Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Inazuma Eleven 2: Firestorm DS

Inazuma Eleven 2: Blizzard

Kolejna odsłona niezwykłej serii, w których mecze piłki nożnej przeplatają się z prostą rozgrywką RPG. Obok walki na boisku gra pozwala podróżować po Japonii, aby skompletować idealną kadrę zespołu i odpowiednio przygotować ją przed ostateczną potyczką z głównym rywalem.

Sportowe, piłka nożna, elementy RPG, sport.

Level 5 | producent

Nintendo | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Inazuma Eleven 2: Firestorm | NDS

9października2009

Nintendo DS
Okładka Inazuma Eleven 2: Firestorm (NDS)
Inazuma Eleven 2: Firestorm

Inazuma Eleven 2: Firestorm i Inazuma Eleven 2: Blizzard pojawiły się w Japonii w 2009 roku. Po kilku latach zostały przetłumaczone i wydane w Europie i Stanach Zjednoczonych. Tytuł rozwija pomysły z oryginalnej produkcji z 2008 roku i łączy w sobie elementy RPG, znane choćby z serii Pokemon, ze zręcznościową piłką nożną.

Głównym bohaterem gry jest utalentowany bramkarz Mark Evans, który broni barw szkolnej drużyny Raimon Junior High School. Kiedyś wygrał z nią prestiżowy turniej Football Frontier. Pewnego dnia placówka zostaje zaatakowana przez tajemniczą Alius Academy, której przedstawiciele postanowili wykorzystać rozgrywki piłki nożnej do zniszczenia wszystkich szkół w Japonii. Mark wraz z przyjaciółmi postanawia ich powstrzymać. W tym celu rusza na wyprawę po całym kraju, aby znaleźć najlepszych zawodników i zbudować z nich zespół będący w stanie ograć w meczu jedenastkę Alius Academy. Historia została przedstawiona w formie licznych dialogów i animacji ukazujących najważniejsze wydarzenia.

Poruszanie się po Kraju Kwitnącej Wiśni przypomina zwiedzanie świata z serii Pokemon. Podobnie jak w tamtej grze, odwiedzamy kolejne miasta, ale zamiast stworków zbieramy piłkarzy do naszej drużyny. Walczymy też z drużynami innych szkół, aby zdobyć przydatne przedmioty lub przekonać ich zawodników do przyłączenia się do naszego klubu. Mecze toczone są w bardzo zręcznościowej formie i dość luźno trzymają się zasad prawdziwej piłki nożnej. Piłkarze mają specjalne zdolności, co sprawia że w czasie gry nie brakuje super-strzałów, szybkich sprintów i innych nierealnych akcji. Sterowanie odbywa się za pomocą stylusa poprzez wskazywanie nim kierunku biegu postaci i wybieranie dostępnych komend.

Twórcy przygotowali kilkuset zawodników, których możemy zrekrutować, w tym także po 150 przeznaczonych wyłącznie dla wersji Firestorm i Blizzard. Gracze mają możliwość bawić się także z żywym przeciwnikiem z wykorzystaniem połączenia Wi-Fi. Możliwe jest także transferowanie piłkarzy pomiędzy użytkownikami konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 29 ocen czytelników.

Gry podobne do Inazuma Eleven 2: Firestorm

Wymagania wiekowe Inazuma Eleven 2: Firestorm

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
17.11.2013 23:04
@@@@MikruS$@@@@
2
Legionista

fajna gierka można w nią grać długimi godzinami i nadal jest co robic :D

07.02.2016 16:15
👍
odpowiedz
iOskarpl
3
Junior

Lepsza niż jedynka. Dosyć fajna część