Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 listopada 2015, 11:16

autor: Adrian Werner

Star Wars: Galaxy of Heroes - turówka od Electronic Arts zadebiutowała na iOS i Androidzie

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Star Wars: Galaxy of Heroes, czyli turowa strategia bitewna, pozwalająca na rozgrywanie starć pomiędzy najsłynniejszymi postaciami z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od kinowej premiery filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Oczekiwanie mają umilić nam gry. Posiadacze konsol i pecetów grają obecnie w Star Wars: Battlefront, zaś użytkownicy mobilni mogą teraz pobrać turową strategię bitewną Star Wars: Galaxy of Heroes.

Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Obecnie gra dostępna jest wyłącznie na urządzenia z systemami iOS oraz Android i nie wiemy, czy twórcy mają w planach opracowanie wersji na inne platformy sprzętowe.

Star Wars: Galaxy of Heroes nie oferuje żadnej składnej warstwy fabularnej. Zamiast tego całość obraca się wokół kolekcjonowania słynnych postaci i wykorzystywania ich do toczenia bitew. Dzięki brakowi rozbudowanego scenariusza autorzy nie musieli się w żaden sposób ograniczać i bohaterów zaczerpnęli ze wszystkich sześciu odsłon kinowej sagi, jak również z seriali animowanych Star Wars: The Clone Wars i Star Wars Rebels.

Starcia rozgrywane są w systemie turowym i podczas nich dowodzimy kilkoma postaciami, z których każda posiada unikalne umiejętności oraz ataki. Zostało to zrealizowane w stylu znanym z gier RPG, ale w przeciwieństwie do produkcji z tego gatunku, w Star Wars: Galaxy of Heroes nie uświadczymy żadnej eksploracji – całość sprowadza się wyłącznie do bitew. Zabawę wzbogaca system rozwoju postaci oraz gromadzenie coraz lepszego ekwipunku.

Star Wars: Galaxy of Heroes pozwala na samotną zabawę podczas misji przeciwko sztucznej inteligencji oraz w ramach modułu treningowego, umożliwiającego przetestowanie składów drużyn przed wystawieniem ich do prawdziwej walki. Tak naprawdę jest to jednak tylko rozgrzewka przed najważniejszą atrakcją, jaką są starcia multiplayer z innymi graczami w ramach potyczek PvP.

Star Wars: Galaxy of Heroes

Star Wars: Galaxy of Heroes