Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dragon Age: Inkwizycja PC

Dragon Age: Inquisition, Dragon Age III: Inquisition

Trzecia odsłona serii gier cRPG osadzonej w klimatach fantasy, stworzona przez weteranów gatunku: firmę BioWare. Wcielamy się w nowego bohatera – przywódcę tytułowej Inkwizycji – i zwiedzamy niemal całe Thedas, starając się zażegnać konflikt między magami a Templariuszami oraz powstrzymać inwazję demonów z Pustki.

RPG, fantasy, klasyczne RPG, kooperacja, multiplayer, sandbox, TPP.

Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291332Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291331Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291330Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291329Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291328Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291327Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291326Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291325Dragon Age: Inkwizycja - screen - 2014-11-12 - 291324

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Dragon Age: Inkwizycja | PC

18listopada2014

20listopada2014

premiera PL

20listopada2014

Origin

PC Windows
Okładka Dragon Age: Inquisition (PC)
Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona sagi cRPG stworzonej przez studio BioWare. Pod wpływem opinii fanów, niezadowolonych z wielu aspektów Dragon Age II, deweloper postanowił upodobnić grę do pierwszej części cyklu. Jednocześnie zachowano pewne rozwiązania, które sprawdziły się w „dwójce”, nie zapominając przy tym o sporej garści nowości.

Dragon Age: Inkwizycja ponownie zabiera gracza do świata Thedas, który po wydarzeniach z poprzednich dwóch odsłon pogrąża się w chaosie. Akcja rozpoczyna się 10 lat po finale gry Dragon Age: Początek i kilka miesięcy po Dragon Age II. Królestwo Ferelden nie zdążyło odzyskać pełni sił po inwazji Mrocznych Pomiotów (Pladze), będącej głównym tematem „jedynki”, a imperium Orlais uwikłane jest w wojnę domową. Na całym kontynencie trwa konflikt Templariuszy z magami. Pośród tego zamieszania dochodzi do rozdarcia granicy pomiędzy światem śmiertelników a równoległym wymiarem – Pustką – doprowadzając do inwazji demonów. Temu nowemu zagrożeniu czoła stawia niezależna politycznie Inkwizycja.

Gracz wciela się w przywódcę owej organizacji, a jego zadaniem jest odkrycie tożsamości osoby odpowiedzialnej za sprowadzenie potworów do świata żywych oraz zgromadzenie dostatecznej potęgi, by powstrzymać inwazję. Tworząc postać głównego bohatera, da się zdecydować nie tylko o jego klasie (wojownik, łotrzyk, mag) i płci, lecz także o imieniu, wyglądzie oraz rasie (człowiek, elf, krasnolud i nowość w serii: qunari). Wypowiadane przez protagonistę kwestie zostały w pełni udźwiękowione.

Głównemu bohaterowi towarzyszy trzech kompanów, wybieranych z puli dziewięciu postaci. Większość z nich to nowe twarze, lecz część (np. Varrik) pojawiła się już w poprzednich odsłonach. Nie tylko stanowią oni nieocenioną pomoc w walce, lecz także są ważnym elementem fabuły. Rozmawiając z nimi, gracz poznaje ich historię, motywy i cele. Co więcej, jego poczynania wpływają na to, jak towarzysze odbierają Inkwizytora. Bardzo istotnym elementem relacji z kompanami są także charakterystyczne dla serii romanse. Warto też wspomnieć, że w Inkwizycji twórcy postawili sobie za cel ukazanie stosunków interpersonalnych w bardziej naturalny i dojrzały sposób, co znajduje swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w zmodernizowanych scenach seksu.

Grający niejednokrotnie staje przed decyzjami natury moralnej, wymykającymi się tradycyjnemu podziałowi na dobro i zło. Część z nich ma duże znaczenie dla fabuły, a ich konsekwencje nie zawsze są widoczne natychmiast. Możliwość importu zapisanych stanów gry pozwala przenieść do rozgrywki część wyborów dokonanych przez weteranów serii. Z kolei osoby, które nie mają doświadczenia z poprzednimi odsłonami, a również chciałyby mieć nakreśloną samodzielnie historię świata i zamieszkujących go postaci, mogą skorzystać z usługi Dragon Age Keep, przygotowanej na okazję wydania „trójki”, by umożliwić w łatwy sposób wygenerowanie zapisu rozgrywki do zaimportowania.

Poza podążaniem za głównym wątkiem gracz wykonuje misje poboczne i ustosunkowuje się do mniejszych konfliktów toczących się w Thedas. Jako Inkwizytor podejmuje on decyzje w imieniu całej organizacji, kształtując w ten sposób jej reputację oraz politykę wobec innych ugrupowań. Postępy w rozgrywce owocują nie tylko rozwojem postaci, lecz także wzrostem znaczenia tytułowej Inkwizycji. Ponadto wysokie stanowisko daje wymierne korzyści, chociażby w postaci armii, którą da się wysłać do zdobycia twierdzy ukrywającej ważne informacje. Istotny element stanowi również zakładanie przyczółków – zwykle w formie twierdz – na poszczególnych obszarach, by zapewniać sobie w ten sposób wpływy i kontrolę nad danym rejonem. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by zmieniać wygląd naszych siedzib i rozbudowywać je, a także kierować prowadzonymi przez nie działaniami (na przykład badaniami naukowymi), dysponując dostępnymi nam zasobami ludzkimi.

Ze względu na skalę wydarzeń w grze Dragon Age: Inkwizycja gracz podróżuje po znacznej części kontynentu Thedas, obejmującej Ferelden, Orlais i Dalię. Choć nie mamy tu do czynienia z otwartym światem w pełni tego słowa znaczeniu, to lokacje są dużo większe i bardziej zróżnicowane niż w poprzednich odsłonach cyklu. Przemieszczanie się pomiędzy nimi odbywa się z pozycji mapy, a po dotarciu na miejsce gracz może swobodnie eksplorować rozległe tereny pieszo lub wierzchem. Charakterystyczną cechą wirtualnego uniwersum jest jego podatność na zmiany, które wynikają z działań Inkwizytora (np. wytępianie stworzeń i roślin owocuje zastępowaniem ich przez inne gatunki, a nieudzielenie pomocy wiosce prowadzi do jej zniszczenia). Aby dostać się do obszarów kluczowych dla fabuły, należy wcześniej osiągnąć odpowiedni poziom reputacji Inkwizycji. W tym celu gracz musi wykonywać misje dodatkowe, zdobywać szacunek różnych ugrupowań poprzez dyplomację, zbierać magiczne artefakty i pokonywać niebezpieczne bestie.

Jeśli chodzi o system walki, twórcy starali się pogodzić miłośników taktyki z osobami preferującymi akcję. Gracz może samodzielnie wydawać rozkazy członkom drużyny w trakcie aktywnej pauzy lub przekazać ich w ręce sztucznej inteligencji, by skupić uwagę na jednym bohaterze i rzucić się w wir walki, sprawując bezpośrednią kontrolę nad jego ruchami i atakami. Główne polecenia przyporządkowano pod skróty klawiszowe. Wrogowie przeważnie występują w zorganizowanych i zróżnicowanych grupach. Dzięki ulepszonej SI, potrafią oni wzajemnie się wspierać i reagować na sytuację na polu walki, przez co starcia wymagają od gracza spostrzegawczości i odpowiedniej taktyki.

Gra Dragon Age: Inkwizycja napędzana jest przez Frostbite 3 – silnik znany przede wszystkim ze strzelaniny Battlefield 4. Technologia ta pozwala wykreować duże otwarte przestrzenie oraz wpływać na środowisko. Możliwa jest nie tylko destrukcja niektórych elementów otoczenia (szczególnie podczas walki), lecz również ich odbudowa, na przykład celem otwarcia sobie drogi do niedostępnej wcześniej lokacji. Ponadto w grze pojawia się zmienna pogoda, wpływająca na rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.63 / 10 na podstawie 4159 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.2 / 10 na podstawie 3008 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 154,90 PLN

Gry podobne do Dragon Age: Inkwizycja

Klasyfikacja PEGI Dragon Age: Inkwizycja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dragon Age: Inquisition

Rekomendowane: Intel Quad Core 3.0 GHz/AMD Six Core 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon R9 270 lub lepsza, 26 GB HDD, Windows 7/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Quad Core 2.0 GHz/AMD Quad Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon 4870 lub lepsza, 26 GB HDD, Windows 7/8.1 64-bit

Do tej gry rekomendujemy

ASUS GL502VM
ASUS GL503 Hero
ASUS GL703VM
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1060
 • Procesor: Intel® Core™ i7
 • Ram: 16 GB, DDR4 2133MHz SDRAM
 • Matryca: 15.6" (16:9) IPS Full HD (1920x1200) 60Hz / 120Hz
 • Dysk: SSD 256GB/512GB SATA 3 / PCIE Gen3X4 SSD
Sprawdź ceny w:
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1060
 • Procesor: Intel® Core™ i7
 • Ram: 16 GB DDR4 2400MHz SDRAM
 • Matryca: 15.6" ekran Full HD (1920 x 1080) 120Hz
 • Dysk: SSD M.2 NVMe PCIe 3.0 x4 256 GB + SATA 3 128GB / 256GB / 512GB
Sprawdź ceny w:
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1060
 • Procesor: Intel® Core™ i7
 • Ram: 16 GB DDR4 2800MHz SDRAM
 • Matryca: 17.3" (16:9) IPS Full HD (1920x1080) 60Hz / 120Hz
 • Dysk: 128GB/256GB/512GB SATA3 SSD
Sprawdź ceny w:

Draugnimir Ekspert 21 marca 2017

Inkwizycja to gra dramatycznych kontrastów, że tak pozwolę sobie zacytować Gambrinusa. Z jednej strony mamy piękne lokacje do zwiedzenia, z drugiej eksplorację obrzydzają głupawe, miałkie zadanka. Walka jest satysfakcjonująco taktyczna, ale frustruje błędami i koszmarną pracą izometrycznej kamery. Prowadzenie dialogów z dobrze nakreślonymi postaciami raduje, ale oglądanie ich już nie. Treści jest tu mnóstwo, ale w większości pustej (łącznie z wyborami). Z tego wszystkiego wyszły mi 133 godziny grania w ratach przez ponad dwa lata… i nie jestem pewny, czy warto było tu inwestować aż tyle czasu.

7.5

Meehovv Ekspert 30 listopada 2014

Przed Dragon Age: Inkwizycja stało trudne zadanie: podnieść serię z kolan po fatalnym Dragon Age II i przynajmniej dorównać solidnemu Dragon Age: Początek. Czy studio BioWare rzeczywiście przygotowało erpega roku, czy może ktoś potrzebuje kubła zimnej wody? To i więcej biorę pod lupę w niniejszej recenzji.

7.0
Twórca Dragon Age: Inquisition żałuje, że gra nie była bardziej podobna do Wiedźmina 3
Twórca Dragon Age: Inquisition żałuje, że gra nie była bardziej podobna do Wiedźmina 3

wiadomość28 maja 2018

Mike Laidlaw – były pracownik BioWare i szef ekipy, która pracowała nad grą RPG Dragon Age: Inkwizycja – żałuje, że jego zespół nie wpadł na niektóre z pomysłów zastosowanych w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie.

Nie takie EA straszne? Były szef BioWare chwali sobie współpracę z
Nie takie EA straszne? Były szef BioWare chwali sobie współpracę z "Elektronikami"

wiadomość8 kwietnia 2018

W rozmowie z serwisem Kotaku były szef BioWare, Aaryn Flynn, stwierdził, że negatywny obraz firmy Electronic Arts jest w dużej mierze przesadzony, a sam wydawca daje swoim zespołom dużo swobody w podejmowaniu decyzji dotyczących ich projektów. Nie narzuca też nikomu używania silnika Frostbite na siłę.

15 tysięcy za skrzynki, czyli dlaczego EA idzie w sandboksy
15 tysięcy za skrzynki, czyli dlaczego EA idzie w sandboksy

wiadomość24 października 2017

Manveer Heir, były pracownik studia BioWare, podzielił się kilkoma szczegółami na temat podejścia do branży firmy Electronic Arts. Zdradził między innymi, dlaczego wielcy wydawcy tak bardzo są przywiązani do sandboksów, dlaczego gra Star Wars od Visceral Games mogła pójść pod topór i skąd bierze się tyle elementów multiplayerowych w ostatnich dziełach BioWare.

Taktyczna gra w uniwersum Dragon Age?
Taktyczna gra w uniwersum Dragon Age?

wiadomość21 lutego 2016

Mark Darrah, producent wykonawczy serii Dragon Age, spytał graczy przez Twittera, czy byliby zainteresowani grą taktyczną, osadzoną w uniwersum znanym z trylogii.

Sekrety serii Dragon Age, część II
Sekrety serii Dragon Age, część II

wiadomość22 stycznia 2016

Seria Dragon Age to nie tylko trzy pełnoprawne gry, ale także książki, komiksy oraz różnego rodzaju spin-offy. Tak duże uniwersa zazwyczaj skrywają multum sekretów czy smaczków i nie inaczej jest w tym przypadku. Niniejszy tekst poświęcony jest właśnie temu tematowi.

Komentarze Czytelników (3167)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.05.2016 16:01
👎
12
odpowiedz
3 odpowiedzi
francois
27
Chorąży
4.5

Ogrywanie Inkwizycji po ukończeniu Wiedźmina 3 polecam masochistom. Miałem lepsze i gorsze chwile, lecz udało mi się zebrać w sobie i przeszedłem DA:I pchając fabułę, ale nie wyobrażam sobie grania w to po Wieśku. W Inkwizycji nie można narzekać na mechanikę, grafikę czy soundtrack, ale ta wszechobecna nuda zabija wszystkie zalety tej produkcji. Nagromadzenie fetchquestów jest olbrzymie, ale dla twórców najważniejsze jest to że mogą powiedzieć, że gra zajmuje 150 godzin. To jest nic innego niż sztuczne wydłużanie rozgrywki. W Wiedźminie 3 też spędzamy około 150h z taką różnicą, że w Wieśku zadań bez treści jest jak na lekarstwo. W każdym zleceniu czy zadaniu mamy otoczkę fabularną, która niejednokrotnie potrafi chwycić za serce. Gdyby Wiedźmina robił BioWare to Zlecenie wiedźmińskie ograniczało by się zabrania ogłoszenia i zabicia potwora. Fabularnie DA:I też nie należy do najmocniejszych. Podsumowując, Inkwizycja jest grą ze sporym potencjałem, ale twórcy postanowili się nie przemęczać.

28.02.2018 09:08
6
odpowiedz
zanonimizowany1253066
2
Junior

Ocena redakcji 9,5, "najlepsze rpg od czasów skyrima", tytuł gry roku... to jakaś kpina. Sztywny ala arystokracyjny klimat, fabuła nudna jak flaki z olejem, postacie również nieciekawe, eksploracja świata nie wciąga wręcz nie można się doczekać końca kolejnej mapki. Jeśli ktoś tak jak ja grał w DA: Origins i oczekuje gry na podobnym poziomie to się srodze zawiedzie. Bywały momenty, w których myślałem, że gra się rozkręci ale jest ich tyle co kot napłakał a potem czekał mnie powrót to jednej z najnudniejszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Na koniec jeszcze się tylko zastanawiam kto dał tej grze ocene 9,5 i okrzyknął najlepszym rpg od czasów skyrima? To już pozostawie bez komentarza.

post wyedytowany przez zanonimizowany1253066 2018-02-28 09:08:53
21.02.2017 17:13
odpowiedz
Jaq87
2
Junior

Witam, mam pytanie które na google nie ma jasnej odpowiedzi: czy jeżeli kupiłem DAI i mam je na swoim Origin to czy mogę je udostępnić innemu użytkownikowi? Chodzi o coś na wzór polityki rodzinnej na steam gdzie mogę dodać kilku userów i oni mogą też korzystać z mojej biblioteki gier.

Podkreślam, chodzi mi o LEGALNE udostępnianie i czy Origin prowadzi ww schemat udostępniania bibliotek kilku friendly userom.

Pozdrawiam.

28.02.2017 12:46
odpowiedz
1 odpowiedź
RadX
10
Legionista

Nie miałem okazji jeszcze w to zagrać. Zastanawiam się czy warto. Po zobaczeniu elfa murzyna na screen shotach oraz dochodzących słuchach że w grze są geje chyba jednak nie dam rady tego kupić. Wiedźmina i tak ta gra raczej nie przebije.

03.03.2017 08:44
odpowiedz
czorny50
76
Pretorianin

-> RedX - szczerze czarnoskórego elfa nie spotkałem. Tak geje są w grze - nasz towarzysz Dorian jest homo ale jakoś specjalnie się z tym nie obnosi, tylko zostanie to wspomniane iż jego ojciec tego nie akceptuje. Wystarczy się do niego nie "zalecać" i będziemy mieli jedną z fajniej napisanych postaci w grze. Jako osoba posiadająca zwykły rodzaj katolickiej rodziny nie czułem się zgorszony tą grą. Za to byłem zgorszony ogólnym jej poziomem. Tak jak pisałem wyżej to jest MMO w singlu i jest przepaść miedzy nią a świetnym Dragon Age Początek

post wyedytowany przez czorny50 2017-03-03 08:50:02
07.03.2017 15:32
👎
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Trygław
31
Pretorianin

Mnie już nawet nie zastanawia czy ME Andromeda będzie bardziej żałosna niż DAI?. Bioware co chwila udowadnia, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych w kwesti psucia własnych gier.

post wyedytowany przez Trygław 2017-03-07 15:33:42
09.03.2017 22:07
😉
odpowiedz
Roo23th
28
Pretorianin
8.5

gra ukończona 7 grudnia-9 marca czyli 3 miesiące czas 100 godzin 36 minut na liczniku gra fakt nie zasługuje na 9 czy 10 bo ma błędy i słabsze momenty ale słabym RPG nie jest najbardziej zapamiętam w tej grze jak czasami podczas walki rzuciłem czar spowolnienia czasu rzuciłem magię i zatrzymałem grę a na ekranie były takie kolory jakich w grach jeszcze nigdy nie uświadczyłem niesamowita sprawa natomiast misja z Balem pod koniec gry strasznie mnie wnerwiła ogólnie fajny RPG

09.03.2017 22:23
odpowiedz
Fanaberia
3
Legionista

najgorsze jest to wg mnie:
- gram w DA:I (było to gdzieś w końcu 2014) i poświęcam na to ok 70h
- oglądam zakończenie i myślę, że skończyłem grę
- oglądam napisy końcowe
- a tam na koniec zajawka filmowa pokazująca, że jeden z członków mojej drużyny to w ogóle nie wiadomo kim tak naprawdę jest i dla kogo pracuje ...
- okazuje się więc, że wcale gry nie skończyłem tylko muszę ... czekać na DLC
- kupuję jedno DLC,
- kupuję drugie DLC,
- w sumie mijają miesiące od ukończenia gry i znowu muszę kupić DLC aby ... się dowiedzieć kim tak naprawdę była postać z która w drużynie podążałem ... od początku muszę się wbijać w grę którą "niby wcześniej ukończyłem" i znowu odtwarzać to co już wcześniej wydawało mi się znane ...

Gówniany model sprzedaży historii której nawet nie potrafią zamknąć - dla porównaniu dodatki dla TW3 - w jednym wspaniała przygoda zupełnie niezwiązana z wcześniejszymi wątkami (Olgierd von Everec) a po tym ... nowa kraina i nowe wyzwania - nie ma tego syfu który jest w DA:I - chcesz wiedzieć wszystko z fabuły w którą grałeś - to czekaj na DLC, później je kup, a później jeszcze raz wytracaj czas na robienie tego samego gdyż tym razem dowiesz się czegoś jeszcze ...

10.03.2017 09:17
odpowiedz
czorny50
76
Pretorianin

Naprawdę bardzo mi żal tego co Bioware zrobiła z ta marką po świetnym DA Origins. ;(

-> Fanaberia - Inkwizycja nie jest w tym tematem największym wypoczeniem. Tu wątek głównego złego został zamknięty, a po napisach kocowych wrzucili tylko smaczek by zachęcić do zakupu następnych gier ze znakiem DA w przyszłości. Według mnie najgorszym tego patologią jest Alan Wake gdzie główny watek się porostu urywa, a końcówkę musisz dokupić . Innym model jest też Assasins Creed II gdzie cała sekcja 7 z 12 została wycięta na rzecz DLC. Ze stajni Ubisoftu jest jeszcze I am Alive gdzie główny watek polegał na uratowaniu swojej rodziny ze zniszczonego miasta. Gdy już po pół godziny pomagamy komuś innemu zapominając o swoich bliskich do napisów końcowych. Chrapka na płatne zakończenie była, ale widocznie sprzedaż na tyle słaba że im się nie opłacało. Szkoda bo gra miała potencjał, a tak kolejny zapomniany przeciętniak.

->Trygław co do Andromedy także mam obawy że znowu czeka nas mapa pełna bezwartościowych znajdziek i głupkowatych questów. ( by sztuczne wydłużanie gry, a tak naprawdę straszne znużyć rozgrywkę ). Przez chwile miałem małą nadzieje po tym jak producent powiedział że gra nie będzie miała otwartej struktury, ale teraz raczej nie mam złudzeń że będzie powtórka z Inkwizycji. Nic czekamy na recenzje i będziemy wtedy decydować

post wyedytowany przez czorny50 2017-03-10 10:14:28
21.04.2017 18:39
odpowiedz
kubaro
44
Konsul
7.0

Za grę wziąłem się tylko z czystej ciekawości, po przejściu Mass Effect Andromeda ta gra jest nudna. Jak na razie 10h, w poprzednie części grałem jakoś to było. Ta część jest moim zdaniem najgorsza. Dam jej jeszcze czas, ale przeczuwam że do końca nie dotrwam a szkoda. BioWare robi te gry strasznie w kratkę.

22.04.2017 19:35
😐
1
odpowiedz
SuperSamuraj
27
Pretorianin
6.0

Uwielbiam gry RPG. Lubię eksplorować, robić questy, poznawać tajemnice, zdobywać super ekwipunek, stawać się coraz silniejszym i poznawać coraz to nowych NPC. Niestety, ta gra to nuda. Tryliard questów typu "przynieś 10 bawełny". Rozmowy z NPC'mi są nudne, bohaterowie są nieciekawi, a wszelkie questy jakie wykonałem do tej pory nie porwały mnie, ani JEDEN. Mam za sobą 20h i dalej nie dam rady, a robiłem sobie wielkie nadzieje że questy będą równie ciekawe co grach TES, Wiedźminach czy nawet tych słabych Risenach...

To takie "MMO single player". Naprawdę, nie opłaca się. Grafika ładna ale nie powala, jest troszkę lepsza niż w takim Guild Wars 2.

Nie polecam

post wyedytowany przez SuperSamuraj 2017-04-22 19:36:17
23.04.2017 00:01
odpowiedz
2 odpowiedzi
Barklo
48
Pretorianin
9.0

Jak dla mnie gra wymiata , masę questów i lokacji , duża różnorodność wyposażenia , niezła expolaracja , levelowanie postaci , walka , długość gry , mapki , znajdźki , fabuła wszystko super . Zapraszam na gameplaya . PS. Nie grałem jeszcze w Wiedźmina 3 .
https://www.youtube.com/watch?v=7yDqooBySWw&t=25s

01.05.2017 19:33
2
odpowiedz
Shars
20
Legionista
5.5

Nigdy w Dragon Age nie grałem, postanowiłem dać szanse temu tytułowi i zagrałem w Inkwizycje. Po godzinie gra wyleciała z dysku, nudna, sztuczna, system walki to porażka jak dla mnie, do Wiedźmina niema się co równać, niemowa tu tylko o 3 ale całej serii. Parę plusów dla gry by się znalazło, ale nic one nie zmieniają na obrazie całej gry.

03.05.2017 14:51
odpowiedz
1 odpowiedź
Cubi__
47
Centurion

Zabrałem się za nią drugi raz, po ME:A. Mam 2 pytania. Jak sprawdzić jaką mam wersję na originie i gdzie, jeśli mam tą wersję rozszerzoną, są rzeczy(zbroje, miecz itd..) które powinienem mieć. Nie mogę ich znaleźć.

05.05.2017 14:11
odpowiedz
czorny50
76
Pretorianin

Shars -> trochę to nieobiektywne pisząc że nie grałeś w Dragon Age i po godzinie z trzecią częścią wyrobiłeś sobie zdanie o całej serii. Fakt oba sequele są średnie, ale DA Początek to całkiem inna gra. Coś w stylu Baldur Gate tylko troszkę trudniejsze. Dodatkowo mroczny klimat, machinacje polityczne, trudne wybory mające wpływ na dalszy przebieg. Jednak grafika i animacje się już postarzały, nie mniej polecam razem z dodatkiem Przebudzenie.

Cubi_ -> Origin zawsze aktualizuje Ci się do najnowszej wersji. Zbroje masz jako łupy w ekwipunku lub jako schematy. Możesz sprawdzić jeszcze w swojej skrzyni - w wiosce jest to dom po lewej od głównej bramy a w twierdzy drzwi po prawej od tronu niedaleko Kowala. Jeśli chodzi o wierzchowce to są w stajniach ale chyba dopiero po odblokowaniu podniebnej twierdzy .

08.05.2017 18:14
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
103
Senator

Jako, że wczoraj ukończyłem "dwójkę", a abonament Origin Access jeszcze aktywny to postanowiłem sobie sprawdzić Inkwizycję. Gra się nawet nie chce uruchomić, najpierw jest czarny ekran jakby się włączała, ale za chwilę wywala do pulpitu bez żadnego błędu albo pokazuje się komunikat "Program przestał działać". Przeinstalowałem sterowniki, spróbowałem naprawić grę przez Origina, uruchomić jako administrator i w trybie zgodności z Windows 7, jednak nic nie pomaga. Trochę słabe, że gra z 2014 roku ma takie problemy. Rozumiem, że kilkunastoletnie gry mogą sprawiać trudności na nowych systemach, ale ledwie 3 letnia gra? No cóż, najwyraźniej nie pogram, a może opatrzność nade mną czuwa chroniąc mnie przed Inkwizycją?

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-08 18:18:57
18.06.2017 05:16
odpowiedz
1 odpowiedź
kiweczka85
1
Junior

Mam kupioną na Originie edycję standardową tej gry. Chciałabym jednak mieć wszystkie dodatki, moje pytanie brzmi: czy teraz muszę kupić wszystkie DLC osobno czy mogę kupić edycję 'Gra Roku' (zawiera w sobie wszystkie dlc) a ona zastąpi moją edycję standardową?

19.06.2017 09:59
odpowiedz
czorny50
76
Pretorianin

-> kiweczka85 jeśli chodzi o poziom tych DLC to dobrze nie jest. Choć zrobisz jak chcesz bo ja głupi je nabyłem :\ . Szczeki Chakkona nie wnoszą nic ( kolejna nudna mapa ) Zstąpienie daje kilka nowych informacji o głębokich ścieżkach i to co jest pod nimi ( można to oczywiście w necie wyczytać ). Intruz może jest trochę wart zakupu bo jednak kontynuuje lekko fabule, choć i tak jest słaby.

post wyedytowany przez czorny50 2017-06-19 10:00:03
27.06.2017 18:51
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Fr33d0m
2
Junior

Szczerze to nie wiem skąd taka wysoka ocena 8,6 za co ? ja daję maksymalnie 5 a teraz uzasadnię.
-jeden pasek umiejetnosci z czego na um. przeznaczone tylko 8 slotów.
-Utrudnienia dla moderow ktorzy mogli by rozne mankamenty gry poprawic.
-Praca kamery zarowno w trybie normalnym jak i taktycznym.
-Brak mozliwosc edytowania twarzy w czasie gry ( chocby z konsoli wywowalnie edytora, tym bardziej,ze po stworzeniu czesto sie okazuje ,ze brzydalio wyszedł. )
-Brak odłaczania poszczegolnych postaci z druzyny aby np. jedna pojsc tam a druga tam.Zawsze biega cała druzyna, przez co taktyka walki i w ogole grania to zenada.
-Uproszczona totalnie budowa postaci to juz w cyklu Diablo mozna bardziej kombinowac z budowa postaci.Totalna żenada.
-Animacja postaci jakas taka toporna a juz mimika twarzy to jakas masakra wygląda to jakby lalki mowiły.A gra na prawde pozera sporo mocy obliczeniowej i pamieci.
-Ekrany ładowania no prosze was to juz Skyrim leciwe w porownaniu do Dragon Age ma lepsza optymalizacje.
-Czułem sie jakbym grał w mmo.Stworzone lokacje wpierw a potem wrzucone w nie quest, rosliny , ludzie ale to juz nawet w mmo swiat ma wiecej zycia niz tutaj npc jacys sztuczni ogolnie swiat sprawia wrazenie jakby na planszy zostały porozkladane żołnierzyki do gry.Wszystko takie sztruczne i plastikowe w ogole nie czuc interakcji z graczem.
-Zbieractwo to jakas kpina, zeby nie mozna było tego elementu jakos ograniczyc jest na siłe rozbudowany po to aby wydluzyc gre.
Teraz najwazniejsze minusy.
-Dialogi.Dzieci w gimnazjum lepsze, głebsze i sensowniejsze by rozpisały.
-Postacie towarzyszace płytkie, bez jakiejs głebi a dialogi z nimi to dno i metr mułu.
-Questy poboczne, nie te ktorych nie trzeba robic ale te do ktorych gracz jest zmuszony to rowniez połka raczej srednia, momentami zachaczajaco o dno.
-Interakcja pomiedzy postaciami,bardzo rzadka i tak płytka,ze w zasadzie mogło by jej nie być.NIe oczekuje aby było tak jak w BG 2 czy w Planscapie ale troche mogli by sie jednak postarac.
-Romanse jak maja byc na takim poziomie to lepiej niech ich w ogole nie daja w swoich grach.
-Na siłe wrzucanie watkow homoseksualnych.Niech sa nie mam nic przeciwko ale nie w takim natężeniu i tak nachalne.

Ogolnie pograłem 92h i to tylko dlatego ,ze a. mialem sporo wolnego czasu b. nie mialem zadnej innej gry do ogrania.
Gra z crpg ma bardzo malo wspolnego , predzej to mmorpg w wersji single.

11.08.2017 19:24
👍
odpowiedz
Totek9996
8
Legionista
9.5

Do gry podchodziłem 3 razy:
Za pierwszym razem byłem nią strasznie podjarany, a kiedy zacząłem w nią grać okazało się, że to zupełnie co innego niż oczekiwałem. Pograłem trochę, uznałem, że jest co najwyżej średnia i nie grałem dalej.
Za drugim razem nawet dobrze nie zacząłem i już mnie znudziła. Inkwizycja ponownie poszła w odstawkę.
Trzecie podejście: Zupełnie inna gra. Gameplayem nie powala, ale dialogi, bohaterowie oraz fabuła są świetne. I ta muzyka! Inkwizycja już chyba na zawsze pozostanie w moim serduszku. Gra jak najbardziej godna polecenia.

26.08.2017 21:02
odpowiedz
arthy
11
Legionista

Ta gra to kwintesensja tego co wymagam od rpg, na razie ideał... dopóki nie pojawi inny ;)

14.11.2017 15:07
odpowiedz
Toteq
7
Legionista

Gra, jak zresztą każda część serii jest cudowna. Zasłużone 10/10

28.12.2017 12:39
2
odpowiedz
boy3
42
Generał
5.0

Gra ma najbardziej wredny i żałosny sposób przedłużania rozgrywki EVER

Do osób które nie grały, odpuście sobie tą grę, to nie jest już klasyczny C-RPG jak DA 1, to jest DOSŁOWNE MMO RPG w świecie DA gdzie większość czasu zabija się wrogów, łazi po mapie i wykonuje nic nie znaczące rzeczy na mapie, z szczątkową fabułą

Wyobraźcie sobie że mamy w grze punkty władzy. Za te punkty władzy odblokowywuje się mapy, aby można było odwiedzić jakieś miejsce, w tym mega ważne związane z fabułą

Na początek mamy 15 punktów władzy wymaganych do fabuły, potem mamy 30, a potem aż 40

To nie koniec. Poboczne mapy też wymagają tych punktów, z każdą mapą tracimy część tych punktów. Punkty nie odblokowują kolejnych map, po prostu wydajemy te punkty na mapy co oznacza że mamy ich mniej

Jak się te punkty zdobywa? Zamykając szczeliny demonów, robić questy, ALE NIE WSZYSTKIE QUESTY DAJĄ NAM PUNKTY WŁADZY, albo zakładać nowe obozowiska na mapie

Musimy iść do szczeliny demonów, zamknąć je, aby zamknąć szczeliny musimy pokonać 2 fale wrogów, a następnie poczekać aż bohater zamknie szczelinę

W praktyce musimy mieć PONAD 70 punktów (jak nie więcej) władzy aby mieć dostęp do całej gry, wyobrażacie sobie 70 razy musicie zamknąć szczeliny, albo założyć obozowiska i wykonać questy, aby zwiedzić całą grę, Z konstrukcją map, gdzie są wielkie pasma gór i czasem musicie mega długo okrążać dane pasmo aby dostać się do jakiegoś miejsca

Wątek główny w tej grze jest naprawdę krótki co pokazuje że gra jest nic nie warta

Czyste skurwyństwo w pełnym wydaniu

NIE GRAĆ W TEGO CRAPISZA

Ocena 5.0 TYLKO za wątek główny który mi się bardzo podobał

post wyedytowany przez boy3 2017-12-28 12:48:08
02.01.2018 10:52
😱
1
odpowiedz
1 odpowiedź
czorny50
76
Pretorianin

boy3 -> dokładnie się z tobą zgadzam. Przerażające jest to że ta cześć dostała 9.5/10 w recenzji na GOL i została wybrana GRĄ ROKU 2014 według czytelników. I już wiesz w jaką stronę zmierza przemysł "większych" gier.

post wyedytowany przez czorny50 2018-01-02 10:54:07
08.01.2018 17:25
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1074990
29
Generał

Sam siebie zdziwiłem dając tej żmudnej, słabo zaprojektowanej grze drugą szansę w ramach zwieńczenia powrotu do serii. Zobaczymy, jak to będzie, na razie jest równie średnio, jak zapamiętałem, ale bywa i wesoło.

28.02.2018 09:08
6
odpowiedz
zanonimizowany1253066
2
Junior

Ocena redakcji 9,5, "najlepsze rpg od czasów skyrima", tytuł gry roku... to jakaś kpina. Sztywny ala arystokracyjny klimat, fabuła nudna jak flaki z olejem, postacie również nieciekawe, eksploracja świata nie wciąga wręcz nie można się doczekać końca kolejnej mapki. Jeśli ktoś tak jak ja grał w DA: Origins i oczekuje gry na podobnym poziomie to się srodze zawiedzie. Bywały momenty, w których myślałem, że gra się rozkręci ale jest ich tyle co kot napłakał a potem czekał mnie powrót to jednej z najnudniejszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Na koniec jeszcze się tylko zastanawiam kto dał tej grze ocene 9,5 i okrzyknął najlepszym rpg od czasów skyrima? To już pozostawie bez komentarza.

post wyedytowany przez zanonimizowany1253066 2018-02-28 09:08:53
02.04.2018 17:03
odpowiedz
boy3
42
Generał

Chcecie przejść Dragon Age Inkwizycja bez durnego grindowania punktów władzy, jeden użytkownik z ameryki odkrył jak to zrobić, chwała mu za to

Niestety pozostaje kwestia słabej postaci która nie da sobie rady w walce, ale to już załatwią trainery i jakieś mody

https://www.nexusmods.com/dragonageinquisition/mods/2011

Działa, udało mi się 100 punktów władzy ustawić sobie

post wyedytowany przez boy3 2018-04-02 17:03:33
03.04.2018 08:58
1
odpowiedz
czorny50
76
Pretorianin

boy3-> lekki szacun za samo zaparcie że chciał Ci się jeszcze raz to przechodzić. Poza średnią fabułą i niezłymi towarzyszami nie znalazłbym powodu by wracać do tej produkcji. Bo przecie nie ze względu na gameplay.

03.04.2018 11:58
odpowiedz
1 odpowiedź
barto528
5
Legionista
5.0

boy->
czorny50->
W sobotę po raz 3 wziąłem się za tą grę. Stworzyłem postać od nowa bo może tym razem się wkręcę. Mam przegrane teraz w to ok 5 godz i to trochę słabo biorąc pod uwagę fakt że jako przegryw siedziałem prawie cały weekend przed kompem. Nie mogę się na razie wkręcić w główny wątek, ilość różny znajdziek i aktywności mnie przytłacza. Piszę to jako osoba uwielbiająca DA:O i DA 2. Nawet specjalnie gram na niskim poziomie trudności bo walka poprostu nudzi. Jakbym chciał slashera to bym sobie Diablo odpalił gdzie jest o wiele lepsze drzewko umiejętności. Za rok dam znać czy przeszedłem

03.04.2018 19:16
odpowiedz
1 odpowiedź
boy3
42
Generał

@czorny5073
Yep, sam się dziwię że w ogóle dokończyłem tą grę, gdy musiałem znów instalować 27 gb, ale cóż, zapłaciłem za tą grę więc chciałem dokończyć, wątek główny był fajny, ale ta gra nie jest warta nawet 1 zł, za stracone nerwy przy niej

Gra pod względem mechaniki i grywalności zasługuję na 0/10

Mapy są okropnie zaprojektowane, ogromne liniowe mapy bardzo obszerne, po których musimy chodzić jak po sznurku, bo wszędzie są niewidzialne ściany, przecież tam nie ma w ogóle żadnej wolności, 15 min kluczyłem jak dojść do znacznika questa na mapie gdy trafiłem na małą, cholerną dróżkę

Walka wymaga ciągłego klikania a chodzenie ciągłego przytrzymania klawisza do przodu, w dragon age 1 wystarczyło kliknąć aby bohater sam chodził i atakował, to jest jeden okropny regres, sama postać chodzi tak wolno na tle dużych map że można się pociąć żyletką co wielokrotnie chciałem to zrobić

Obrażenia i wytrzymałość naszych postaci jest zależna tylko od itemów, a te są losowane w zależności od lvl, niczym w skyrim ... XD A patrząc jak wolno się nabija lvl w tej grze, to mamy wręcz najbardziej żmudny i monotonny wskaźnik levelowania siły bohatera

Najbardziej chamskie zagranie w dragon age 2 i dragon age inkwizycja? Danie głównego bossa koryfeusza który był w DLC do Dragon Age2, a więc jeśli ktoś grał w podstawkę Dragon Age 2 tylko, to kompletnie nie ogarnia tej postaci

Wątek dziecka morrigan z DLC do dragon age 1 jest kontynuowany w inkwizycji, a więc jesli ktoś grał w samą podstawkę DA1, to znowu traci część wątku fabularnego ... xD kek

I sytuacja powtarza, bo fabuła inkwizycji jest kontynuowana w DLC do niej co sugeruję film na końcu gry ... FACEPALM

Jak tak patrzę na skyrim, to ona prezentuję się wręcz jak arcydzieło przy tym crapie, lel

Wystarczyło prostym sposobem usunąć punkty władzy w tej grze, zmniejszyć mapki, dać turowy system walki i zwiększyć szybkość levelowania bohaterów, a zamiast 200 h przeszłoby się tą grę w 15-20 h i to byłby świetny DA jak 1 ALE NIE ZEPSUJMY GRĘ DURNYM EKSPLOROWANIEM MAPY BO WIEDŹMIN 3 TAK ROBIŁ

post wyedytowany przez boy3 2018-04-03 19:28:55
12.04.2018 08:03
odpowiedz
1 odpowiedź
Erlan012
19
Pretorianin

Ta gra to niestety średniak z potencjałem na słaba grę.
Przy genialnej pierwszej części i średniej drugiej to trzecia cześć wyznacza kolejne kroki w tył.

MMORPG dla jednego gracza tyle, że Kingdoms of Alamur robił to znaczenie lepiej.

Plusy:
-kilku towarzyszy
-ostatnie dlc
-fabuła chociaż nie powala

Minusy:
-walka
-sterowanie
-rozwój postaci
-nastawienie na grind
-próba stworzenia MMORPG dla jednego gracza
-animacje
-gameplay który jest niesamowicie nudny

post wyedytowany przez Erlan012 2018-04-12 08:05:34
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze