Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 16 grudnia 2015, 11:16

autor: luckie

The Long Dark otrzyma epizodyczny tryb fabularny – pierwszy odcinek wiosną

Ambitny survival sandbox The Long Dark otrzyma wkrótce epizodyczny tryb fabularny. Pierwszy odcinek ma się pojawić wiosną, a cały sezon zapewni ok. 10-12 godzin rozgrywki. Przy okazji tej zapowiedzi studio Hinterland wypuściło nową aktualizację produkcji.

Niektórzy mogli zapomnieć, dla innych będzie to zupełna nowość, ale The Long Dark to nie tylko survival sandbox. Twórcy ze studia Hinterland obiecali nam wszakże dojrzałą historię, w czasach, gdy gra istniała jeszcze jedynie w fazie projektu na Kickstarterze. Wkrótce będziemy świadkami spełnienia tych obietnic, co zapowiada najnowszy zwiastun produkcji (widoczny powyżej), opublikowany na łamach serwisu IGN. Pierwszy z kilku odcinków trybu fabularnego pojawi się wiosną 2016 roku. Cały sezon ma zapewnić jakieś 10-12 godzin zabawy.

W trybie tym będziemy wcielać się na przemian w pilota Willa Mackenzie’ego i panią doktor Astrid Greenwood. Bohaterom głosy podłożą znani aktorzy: Mark Meer i Jennifer Hale, czyli pan i pani komandor Shepard z oryginalnej trylogii Mass Effect. Z głośników usłyszymy ponadto Eliasa Toufexisa (Adam Jensen z Deus Ex: Bunt Ludzkości) oraz Davida Haytera (Snake z serii Metal Gear).

Dr Astrid Greenwood, jedna z dwóch grywalnych postaci w The Long Dark (źródło: IGN)
Dr Astrid Greenwood, jedna z dwóch grywalnych postaci w The Long Dark (źródło: IGN)

To nie koniec dobrych wiadomości. The Long Dark otrzymało właśnie grudniową aktualizację w ramach programu Steam Early Access. Wprowadza ona kolejny region (Timberwolf Mountain), flarę, możliwość wspinania się po linie, dziennik gracza i ekran statystyk, itd. Te i inne nowości ukazano na poniższym trailerze. Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry The Long Dark