Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 12 maja 2016, 09:47

autor: Góral

Zobacz wideo ze skasowanej strategii Star Wars

Użytkownik serwisu Vimeo podający się za Elise Baldwin z Electronic Arts opublikował krótki materiał wideo prezentujący niezapowiedzianą (i najpewniej skasowaną) grę strategiczną z uniwersum Star Wars.

Niejaka Elise Baldwin, podająca się za byłą pracownicę Electronic Arts, opublikowała w serwisie Vimeo materiał wideo prezentujący nieujawnioną grę z uniwersum Star Wars. Nagranie zostało już usunięte, ale zachowała się jego kopia na AllGamesDelta. Dodatkowo mamy też opis autorki, z którego wynika, że produkcja miała składać się dwóch głównych elementów – symulacyjnego i taktycznej walki. Na zwiastunie pokazano drugi tryb, w którym Luke Skywalker okłada wrogie jednostki, w powietrzu walczą X-Wingi itd. Autorka nagrania zdradziła także, że gra powstawała przez rok. W tym czasie wykorzystano różne silniki, ale najwidoczniej nic z tego wszystkiego nie wyszło i projekt został chyba anulowany. Firma Electronic Arts niestety nie zajęła jeszcze stanowiska w sprawie tej gry, więc nie wiemy, ile w tym wszystkim prawdy.

Wygląda na to, że EA pracowało nad gwiezdnowojenną strategią. - Zobacz wideo z niezapowiedzianej strategii Star Wars - wiadomość - 2016-05-12
Wygląda na to, że EA pracowało nad gwiezdnowojenną strategią.

Firma Electronic Arts kilka lat temu podpisała umowę z koncernem Disney, na mocy której jako jedyny wydawca może produkować i wypuszczać na rynek tytuły z uniwersum Star Wars przeznaczone dla bardziej wymagających graczy (casualowe projekty mogą wychodzić z innych stajni, którym zostanie udzielona licencja). Do tej pory zaowocowało to m.in. ciepło przyjętym Battlefrontem (powstaje już kontynuacja), a w przyszłości doczekamy się przygodowej gry akcji od studia Respawn Entertainment, produkcji od Visceral Games i innych projektów, o których na razie nic nie wiemy.

Zobacz wideo z niezapowiedzianej strategii Star Wars - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.