Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

My Horse and Me Wii

Gra podejmująca tematykę jeździectwa. Bierzemy udział w profesjonalnie przygotowanych zawodach, opiekując się jednocześnie swoim koniem i dokupując nowe elementy wyposażenia.

Sportowe, TPP, dla dzieci, o koniach, jeździectwo.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry My Horse and Me | Wii

30listopada2007

Nintendo Wii
Okładka My Horse and Me (Wii)
My Horse and Me

My Horse And Me jest tytułem, w którym mamy okazję wcielić się w postać jeźdźca uczestniczącego, wraz z wybranym przez siebie koniem, w różnego rodzaju zmaganiach i zawodach. Nie jest to pierwsza próba przygotowania tego typu produkcji. Warto chociażby przywołać przygotowaną głównie z myślą o posiadaczach konsol serię Horsez. Opisywany produkt proponuje jednak bardziej dojrzałe podejście do tematyki jeździectwa, w większym stopniu nawiązując do takich gier jak chociażby Lucinda Green’s Equestrian Challenge (PC, PS2).

Jednym z głównych atutów opisywanej produkcji jest nabyta przez wydawcę ekskluzywna licencja organizacji zajmującej się sportami jeździeckimi. Mowa tu o FEI, czyli International Federation for Equestrian Sports. Jeśli chodzi o oferowane przez grę tryby zabawy, możemy przede wszystkim liczyć na rozbudowane i ciekawie zaprojektowane mistrzostwa. Bierzemy tu udział w różnorakich zawodach, zlokalizowanych zarówno na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach, jak i rozgrywanych na otwartej przestrzeni. Ponadto miejsca te znajdują się w różnych zakątkach naszego globu, co wprowadza większą różnorodność do rozgrywki. Gracz może się też jednak zdecydować na przystąpienie do swobodnej przejażdżki, bez konieczności przestrzegania odgórnie ustalonych reguł zachowania.

Duży nacisk położony został na sprawowanie należytej opieki nad koniem. Ponadto gracz może uczestniczyć w niezbyt skomplikowanych mini-grach, pozwalających w jeszcze większym stopniu wyszkolić zwierzę. Nie zapomniano również o możliwości nabywania dodatkowych sprzętów, pozwalających upiększyć jeździecki duet. Bardzo dużą wagę przywiązano do możliwie jak najdokładniejszego ukazania animacji zarówno konia, jak i samego jeźdźca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 6.0 / 10 na podstawie 46 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI My Horse and Me

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano grę My Horse and Me
Zapowiedziano grę My Horse and Me

wiadomość19 lipca 2007

Pod koniec czerwca informowaliśmy o tym, że firma Atari wykupiła licencję International Federation for Equestrian Sports, na mocy której będzie wydawać gry o tematyce jeździeckiej. Ogłoszono wtedy, że pierwsza taka produkcja powinna ukazać się jesienią tego roku. Obecnie udostępniono dalsze informacje na ten temat.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz