Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 18 lipca 2016, 10:07

autor: Góral

Darth Vader głównym bohaterem powstającej gry VR

Studio ILMxLAB pracuje nad grą z Darthem Vaderem w roli głównej, przeznaczoną dla gogli rzeczywistości wirtualnej. Przy produkcji pomaga scenarzysta David S. Goyer, znany chociażby z filmu Batman v Superman: Dawn of Justice (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości).

Wczoraj pisaliśmy o kilku projektach związanych z uniwersum Gwiezdnych wojen. Poznaliśmy informacje o kolejnych dodatkach do strzelanki Star Wars: Battlefront, doczekaliśmy się kilku konkretów odnośnie produkcji tworzonej przez studio Visceral Games oraz dowiedzieliśmy się o nadchodzącej (premiera już dziś) grze Trials on Tatooine. Za ostatnią z wymienionych odpowiada ekipa ILMxLAB, która pracuje już nad nowymi tytułami przeznaczonymi dla gogli rzeczywistości wirtualnej. Jedną z nich ma być Darth Vader VR (tytuł roboczy), tworzone jest ze scenarzystą Davidem S. Goyerem, znanym m.in. z filmu Batman v Superman: Dawn of Justice (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości). Niestety deweloperzy nie wyjawili zbyt wielu informacji, ale z tego, co wiemy wynika, że nie będzie to zwykła gra, a interaktywny film lub prosta, narracyjna przygodówka.

Darth Vader doczeka się własnej gry. - Darth Vader głównym bohaterem powstającej gry VR - wiadomość - 2016-07-18
Darth Vader doczeka się własnej gry.
Darth Vader VR w skrócie:
  • interaktywny film / narracyjna przygodówka przeznaczona dla gogli wirtualnej rzeczywistości;
  • gra tworzona przez studio ILMxLAB, wspomagane przez scenarzystę Davida S. Goyera;
  • głównym bohaterem produkcji będzie oczywiście Darth Vader.

Gracze mają przede wszystkim chłonąć opowiadaną historię, której głównym bohaterem ma być oczywiście Darth Vader. Natomiast rozgrywka sprowadzać będzie się jedynie do wchodzenia w proste interakcje z pewnymi elementami otoczenia. Oznacza to, że można będzie np. przesuwać obiekty, dotykać postaci i oczywiście chodzić. Wszystko to uzupełniane ma być przez trwały świat, w którym występuje cykl dnia i nocy oraz zmienia się pogoda. Co ciekawe, ma on „żyć” także po zakończeniu przygody, więc można podejrzewać, że gdy rozpoczniemy ją drugi raz, to otoczenie nieco się zmieni.

Fabuła produkcji ma być ściśle powiązana z uniwersum Gwiezdnych wojen. Pablo Hidalgo, producent wykonawczy z Lucasfilm, stwierdził nawet, że trzeba będzie ją traktować jako kanoniczną, tak samo jak powstające filmy czy komiksy. Dla fanów marki z pewnością szykuje się więc ciekawy projekt, ale nie wiemy ile przyjdzie nam na niego poczekać.

Darth Vader głównym bohaterem powstającej gry VR - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Darth Vader VR

Darth Vader VR