Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2016, 20:28

autor: Kamil Zwijacz

Firewatch kolejnym niezależnym hitem - sprzedano 500 tys. egzemplarzy

Pierwszoosobowa przygodówka Firewatch z lutego bieżącego roku sprzedała się w ponad 500 tysiącach egzemplarzy. Dodatkowo deweloper pochwalił się, że koszty produkcji zwróciły się w ciągu zaledwie jednego dnia.

Firewatch kolejnym niezależnym hitem - sprzedano 500 tys. egzemplarzy - ilustracja #1

9 lutego na komputerach osobistych i konsoli PlayStation 4 zadebiutowała gra Firewatch od studia Campo Santo. Produkcja zebrała pozytywne opinie w mediach i spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy. Studio Panic, współproducent tytułu, poinformowało, że w ciągu pierwszego miesiąca sprzedano 500 tysięcy egzemplarzy. Mało tego, projekt okazał się najpopularniejszą grą w PlayStation Store w lutym, a koszty dewelopingu zwróciły się w ciągu jednego dnia. Krótko pisząc, jest to całkiem spory sukces. Deweloper pochwalił się także, że dużą popularnością cieszy się aparat, którego może używać główny bohater produkcji. Podczas zabawy robimy zdjęcia, a następnie wysyłamy je na tę stronę. Do tej pory gracze udostępnili w ten sposób 214802 grafik. Co ciekawe, jeżeli tylko chcecie, możecie zamówić je w fizycznej wersji (w sensie normalne zdjęcia – koszt wynosi 15 dolarów, czyli około 57 zł). Studio wysłało w ten sposób ponad 1000 zestawów. Oprócz tego w zamieszczonym wpisie zaprezentowano także kilka prac nadesłanych przez fanów, pochwalono się recenzjami i artykułami oraz zdradzono kilka innych ciekawostek.

Firewatch w skrócie:
  • Pierwszoosobowa przygodówka od studiów Campo Santo i Panic
  • Gra ukazała się 9 lutego na konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych
  • W ciągu miesiąca sprzedała się w ponad 500 tysiącach egzemplarzy

Firewatch to pierwszoosobowa gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w 1989 roku. Podczas zabawy wcielamy się w niejakiego Henry’ego. Mężczyzna zatrudnia się w roli strażnika leśnego, by oderwać się od codziennego, męczącego życia. Z pozoru przyjemna i spokojna praca dość szybko zamienia się jednak w coś więcej.

Tytuł zebrał wiele pochwał za kreowany klimat, świetną pod względem stylistycznym oprawę graficzną i bardzo dobre dialogi prowadzone przez Henry’ego i jego przełożoną o imieniu Delilah. Natomiast wśród minusów wymieniano przede wszystkim krótki czas rozgrywki, który oscyluje w okolicach kilku godzin. Mimo wszystko, jest to i tak jedna z ciekawszych przygodówek tego typu.