filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 sierpnia 2015, 10:22

autor: Filip Grabski

Fantastyczna czwórka, Czego dusza zapragnie - weekendowe premiery filmowe

Poza komiksową Fantastyczną czwórką i komedią od panów z grupy Monty Pythona (Czego dusza zapragnie) do kin wejdzie jutro film O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu - stylowy, niezależny i wart Waszej uwagi. Zapraszam!

Fantastyczna czwórka

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Wytwórnia Fox nie ma szczęścia do Fantastycznej czwórki. Najsłynniejsza superbohaterska rodzina doczekała się niskobudżetowego filmu z 1994 roku, który nigdy nie został oficjalnie wpuszczony do kin, w 2005 i 2007 pojawiły się dwie „pełnoprawne” części filmu, które miały swoje momenty, ale do pierwszej ligi miały długą drogę, a teraz mamy to. Kolejny restart marki i historia o tym, jak Mr. Fantastic, Human Torch, Invisible Woman i Thing zdobyli swoje moce, który już został okrzyknięty jedną z najgorszych ekranizacji komiksu w ostatnich latach. Młoda ekipa daje z siebie wszystko, ale jeśli wierzyć plotkom – kłótnie między reżyserem i wytwórnią, dokręcona na nowo połowa filmu i chaos w pokoju montażowym – wszystko poszło na marne. Czy dacie szansę Fantastycznej czwórce?

  1. Reżyseria: Josh Trank
  2. Tytuł oryginalny: Fantastic Four
  3. Grają: Miles Teller, Michael B. Jordan, Kate Mara, Jamie Bell

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Mała niezależna perełka, którą miałem okazję już zobaczyć na festiwalu Transatlantyk. Oto nakręcona w czerni i bieli zabawa gatunkami. Z jednej strony mamy film o wampirze, z drugiej – trochę westernu, jeszcze z innej strony hipsterska historia miłosna, a gdzieś z tyłu głowy widz ma zarówno Sin City, jak i kino Jima Jarmuscha. Tego typu pełnometrażowe debiuty powinny być marzeniem wielu młodych reżyserów. Bezimienna dziewczyna przemierza ulice Bad City i atakuje tylko tych, którzy na to zasłużą. Gdzieś w okolicy mieszka przystojny Arash, a ich ścieżki oczywiście muszą się przeciąć. W filmie dostajemy nowoczesny soundtrack, doskonałe, wysmakowane zdjęcia i sympatycznego kota na dokładkę. Bardzo sympatyczna rzecz.

  1. Reżyseria: Ana Lily Amirpour
  2. Tytuł oryginalny: A Girl Walks Home Alone At Night
  3. Grają: Sheila Vand, Arash Marandi, Marshall Manesh

Czego dusza zapragnie

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Składniki bazowe i punkt wyjścia są tu doskonałe. Reżyseruje Terry Jones, najbardziej „reżyserski” z Monty Pythonów. Jego koledzy z grupy podkładają głosy dziwacznym kosmitom, którzy zniszczenie naszej planety uzależniają od tego, co zrobi zwykły Ziemianin obdarzony mocą bez granic. Jak ją wykorzysta? Naprawi świat? A może powiększy sobie… to i owo? Ziemianinem jest Simon Pegg, który z darem radzi sobie słabo, więc komediowy potencjał jest ogromny – nawet jeśli podobna zabawa pojawiła się już na ekranach jako Bruce Wszechmogący. Pierwsze recenzje niestety są dalekie od zachwytów, choć trudno trafić na taką jednoznacznie negatywną. Czego dusza zapragnie wygląda po prostu na porządną, letnią komedię.

  1. Reżyseria: Terry Jones
  2. Tytuł oryginalny: Absolutely Anything
  3. Grają: Simon Pegg, kate BEckinsale, głosy Robina Williamsa i Monty Pythonów

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Nieracjonalny mężczyzna (nowy komediodramat Woody’ego Allena z Joaquinem Phoeniksem i Emmą Stone),
  2. Pan Turner (biografia brytyjskiego malarza J.M.W. Turnera),
  3. Ze mną nie zginiesz (oparty na prozie Camusa afrykański western z Viggo Mortensenem),
  4. Barbie: Rockowa księżniczka (musical z animowanymi lalkami).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej