Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 21 października 2015, 11:13

autor: Entelarmer

Piąty epizod Tales from the Borderlands debiutuje na PC i konsolach

Od wczoraj The Vault of the Traveler - ostatni odcinek przygodówki Tales from the Borderlands od studia Telltale Games - stopniowo ukazuje się na poszczególnych platformach. Zdaniem recenzentów piąty epizod stanowi doskonałe zwieńczenie historii Rhysa i Fiony, a jednocześnie pozostawia otwartą furtkę dla kolejnych przygód.

Minął już prawie rok od wydania pierwszego epizodu Tales from the Borderlands – kolejnej przygodówki od studia Telltale Games korzystającej ze znanej licencji. Po kolejnych trzech rozdziałach w końcu doczekaliśmy się premiery ostatniego odcinka przygód Rhysa i Fiony, z początku niezbyt skorych do współpracy, lecz koniec końców zmuszonych polegać na sobie. The Vault of Traveler zadebiutowało wczoraj na PC oraz PlayStation 3 i PlayStation 4, a dziś piąty epizod udostępniono posiadaczom konsol Xbox One oraz Xbox 360. Zaś przed nami jeszcze premiera na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android, która nastąpi jutro.

Wbrew temu, co sugeruje ten obrazek, fabuła w ostatnim epizodzie Tales from the Borderlands pędzi na łeb, na szyję. - Piąty epizod Tales from the Borderlands debiutuje na PC i konsolach - wiadomość - 2015-10-21
Wbrew temu, co sugeruje ten obrazek, fabuła w ostatnim epizodzie Tales from the Borderlands pędzi na łeb, na szyję.

Wybrane recenzje (PC)

Choć dotychczasowe epizody spotkały się z bardziej niż ciepłym przyjęciem, recenzenci zgodnie stwierdzają, że The Vault of Traveler to najlepszy odcinek Tales from the Borderlands oraz idealne zwieńczenie – zdaniem wielu – jednej z najlepszych czy wręcz najlepszej serii Telltale. W ciągu zaledwie dwóch godzin (IGN) twórcy zdołali dostarczyć tyle emocji, że gracze mogą dostać zadyszki. Całość wypełniona jest dualizmem typowym dla serii, z chwytającymi za serce momentami tragedii bądź chwilami zadumy z jednej strony, a wcale licznymi elementami humorystycznymi z drugiej. Warto też wspomnieć o nowości w grach studia w postaci sceny akcji, jakby żywcem wyjętej z arcade’owych bijatyk i będącej chyba najbardziej growym doświadczeniem, jakie kiedykolwiek zaoferowało Telltale.

Dotychczasowych malkontentów może też przekonać fakt, że w finale przygodowego Borderlands liczy się każda decyzja podjęta od pierwszego epizodu wzwyż. Owszem, zakończenie najpewniej wygląda tak samo, ale poprzedzające je zebranie drużyny i wreszcie finałowe starcie będą prezentować się odmiennie. Nawet, zdawałoby się, trywialna kwestia jak ilość wydanych pieniędzy przełoży się na przebieg wydarzeń. A skoro o nich mowa, to recenzenci jak jeden mąż zachwycają się scenariuszem ostatniego epizodu, który z pobocznej historyjki w znanym uniwersum rozwinął się w opowieść o wydarzeniach ogromnej wagi, zgrabnie wplecioną w świat Borderlands. Dość powiedzieć, że zdaniem niektórych krytyków The Vault of the Traveler daje solidną podstawę do rozważań o uniwersum Borderlands 3. Tym bardziej, że choć odpowiedziano na praktycznie wszystkie pytania, to zakończenie zostawią otwartą furtkę dla dalszych losów Rhysa i Fiony. Pytanie tylko, czy poznamy je w trzeciej odsłonie cyklu Borderlands, czy też – co bardziej prawdopodobne, biorąc pod uwagę sukces serii Telltale – Tales from the Borderlands: Season 2.