywiście w postać tytułowego Maxa, który po utracie swojego legendarnego samochodu V8 Interceptor wyrusza w podróż po rozległym, postapokaliptycznym Pustkowiu. Celem jego wędrówki jest skonstruowanie nowej maszyny, która dorówna osiągom jej legendarnemu poprzednikowi. Jest to jednak tylko wstęp do wielu przygód, czekających na drodze głównego bohatera. Max ma bowiem nadzieję na odnalezienie legendarnej krainy Plains of Silence, gdzie będzie mógł wreszcie zaznać upragnionego spokoju i ukojenia, ale przy okazji nie omieszka zemścić się na swoich oprawcach.

Gra pozwala na swobodne poruszanie się po świecie Pustkowia, w którym roi się od wszelakiej maści wrogo nastawionych postaci. W eksploracji pomoże nam nowy samochód o nazwie Magnum Opus, który w miarę postępów w grze możemy ulepszać i uzbrajać w coraz to nowsze gadżety. Dzięki temu poprawimy zarówno jego osiągi, jak i sprawność bojową, co jest rzeczą szczególnie ważną, bo to właśnie ten wehikuł będzie naszą podstawową bronią. Twórcy gry położyli spory nacisk na element walk samochodowych, a ponadto odwzorowano ok. 50 różnych pojazdów znanych z filmowej serii.

W sytuacjach, w których nie będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony naszego samochodu, Max zmuszony będzie rozprawiać się z wrogami w bardziej tradycyjny sposób. W naszym arsenale znajdzie się różnego rodzaju broń palna, jednak za względu na to, że na Pustkowiu dosyć trudno o odpowiednią ilość amunicji, najbardziej niezawodną bronią Maxa często okażą się sprawne pięści. Twórcy pozostawiają nam jednak możliwość wyboru czy chcemy angażować się w otwartą walkę, czy też wybrać metodę cichej eliminacji wrogów.

Podczas odkrywania kolejnych terenów trafimy na różnego rodzaju obozowiska, wieże czy punkty obserwacyjne, gdzie możemy zdobyć tak cenne towary jak jedzenie czy paliwo. Oprócz wątku głównego zadbano o odpowiednią ilość rozmaitych misji pobocznych i zadań dodatkowych, które zachęcają do eksploracji świata i poświęcenia grze znacznie większej ilości czasu, niż wymaga tego fabuła. To ważne, szczególnie, że w przeciwieństwie do panujących trendów gra nie oferuje nam możliwości zabawy w trybie multiplayer, skupiając się całkowicie na kampanii dla jednego gracza. Jedyne na co zezwolili twórcy to prezentowanie swoich samochodów w specjalnej galerii. Dzięki temu możemy porównywać nasze wersje Magnum Opus z tym, stworzonymi przez innych.

Jak przystało na przyzwoitą grę filmową, graficy zadbali o szczegółową oprawę graficzną wersji na Xbox 360 oraz widowiskowe efekty specjalne. Ze względu na specyficzny klimat uniwersum, dobrze znany wszystkim fanom filmu, w grze dominują przede wszystkim rozległe krajobrazy pustynne i skaliste. Niemal na każdym kroku obecny jest brud i rozkład, a wzniesione ludzką ręką budynki wyglądają tak jakby były naprędce sklecone z elementów znalezionych na złomowisku. Podobne wrażenia wzbudzają stroje bohaterów oraz wymyślne wehikuły, tak charakterystyczne dla klimatu Mad Maxa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mad Max

18+

Widzieliśmy w akcji grę Mad Max - samochodowa rozwałka w klimatach postapokaliptycznych

Przed premierą 23 sierpnia 2013, 13:10

Kilka minut i kilkadziesiąt wybuchów później Maxowi w końcu udało się zajechać zdobycznym autem do twierdzy. Pojazd został rozebrany na części, a bohaterowi dostały się same ochłapy, niemniej warto pozostawać w dobrych stosunkach z przywódcami, ponieważ w kontrolowanych przez nich bastionach znajdziemy często unikatowe ulepszenia czy też korzystniejsze ceny tych łatwiej dostępnych. Skoro już przy tym jesteśmy – modyfikacja Magnum Opus, nowego samochodu Maxa, jest nieodłącznym (a może nawet najważniejszym) elementem rozgrywki. Każda zmiana ma wymierny wpływ na zachowanie wozu, ponieważ w grę wchodzi nawet waga poszczególnych części. Zależnie od naszych preferencji możemy stworzyć bardzo szybką i zwrotną, ale delikatną brykę albo ciężkie monstrum, któremu bliżej do czołgu. Co ciekawe, zadbać trzeba nie tylko o opancerzenie, broń czy mocniejsze zderzaki, ale również o rodzaj opon, w Mad Maxie ma bowiem znaczenie nawet powierzchnia, po której jeździmy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.06.2013 10:46
ELZOP
22
Chorąży

OMG!! poczekamy , mam nadz. że będzie choć trochę oddawał klimat filmu

14.06.2013 14:25
😊
odpowiedz
z0ltar
39
Pretorianin

Razi błąd w podpisie obrazka: "Eksploracja otwartego świata na piechotę również przysporzy wielu wyrażeń." Wyrażeń? :D

14.06.2013 21:57
odpowiedz
Hefarius
39
Chorąży

1. Zamknięte etapy - śmierdzi swoista odmianą munchkinu.... ("przejdziesz jak zdobędziesz mocniejszy zderzak"
2. Mam nadzieję, że trochę amunicji jednak będzie... - w końcu w filmach tez używali broni, nie tylko w krytycznym zagrożeniu życia. Ammo może byc tyle co w grach książkowych Jeo Devera o Callu Phoenixie.
3. Boję się o klimat.

4. Zeno clash z samochodami w sosie borderlands? :D

29.06.2013 01:28
odpowiedz
inkub69
56
Pretorianin

up-----> o tak gry ksiazkowe joe devera, przechodzilem je po kilkadziesiat razy, zadna gra komputerowa temu nie podskoczy tak jak i filmom mad max. nie da sie po prostu.

04.09.2015 16:00
odpowiedz
WhiteDragonPL
1
Junior

Temu pisze że wstrzymano prace nad Mad Max'em na Xbox 360?