Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2016, 20:42

The Signal From Tölva następną grą twórców Sir, You Are Being Hunted

Studio Big Robot - twórcy nieźle przyjętego Sir, You Are Being Hunted - zapowiedziało swój kolejny projekt. Będzie nim gra FPP w otwartym świecie, inspirowana literaturą science fiction, zatytułowana The Signal From Tölva. Premiera na PC oraz Mac została wyznaczona na początek przyszłego roku.

Po całkiem niezłym Sir, You Are Being Hunted studio Big Robot zapowiedziało swój kolejny projekt: The Signal From Tölva, grę FPP z dużym naciskiem na eksplorację otwartego świata oraz walkę. Tym razem zamiast brytyjskiej arystokracji deweloperzy czerpią inspiracje z podrzędnej literatury oraz kina science fiction. Tytuł ten, zmierzający na PC oraz Mac, jest w produkcji już od dwóch lat i ma zostać wydany na początku przyszłego roku. Co ciekawe, w tworzeniu interesującego stylu wizualnego The Signal From Tölva studiu Big Robot pomaga artysta Ian McQue, który wcześniej współpracował z firmą Rockstar przy takich hitach jak Max Payne 3 czy Grand Theft Auto V. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun gry, składający się w dużej mierze z fragmentów rozgrywki.

Akcja produkcji Big Robot toczy się w przyszłości, w której sztuczna inteligencja porzuciła ludzkość i rozpoczęła eksplorację przestrzeni kosmicznej. Gra skupi się na rozwiązaniu zagadki tytułowego sygnału z planety Tölva. Gracz wcieli się w robota eksplorującego jej powierzchnię – a właściwie osobę, która po zhakowaniu go przejęła nad nim kontrolę (po jego śmierci po prostu przenosimy się do następnej maszyny). Nie zabraknie tutaj dobrze znanych fanom science fiction schematów – pojawią się chociażby ruiny starożytnych, obcych cywilizacji czy buszowanie wśród wraków rozbitych statków kosmicznych – jednak wygląda na to, że Big Robot tym razem tworzy produkcję znacznie poważniejszą, niż humorystyczne Sir, You Are Being Hunted.

Poprawę w stosunku Sir, You Are Being Hunted w kwestii oprawy wizualnej widać gołym okiem. - The Signal From Tölva następną grą twórców Sir, You Are Being Hunted - wiadomość - 2016-08-02
Poprawę w stosunku Sir, You Are Being Hunted w kwestii oprawy wizualnej widać gołym okiem.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, szykuje się dość tradycyjna gra akcji z otwartym światem, czterokrotnie większym niż wyspa, którą eksplorowaliśmy w poprzednim dziele studia – i to pomimo faktu, że tym razem deweloperzy nie zdecydowali się na proceduralnie generowaną mapę. Pojawią się tutaj walki o terytorium z innymi robotami (czasami nawet bez udziału gracza), w których wykorzystamy szereg futurystycznych broni, tarczę plazmową, możliwość przejmowania kontroli nad innymi robotami czy fale wstrząsowe. Trudno nazwać formułę The Signal From Tölva wybitnie odkrywczą – ale w rękach utalentowanych deweloperów może przynieść sporo frajdy.

Tym razem zamiast ukrywać się przed uzbrojonymi po zęby robotami wcielimy się w jednego z nich. - The Signal From Tölva następną grą twórców Sir, You Are Being Hunted - wiadomość - 2016-08-02
Tym razem zamiast ukrywać się przed uzbrojonymi po zęby robotami wcielimy się w jednego z nich.

Talentu zespołowi Big Robot raczej nie brakuje, choć ich poprzednia produkcja, Sir, You Are Being Hunted, spotkała się z mieszanym przyjęciem recenzentów. Według sporej części graczy tytuł szybko stawał się zbyt powtarzalny, nawet pomimo proceduralnie generowanego świata. Twierdzono przy tym zgodnie, że deweloperom udało się stworzyć grę intrygującą swoją atmosferą, pełną czarnego humoru. Ostatecznie bowiem w jakiej innej pozycji macie okazję postrzelać do cyborgów naśladujących brytyjską arystokrację?

  1. Oficjalna strona gry The Signal From Tölva
  2. Blog studia Big Robot

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej