Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Earth Seeker Wii

Japońska gra RPG wzbogacona bardzo rozbudowanymi elementami zręcznościowymi. Gracz przemierza duże lokacje i ściera się z potężnymi przeciwnikami. Mechanika walki korzysta z czasu rzeczywistego, ale w każdej chwili możemy zatrzymać akcje, zastanowić się nad strategią i wydać komendy czy użyć różnych przedmiotów.

RPG, science fiction, jRPG.

Crafts & Meister | producent

wersja językowa:
japońska

Data premiery gry Earth Seeker | Wii

23czerwca2011

Nintendo Wii
Okładka Earth Seeker (Wii)
Earth Seeker

Earth Seeker jest mieszanką gry akcji i typowej japońskiej gry RPG. Za tytuł odpowiada japońskie studio Crafts & Meisters, które zostało założone przez Noritakę Funamizu, byłego pracownika Capcomu i projektanta gry Street Fighter II.

Fabuła gry przenosi nas w odległą przyszłość, w której Ziemię dotknął potężny kataklizm niszczący planetę. Na szczęście części ludzkości udało się uratować i uciec na potężnych statkach kosmicznych, które zabrały na swój pokład całe miasta i najważniejsze cuda architektury i sztuki, powstałe na przestrzeni dziejów. W trakcie podróży kolonizacyjnej armady, poszukującej drugiej Ziemi, jeden ze statków ulega awarii i rozbija się na powierzchni nieprzyjaznej planety. Wszyscy znajdujący się na pokładzie statku pasażerowie zginęli, ale jego komputer i tak automatycznie rozpoczyna proces terraformacji, który trwa ponad 1000 lat. Równocześnie poza zbudowaniem środowiska przyjaznego nieobecnym ludziom, tworzy również setki, groźnych potworów, które stają się nową florą i fauną planety.

Główna bohaterka, której losami będziemy kierować w grze, jest earthnoidką, sztucznym człowiekiem, który podobnie jak większość monstrów zamieszkujących planetę, została stworzona przez szwankujący komputer pokładowy rozbitego statku. Jej zadaniem jest polowanie i zabijanie zrodzonych przez pomyłkę stworów.

W grze zwiedzimy kolorowy i pełen życia świat. Natrafimy na pozostałości po zabranych na statek ziemskich zabytkach, które możemy kolekcjonować i zbierać. Rozgrywka przypomina bardzo tę znaną z serii Monster Hunter. Przemierzamy duże lokacje, walcząc ze spotkanymi po drodze przeciwnikami, z których z część znajdziemy jedynie w specyficznych miejscach. Mechanika walki to kombinacja systemu turowego i gry w czasie rzeczywistym - w każdej chwili możemy zatrzymać akcje, zastanowić się nad strategią i wydać komendy czy użyć różnych przedmiotów. Większa część wysiłku związanego z walką spada na barki strażników, małych istot, które służą naszej bohaterce swoimi ofensywnymi i defensywnymi mocami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Earth Seeker

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz