Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fila Decathlon GBA

Gra podejmująca tematykę dziesięcioboju lekkoatletycznego. Zabawa cechuje się wieloma realistycznymi rozwiązaniami oraz złożonym modelem sterowania postacią zawodnika.

Sportowe.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Fila Decathlon | GBA

29marca2002

Game Boy Advance
Okładka Fila Decathlon (GBA)
Fila Decathlon

Fila Decathlon to gra nawiązująca do tytułowego dziesięcioboju lekkoatletycznego, czyli jednej z najbardziej utytułowanych form uprawania sportu. Opisywany produkt cechuje się bardzo realistycznym podejściem do prezentowanej tematyki. Tyczy się to zarówno uwzględnienia reguł rządzących zawartymi dyscyplinami, jak i złożonego modelu sterowania. Opanowanie wszystkich ruchów możliwe staje się dopiero po odbyciu intensywnych treningów. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne są firmy Athletic Design i Yarin Productions. Ten drugi developer posiadaczom konsol GBA powinien być też znany dzięki takim produkcjom jak Rotris (klon Tetrisa), czy Torben's Marvellous Adventure (klon Pac-Mana).

Główną atrakcją Fila Decathlon jest oczywiście zawarcie wszystkich dyscyplin wchodzących w skład dziesięcioboju lekkoatletycznego. Mowa tu o biegu na 100 metrów, biegu na 110 metrów przez płotki, biegu na 400 metrów, biegu na 1500 metrów, skoku w dal, skoku o tyczce, skoku wzwyż, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą. Producent zaoferował też znany z prawdziwych zawodów lekkoatletycznych podział uwzględniający rozłożenie tych dyscyplin na dwa dni.

Do dyspozycji gracza oddanych zostało kilkunastu różnych sportowców. Postaci te różnią się między sobą współczynnikami opisującymi między innymi ich szybkość czy siłę. Sporą atrakcją jest opcja oglądania sterowanych przez SI konkurentów w akcji, dzięki czemu można lepiej poznać ich mocne i słabe strony, dopasowując taktykę działania w kolejnych konkurencjach dziesięcioboju.

Omawiany produkt oferuje pokaźny wachlarz dostępnych trybów rozgrywki. Nie zabrakło trybu treningowego, dzięki któremu można lepiej zapoznać się z wybranymi przez siebie dyscyplinami. Ciekawiej prezentują się jednak zawody lekkoatletyczne. Mogą one mieć charakter lokalny lub międzynarodowy. Największym zaszczytem jest zaś zakwalifikowanie się do turnieju olimpijskiego. Bawić można się w pojedynkę lub z drugim graczem, wykorzystując łączący obie konsolki kabel.

Oprawa wizualna Fila Decathlon prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Akcja obserwowana jest z boku. Na ekranie oprócz zawodnika wyświetlane są też informacje niezbędne do wypracowania odpowiedniego rytmu przy wykonywaniu najważniejszych czynności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Fila Decathlon

odpowiednia dla każdego wieku

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo: link-kabel

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz