Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Crimson Dragon XBOX ONE

Project Draco

Gra akcji będąca odmianą strzelaniny „na szynach”, w której przejmujemy kontrolę nad potężnym smokiem. Jako jeździec tego niezwykłego stworzenia przemierzamy kolejne krainy i walczymy z przeciwnikami, którzy stają na naszej drodze.

Akcji.

Crimson Dragon - screen - 2013-11-07 - 272885Crimson Dragon - screen - 2013-11-07 - 272884Crimson Dragon - screen - 2013-11-07 - 272883Crimson Dragon - screen - 2013-11-07 - 272882Crimson Dragon - screen - 2013-11-07 - 272881Crimson Dragon - screen - 2013-11-07 - 272880Crimson Dragon - screen - 2013-09-20 - 269956Crimson Dragon - screen - 2013-09-20 - 269955Crimson Dragon - screen - 2013-09-20 - 269954

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Crimson Dragon | XONE

22listopada2013

Microsoft XBOX ONE
Okładka Crimson Dragon (XONE)
Crimson Dragon

Crimson Dragon jest przedstawicielem gatunku tzw. strzelanin „na szynach”, w których możliwości poruszania się mamy ograniczone, a rozgrywka opiera się w głównej mierze na celowaniu i eliminowaniu pojawiających się na ekranie wrogów. W grze dosiadamy potężnego smoka, wraz z którym przemierzamy kolejne lokacje. Głównym producentem tej pozycji jest Yukio Futatsuki, mający na swoim koncie stworzenie podobnej tematycznie serii Panzer Dragoon, ale także dynamicznej zręcznościówki Phantom Dust.

Wcielamy się w jeźdźca potężnego smoka, którym kierujemy ruchami własnego ciała dzięki pełnej integracji z kontrolerem Kinect. Poruszając się w lewo lub prawo możemy lekko skręcać, a szybki ruch w wybraną stronę pozwala wykonać dynamiczny unik pomagający uniknąć ostrzału przeciwników. Z kolei pochylając się do przodu lub do tyłu przemieszczamy się po niezwykłym stworzeniu w taki sposób, by kontrolować jego prędkość lotu. Kolejnych wrogów namierzamy wyciągając rękę w pożądane miejsce, a ruchem nadgarstka skłaniamy swojego podopiecznego do zionięcia ogniem.

Autorzy oddali do dyspozycji kilka rodzajów smoków, które musimy odblokowywać. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi umiejętnościami, w tym nawet tak wymyślne jak laserowy oddech. Swojego stworzenia uczymy dwóch dodatkowych zdolności, karmiąc go odpowiednim pożywieniem. Warto to robić, gdyż podnosimy w ten sposób jego poziom doświadczenia i staje się dzięki temu bardziej skuteczny w walce. Za efektywne działania zdobywamy punkty, a do uprzednio zaliczonych poziomów w każdej chwili możemy wrócić.

Projektując swoje dzieło, deweloper skupił się na oddaniu jak największej widowiskowości powietrznych starć. Dzięki temu oprawa graficzna prezentuje się bardzo ładnie, choć na ekranie nie widzimy w jednej chwili zbyt wielu obiektów. Dużo uwagi poświęcono przede wszystkim modelom smoków, do których nie można się zbytnio przyczepić. Całość prezentuje się jeszcze ciekawiej, kiedy do zabawy zasiądzie trzech graczy w dedykowanym trybie sieciowej kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Crimson Dragon

Klasyfikacja PEGI Crimson Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wykorzystuje: Kinect

Xbox One – pojawiły się recenzje tytułów startowych
Xbox One – pojawiły się recenzje tytułów startowych

wiadomość19 listopada 2013

Premiera konsoli Xbox One odbędzie się już za kilka dni – 22 listopada. Tymczasem pojawiły się recenzje tytułów startowych, z którymi będą mogli zapoznać się przyszli właściciele nowego sprzętu firmy Microsoft.

Crimson Dragon tytułem na wyłączność Xboksa One
Crimson Dragon tytułem na wyłączność Xboksa One

wiadomość10 czerwca 2013

Crimson Dragon, duchowy następca Panzer Dragoon, hitu firmy SEGA sprzed wielu lat, będzie jednym z tytułów na wyłączność nowej konsoli Microsoftu – Xbox One. Gra, która początkowo miała wyjść na Xboksa 360, wykorzysta atuty Kinecta.

Crimson Dragon nowym tytułem nadchodzącej gry twórcy serii Panzer Dragoon
Crimson Dragon nowym tytułem nadchodzącej gry twórcy serii Panzer Dragoon

wiadomość27 lutego 2012

Nadchodząca strzelanina „na szynach” od twórcy serii Panzer Dragoon zmieniła tytuł. Produkcja dedykowana kontrolerowi Kinect, dotychczas znana jako Project Draco, zostanie wydana pod nazwą Crimson Dragon.

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne
Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne

wiadomość16 września 2010

Microsoft, podobnie jak inne firmy z branży elektronicznej rozrywki, podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show, ujawnił informacje na temat swoich planów wydawniczych. W przyszłym roku gracze mogą się spodziewać między innymi pięciu nowych tytułów wykorzystujących kontroler ruchu Kinect. Tokijska konferencja giganta z Redmont upłynęła pod hasłem „Wizja i strategia Xbox 360 w 2010 roku”.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
27.08.2013 12:32
😁
maciek.ittech
35
Pretorianin

Już wiem, jakie gry będą w dniu premiery PS4, bardzo dobre tytuły, to zobaczyłem z ciekawości co tam planuje Microsoft, bo wszyscy po nim jeżdżą, a tu co ? Śmiech, co to w ogóle jest ?! To jest gierka, a nie GRA, takie cos to na smartfony z Tegrą 4 ;)
Tak jestem fanem Playstation i Sony, ale to nic nie zmienia, są jakieś granice, to ma być exclusive ? Śmiech.