Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Space Shuttle Mission Simulator PC

Space Shuttle Mission Simulator to wyprodukowany przez firmę Simsquared symulator lotu wahadłowcem NASA. Gracze wcielają się w rolę astronauty, wykonując szereg czynności związanych ze startem, misjami w przestrzeni kosmicznej i lądowaniem. Twórcy gry postawili na realizm, wiernie odwzorowując m.in. wnętrze pojazdu, w tym kokpit i oprzyrządowanie.

Symulacje, edukacyjne, kosmiczne.

Space Shuttle Mission Simulator - screen - 2011-01-24 - 201656Space Shuttle Mission Simulator - screen - 2011-01-24 - 201655Space Shuttle Mission Simulator - screen - 2011-01-24 - 201654Space Shuttle Mission Simulator - screen - 2011-01-24 - 201653Space Shuttle Mission Simulator - screen - 2011-01-24 - 201652Space Shuttle Mission Simulator - screen - 2011-01-24 - 201651

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Space Shuttle Mission Simulator | PC

30grudnia2007

PC Windows
Okładka Space Shuttle Mission Simulator (PC)
Space Shuttle Mission Simulator

Space Shuttle Mission Simulator to stawiająca na maksymalny realizm gra symulująca loty wahadłowcami NASA. Tytuł prezentuje misje kosmiczne całościowo - od startu z Ziemi, poprzez wykonywanie zadań na orbicie aż po lądowanie.

Twórcy szczególny nacisk położyli na realizm. Każdy element wnętrza wahadłowca został z pietyzmem odtworzony i większość z przyrządów jest w pełni interaktywna. Gracze mogą sterować wahadłowcem za pomocą w pełni funkcjonalnego wirtualnego kokpitu. Space Shuttle Mission Simulator pozwala graczowi na wzięcie udziału w wypuszczaniu na orbitę satelitów, jak również serwisowaniu tych, które już się tam znajdują. Pojawia się też możliwość zwiedzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Podczas zabawy możemy obserwować akcję zarówno z oczu astronauty, jak i zza jego pleców. Siłą gry są ciekawe i bardzo drobiazgowo opracowane misje. Ukończenie każdej z nich zajmuje co najmniej kilka godzin. W celu ułatwienia życia nowicjuszom twórcy wprowadzili różne poziomy trudności. Istnieje też opcja przyśpieszania czasu, dzięki czemu czynność zajmującą w świecie rzeczywistym tydzień możemy wykonać w kilkanaście minut.

Grafika Space Shuttle Mission Simulator nie zachwyca przy pierwszym kontakcie. Jednak po dłuższym obcowaniu z tą produkcją zaczyna się doceniać przywiązanie twórców do wizualnego realizmu. Cały sprzęt, jak również wnętrza wahadłowców i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odtworzone zostały z uwzględnieniem najmniejszych detali. Wygląd Ziemi i odległych gwiazd oparto na zdjęciach dostarczonych przez NASA, a oko cieszą również drobiazgi takie jak trójwymiarowe chmury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Space Shuttle Mission Simulator

Klasyfikacja PEGI Space Shuttle Mission Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano symulator wahadłowca Space Shuttle Mission Simulator 2
Zapowiedziano symulator wahadłowca Space Shuttle Mission Simulator 2

wiadomość5 grudnia 2010

Mamy dobre wieści dla wirtualnych astronautów. Podczas tegorocznej konferencji I/ITSEC na stoisku NASA ujawniono grę Space Shuttle Mission Simulator 2, czyli najnowszą odsłonę serii symulującej loty wahadłowcami.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
18.09.2014 15:08
rottensun
77
Konsul

swietna gra moim zdaniem nawet lepsza od oriona