Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 13 października 2015, 10:11

autor: Arantasar

Star Citizen – produkcję wsparło ponad milion osób

Produkcję gry Star Citizen wsparło już ponad milion użytkowników. Tym samym kosmiczny symulator tworzony przez studio Cloud Imperium Games umocnił się na pozycji największego projektu finansowanego przez społeczność – twórcom udało się uzbierać ponad 90 milionów dolarów.

Produkcję gry Star Citizen wsparło już ponad milion osób. - Star Citizen – produkcję wsparło ponad milion użytkowników - wiadomość - 2015-10-13
Produkcję gry Star Citizen wsparło już ponad milion osób.

Mimo niedawnych niejasności co do sytuacji finansowej, symulator kosmiczny Star Citizen może zostać pierwszą produkcją AAA sfinansowaną w całości przez graczy. Oficjalny licznik widoczny na stronie produkcji przekroczył już milion wspierających i w momencie pisania tej wiadomości wskazuje 1 001 109 osób. Uzbierana dotychczas kwota wynosi ponad 92 miliony dolarów (ponad 341 milionów złotych).

Niewątpliwie przysłużyła się temu impreza CitizenCon, która odbyła się w ostatni weekend w Manchesterze. Podczas wydarzenia zaprezentowano szereg materiałów z gry, ujawniono też obsadę aktorską produkcji – swoich głosów użyczyli między innymi Gary Oldman, Mark Hamill, John Rhys-Davies i Gillian Anderson.

Star Citizen trafił już do Księgi Rekordów Guinessa jako największy projekt ufundowany przez społeczność. W momencie wpisywania rekordu zebrana suma wynosiła jednak tylko blisko 40 milionów dolarów. Mimo to na ukończenie produkcji przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tej jesieni miał ukazać się pierwszy epizod kampanii fabularnej Squadron 42, jednak premiera została przesunięta na przyszły rok.

Star Citizen to wyczekiwany kosmiczny symulator tworzony przez zespół Cloud Imperium Games, dowodzony przez Chrisa Robertsa, twórcę serii Wing Commander. Rozgrywka łączy elementy symulacji lotu statkiem kosmicznym, strzelaniny, cRPG, a nawet strategii ekonomicznej. Proces produkcji rozpoczął się w 2012 roku, kiedy to wystartowała zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter.

Star Citizen

Star Citizen