Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Agatha Christie: Peril at End House PC

Peril at End House to druga odsłona cyklu gier przygodowych, która została przygotowana przez studio Flood Light Games we współpracy z firmą Oberon Games. Fabułę programu oparto o tytułową powieść Agathy Christie (w Polsce znaną pod nazwą Samotny dom), napisaną przez popularną twórczynię kryminałów w 1932 roku.

Przygodowe, detektywistyczne, dwudziestolecie międzywojenne, książki.

Agatha Christie: Peril at End House - screen - 2008-02-11 - 94155Agatha Christie: Peril at End House - screen - 2008-02-11 - 94154Agatha Christie: Peril at End House - screen - 2008-02-11 - 94153Agatha Christie: Peril at End House - screen - 2008-02-11 - 94152

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Agatha Christie: Peril at End House | PC

1stycznia2008

PC Windows
Okładka Agatha Christie: Peril at End House (PC)
Agatha Christie: Peril at End House

Peril at End House to druga odsłona cyklu gier przygodowych, która została przygotowana przez studio Flood Light Games we współpracy z firmą Oberon Games. Fabułę programu oparto o tytułową powieść Agathy Christie (w Polsce znaną pod nazwą Samotny dom), napisaną przez popularną twórczynię kryminałów w 1932 roku.

Akcja gry przenosi nas do nadmorskiego miasteczka St. Loo w Kornwalii, gdzie jedną z malowniczo położonych rezydencji zamieszkuje Nick Buckley. Młoda i atrakcyjna kobieta zwraca na siebie uwagę Herkulesa Poirot, gdyż czterokrotnie w ciągu ostatniego tygodnia, cudem uniknęła śmierci. Słynny detektyw wraz ze swoim wiernym przyjacielem Arturem Hastingsem postanawiają pomóc czarującej dziewczynie i znaleźć nieuchwytnego zamachowca. Muszą się przy tym spieszyć, gdyż Nick Buckley jest w ciągłym niebezpieczeństwie, a czas ucieka...

Zmagania podzielono na trzynaście epizodów, w których musimy zdobyć dowody, pozwalające rozwiązać zagadkę tajemniczych zamachów na pannę Buckley. W każdym z tych etapów do dyspozycji oddano nam kilka lokacji, po brzegi wypełnionych rozmaitymi przedmiotami. Celem zabawy jest odnalezienie wszystkich wskazanych na liście rzeczy w czasie krótszym niż 25 minut. Poszukiwania muszą być przy tym bardzo staranne – bezsensowne klikanie po ekranie owocuje karą w postaci utraty czasu, a co za tym idzie zmniejszeniem szans na pozytywne zakończenie śledztwa. Jeśli mamy problem ze znalezieniem któregoś z wymaganych przedmiotów, możemy poprosić program o wskazanie obiektu, ale tylko pięć razy w ciągu jednej rundy.

W odróżnieniu od tradycyjnych gier detektywistycznych, Agatha Christie: Peril at End House nie wymaga od gracza zbytniego wysilenia szarych komórek. W ukończeniu gry bardziej przydają się olbrzymie pokłady cierpliwości i sokole oko podczas próby znalezienia na ekranie wymaganych przedmiotów. Niemniej produkt przygotowany jest bardzo starannie – począwszy od przyzwoitej oprawy wizualnej, na przedstawieniu fabuły powieści skończywszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie: Peril at End House

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Agatha Christie: Peril at End House

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 128 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), 150 MB HDD, Windows 2000/XP

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.01.2008 14:27
📄
dss
41
Generał

Przygodówka kryminalna, che, che, che.

09.01.2008 15:41
odpowiedz
koci_kwik
56
Podrap mnie po plecach

Chyba w takim przypadku, książka może okazać sie ciekawsza.... :)

18.07.2008 19:09
odpowiedz
Xelon
20
Pretorianin

Dss, nie wiem co w tym dziwnego że to przygodówka kryminalna, kryminalny klimat jest doskonały dla gier przygodowych, i jeśli robić gry na podstawie kryminałów to tylko przygodówki.

18.01.2010 18:05
odpowiedz
xardupa
11
Chorąży

Książka była fajna. Gra pewnie też xD , ale patrząc na screeny to ... chyba sobie odpuszcze :)