Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 maja 2015, 13:29

autor: Adrian Werner

Sproggiwood – turowy roguelike zainspirowany mitologią fińską trafił na iOS i Androida

W usługach App Store i Google Play pojawiła się gra Sproggiwood, czyli turowy roguelike zainspirowany fińskimi mitami. Gra dostępna do tej pory m.in. na Steamie zebrała pozytywne opinie graczy.

W zeszłym roku studio Freehold Games wypuściło na pecety udany turowy roguelike Sproggiwood. Twórcy obiecali wtedy, że w przyszłości powstaną konwersje. Teraz dotrzymali słowa i gra zawitała na rynek mobilny.

Produkcja dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu jest grą premium, a więc pozbawioną mikropłatności, i kosztuje ok. 46 złotych. Warto dodać, że Sproggiwood wymaga mocnego sprzętu z minimum 1 GB pamięci RAM.

Gra przenosi nas do krainy fantasy zainspirowanej mitologią fińską. Kampania zaczyna się na spokojnej wyspie znanej jako Clog. Wcielamy się w rolnika, który pewnego dnia podczas doglądania swoich pól zostaje porwany przez gadające owce. Okazuje się, że działają one na rozkaz uwielbiającego żarty leśnego bóstwa imieniem Sproggi. Istota ta wybudowała dla nas całą wioskę i chce, abyśmy pomogli jej poskromić zwierzęta. Nie będzie to łatwe, gdyż nieopodal zaczyna wyrastać nowa konkurencyjna cywilizacja rozumnych Grzybów. Tylko od nas zależy czy zetrzemy ich na proch, czy też połączymy z nimi siły dla wspólnego dobra.

Sproggiwood to uproszczone RPG typu roguelike. Świat, w tym góry, lochy, bagna oraz lasy, jest generowany losowo, więc zawsze czekają na nas świeże wyzwania. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem krainy i toczeniem bitew za pomocą turowego systemu walki. Nasi przeciwnicy posiadają różnorodne umiejętności i potrafią zastawiać pułapki, więc konieczne jest częste zmienianie taktyk podczas potyczek.

Do wyboru jest sześć klas postaci. Możemy wcielić się w rolnika, wojownika, łucznika, złodzieja, czarodzieja lub wampira. Każda z tych profesji posiada unikalne zdolności i własną ścieżkę rozwoju, w ramach której ulepszamy statystyki i nabywamy nowe umiejętności w zamian za punkty doświadczenia. Zabawę urozmaica tryb budowy wioski, pozwalający konstruować w niej budynki, drogi oraz dekoracje, jak również wchodzić w interakcje z mieszkańcami.

Sproggiwood

Sproggiwood