Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Pokemon Black DS

Kolejna odsłona cyklu, w którym gracz ma okazję wyszkolić, a następnie wystawić do walki setki przeróżnych stworków. Pokemony toczą walki z innymi w iście RPG-owym stylu. Wygrywając potyczki poszerzamy naszą kolekcję o kolejnych milusińskich. W sumie do zebranie jest około 600 gatunków.

RPG, science fiction, turowe, Pokemon, multiplayer, kooperacja, jRPG.

Game Freak | producent

Nintendo | wydawca

Stadlbauer | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Pokemon Black | NDS

18września2010

4marca2011

premiera PL

Nintendo DS
Okładka Pokemon Black (NDS)
Pokemon Black

Nintendo wypuściło kolejną część serii Pokemon na konsolę DS. Tym razem są to Pokemon Black oraz Pokemon White – oba tytuły to właściwie ta sama produkcja, różniąca się jedynie rodzajami dostępnych stworków.

Rozgrywka po raz kolejny oparta jest na podobnych schematach znanych z poprzedniczek – zdobyte przez nas Pokemony toczą walki z innymi w iście RPG-owym stylu. Wygrywając taką potyczkę, poszerzamy naszą kolekcję o kolejnych milusińskich. Jest co zbierać, bo w sumie znaleźć można ich ok. 600 gatunków.

To już piąta generacja tej serii, a pierwsza wykorzystująca grafikę 3D do opisania świata gry. Po kilku odświeżonych wersjach przyszła pora na zupełnie nową edycję, która nawet dla fanów serii jest czymś wcześniej niespotykanym. Lokacje obserwujemy z góry, a kamerę można obracać w 360 stopniach, dzięki czemu można zajrzeć w każdy zakamarek danej lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 189 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.0 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon Black

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Nintendo zapowiedziało Pokemon Black 2 i Pokemon White 2
Nintendo zapowiedziało Pokemon Black 2 i Pokemon White 2

wiadomość26 lutego 2012

Mamy dobre wieści dla fanów serii Pokemon. Firma Nintendo zapowiedziała właśnie nowe odsłony tego cyklu.

Wieści ze świata (Grand Theft Auto III, FIFA 12, Jagged Alliance Online) 20/10/11
Wieści ze świata (Grand Theft Auto III, FIFA 12, Jagged Alliance Online) 20/10/11

wiadomość20 października 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce do konsolowych wersji FIFA 12, 10 rocznicy powstania GTA III, zapisach do zamkniętej bety Jagged Alliance Online, a także nowej odsłonie NFL Blitz.

W marcu rynek amerykański zdominowały Pokemony

wiadomość15 kwietnia 2011

Organizacja analityczna NPD opublikowała raport z marcowych wyników amerykańskiego rynku gier. Zgodnie z przewidywaniami bezkonkurencyjne okazały się Pokemony.

Wieści ze świata (Dead Island, Gears of War 3, Pokemon) 5/04/11

wiadomość5 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o milionie uczestników bety Gears of War 3, sprzedaży Pokemon Black/White, aktualizacji Shattered Horizon, a także współpracy THQ z największym anglojęzycznym wydawnictwem literackim. Zapraszamy do lektury.

Amerykanie kupili już 2 mln egzemplarzy Pokemon Black i White

wiadomość27 marca 2011

Pokemon to zdecydowanie jedna z najcenniejszych marek Nintendo. Pomimo piętnastu lat na karku seria wciąż cieszy się olbrzymią popularnością. Najlepszym dowodem tego jest doskonała sprzedaż najnowszych odsłon cyklu w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.09.2010 14:37
cfaniak1111
27
Centurion

POKIEMON !!!!!!!!!!!!

10.10.2010 12:59
odpowiedz
Sasori666
111
Korneliusz

gry pokemon do naprawde bardzo dobre gry
mimo ze bajk inie oglądam to zagrywałem sie długie godziny w pokemon fire RED na GBA

04.03.2011 16:54
odpowiedz
Sznajder13
16
Chorąży

No i wybił dzień premiery :)

09.12.2011 16:51
odpowiedz
Kamciovit
42
Generał

Nie podoba mi się ta gra. Najgorsza część Pokemonów.
Grałem we wszystkie części i najlepsze to Pokemon Platinum i Fire Red/Leaf Green.
W tych zmienili całkowicie system walki, co wręcz odpycha, ponieważ Poki są za bardzo pikselowe.
Mogli dodać te Poki ze starszych generacji, bo tutaj są jakieś dziwne i przekombinowane, i zostawić poprzedni system walki, wtedy może byłoby OK, a tak tylko 5/10

03.04.2014 19:47
👍
odpowiedz
Mistrz Cybertrona ;)
5
Junior
9.0

Na początek powiem, że oceniam te grę na 9/10. Gra jest dobra, co do tej różnorodności kamery o 360 stopni to ja nie wiem, ale na pewno system walki jest lepszy. Pokemony wcale nie są pikselowe, chyba, że ktoś nie wie co to znaczy, że są pikselowe. Pokemony w walkach poruszają się lecz nie całkowicie w technice 3D. Fabuła gry jest na średnim poziomie trudności, nie to co w drugiej części i Hacku, w którym mamy taką samą fabułę, ale lvl'e Liderów Sal są o ponad 10-20 większe niż w poprzedniej części. Gra jest łatwa do przejścia i naprawdę polecam ;)
Polecam także :
Pokemon Blaze Black 2
Pokemon Volt White 2
Są to hacki części drugiej o naprawdę lepszym systemie. Nie ma uproszczeń, wprost przeciwnie, jest dużo trudniej, ale w ramach tego możemy po walce z Kyurem'em złapać wszystkie legendarne stworki, począwszy od Mewtwo zakończywszy na Genesect. Polecam