Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Bubble Witch Saga WWW

Gra przeglądarkowa typu bust-a-move z wiedźmami w roli głównej. Sterujemy kolorowymi bąbelkami unoszącymi się z ogromnego kotła i próbujemy trafić nimi w inne o tym samym kolorze, co powoduje ich usunięcie z planszy. W zależności od osiągniętych wyników dostajemy gwiazdki, które pozwalają na odblokowanie kolejnych poziomów.

Logiczne, casual, bust-a-move.

King | producent

King | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Bubble Witch Saga | WWW

25czerwca2012

WWW
Okładka Bubble Witch Saga (WWW)
Bubble Witch Saga

Bubble Witch Saga to kolejny przedstawiciel gier typu bust-a-move stworzony przez specjalizujące się w tytułach przeglądarkowych studio King.com. Twórcy wprowadzili pewne urozmaicenia do klasycznej mechaniki oraz umieścili w swojej produkcji wiedźmy stosując lekko mroczną stylistykę.

Podstawowym zadaniem gracza jest oczyszczenie planszy z różnokolorowych bąbelków. W tym celu konieczne jest wystrzeliwanie baniek znajdujących się na dole ekranu w taki sposób, aby trafiały w inne o tej samej barwie, co w efekcie spowoduje, że zostaną usunięte z planszy. Etap kończy się, gdy uda nam się pozbyć ich wszystkich. Rzędy bąbelków powoli przesuwają się w dół, więc na graczu ciąży presja jak najszybszego wykonywania ruchów.

Dla urozmaicenia rozgrywki twórcy wprowadzili stojące na dole kociołki o różnych rozmiarach. Odczepione bąbelki spadają do nich, zapewniając dodatkową premię punktową w zależności od wielkości i położenia danego pojemnika. Oprócz tego na ekranie stopniowo pojawiają się pajączki stanowiące dodatkowe przeszkody dla opadających bąbelków i w efekcie zmieniają tor ich lotu.

Przebieg kampanii ukazano w formie mapy krainy z rozmieszczonymi na niej poszczególnymi etapami. Za każde zwycięstwo otrzymujemy określoną liczbę gwiazdek w zależności od osiągniętej liczby punktów. Są one niezbędne do odblokowania kolejnych plansz. W przypadku porażki tracimy jeden z pięciu punktów energii, które regenerują się z czasem. Możemy również odnowić je za pomocą systemu mikropłatności. Podobnie wygląda sytuacja, gdy chcemy wykupić dodatkowe power-upy ułatwiające zabawę.

Bubble Witch Saga posiada przyjemną dla oka, rysunkową oprawę graficzną. Widoczne w trakcie rozgrywki tło zależy od aktualnego miejsca na mapie krainy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Bubble Witch Saga

Wymagania wiekowe Bubble Witch Saga

odpowiednia dla każdego wieku

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz