Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Toy Soldiers: Cold War XBOX 360

Toy Soldiers: Cold War to gra akcji wzbogacona o elementy strategii z rodzaju tower defence, stanowiąca drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2010 roku. Tym razem tytułowi zabawkowi żołnierze muszą zmierzyć się w konflikcie z okresu Zimnej Wojny.

Akcji, tower defense, zimna wojna.

Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212293Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212292Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212291Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212290Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212289Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212288Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212287Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212286Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition - screen - 2011-06-16 - 212285

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Toy Soldiers: Cold War | X360

17sierpnia2011

Microsoft Xbox 360
Okładka Toy Soldiers: Cold War (X360)
Toy Soldiers: Cold War

Toy Soldiers: Cold War to kontynuacja gry z 2010 roku, w której gracze wcielają się w tytułowych zabawkowych żołnierzy i walczą na makietach pól bitew. Produkcja studia Signal łączy dwa gatunki: strzelankę oraz tower defense i przenosi akcję do nowej ery.

Druga odsłona Toy Soldiers rozgrywa się w latach 80-tych XX wieku i podejmuje temat Zimnej Wojny. W nowej kampanii gracze mogą stanąć po stronie Stanów Zjednoczonych lub Związku Radzieckiego i zmierzyć się w kilkunastu misjach. Rozgrywka nie zmieniła się w porównaniu do pierwszej części. Na każdym polu bitwy możemy rozstawiać różne struktury obronne i jednostki wojskowe, a później wcielić się w każdą z nich i wpłynąć bezpośrednio na losy bitwy. W ten sposób twórcom udało się dokonać niemożliwego i połączyć aspekt strategiczny z dynamiczną oraz świetnie wykonaną grą akcji.

Podczas zabawy korzystamy z wielu pojazdów i wcielamy się w najróżniejszych żołnierzy. Autorzy przygotowali między innymi współczesne wozy opancerzone, czołgi, myśliwce odrzutowe, helikoptery, czy chociażby jednostki komandosów (przypominające do złudzenia Johna Rambo). W poszczególnych zadaniach zasiadamy przykładowo za sterami bombowców B-52, czy myśliwców AC-130. To nie wszystko, bo w roli dowódcy możemy użyć znacznie potężniejszych środków – ostrzału artyleryjskiego, a nawet bomby nuklearnej.

W drugiej części serii nie mogło obyć się bez pewnych poprawek i dodatków. Studio Signal upewniło się, że system prowadzenia pojazdów sprawia sporo frajdy i wzbogaciło działka o nowy tryb prowadzenia ognia. Teraz możemy zaatakować wrogów przy użyciu wyrzutni rakiet, bomb odłamkowych, czy samonaprowadzanych rakiet.

Producent zapewnił mnóstwo nowych atrakcji dla graczy. Oprócz kampanii solowej dostajemy scenariusze kooperacyjne oraz rozbudowaną rozgrywkę wieloosobową. Dzięki temu możemy wspólnie walczyć przeciwko armii sterowanej przez sztuczną inteligencję lub zmierzyć się z innymi graczami w wielu trybach zabawy. Ciekawym dodatkiem są niezobowiązujące i krótkie minigierki oraz ukryte wyzwania i osiągnięcia.

Toy Soldiers: Cold War jeszcze raz podchodzi do tematu wojny w sposób wyjątkowo radosny. Wszystkie walki odbywają się na makietach pól bitew i są niezwykle widowiskowe oraz kolorowe. Produkcja może robić wrażenie od strony wizualnej, bo korzysta z wielu przyjemnych dla oka efektów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 27 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Toy Soldiers: Cold War

Klasyfikacja PEGI Toy Soldiers: Cold War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wykorzystuje: Xbox Live

Wieści ze świata (GoldenEye 007: Reloaded, Team Meat, Blizzard) 15/09/11

wiadomość15 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnej edycji GoldenEye 007: Reloeaded na PS3, becie Rusty Hearts, nowych grach na PlayStation Vita, podsumowaniu akcji Summer of Arcade, a także kolejnych produkcjach Grasshopper Manufacture i t Team Meat. Zapraszamy do lektury.

Druga część Toy Soldiers zapowiedziana. Pierwowzór trafi na pecety

wiadomość10 marca 2011

Z zabawy żołnierzykami nigdy się nie wyrasta – w ubiegłym roku udowodnili to twórcy Toy Soldiers. Producent tytułu zapowiedział drugą odsłonę serii, która ponownie trafi na Xbox LIVE. W kontynuacji świetnego połączenia tower defense z grą akcji przeniesiemy się do czasów Zimnej Wojny i staniemy po stronie USA lub Związku Radzieckiego.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz