Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 26 maja 2015, 11:21

autor: Tyon

Magicka 2 – premiera drugiej części zabawnego hack-and-slasha

Dziś swoją premierę ma Magicka 2, druga część zabawnego hack-and-slasha od studia Pieces Interactive. Gra dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 4.

Już dzisiaj fani magii będą mogli spróbować swoich sił w drugiej części gry Magicka. - Magicka 2 – premiera drugiej części zabawnego hack-and-slasha - wiadomość - 2015-05-26
Już dzisiaj fani magii będą mogli spróbować swoich sił w drugiej części gry Magicka.

Dziś na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 4 debiutuje druga część zabawnego hack-and-slasha od studia Pieces Interactive – Magicka 2. Grę będzie można pobrać mniej więcej od godziny 19.00. Edycję podstawową w wersji cyfrowej (klucz Steam) możemy kupić już od 43,90 zł. Natomiast rozszerzona, w tej samej formie, dostępna jest od 59,90 zł i zawiera dodatkowo ścieżkę dźwiękową, interaktywną mapę oraz dwie szaty dla naszej postaci. Zgodnie z zapowiedziami, Magicka 2 została wydana w Polsce również jako edycja pudełkowa, w wersji Deluxe. Za dystrybucję odpowiada firma Cenega. Poza płytą z samą grą, otrzymamy krążek z muzyką oraz drukowany plakat. W zestawie znajdziemy także kod do pobrania dodatkowej zawartości. Wersja pudełkowa dostępna jest za taką samą cenę jak gra w wersji cyfrowej (Edycja Deluxe) – 59,90 zł. Produkcja ukazała się w polskiej (napisy) oraz angielskiej wersji językowej.

Magicka 2 zabiera nas do fantastycznego świata Midgard, który w wyniku Wojen Czarodziejów został niemal w całości pozbawiony magów, a ci, którzy przeżyli, oszaleli lub stali się wrodzy wobec innych. Drużyna złożona maksymalnie z czterech czarodziejów ponownie wyrusza w podróż, aby uwolnić świat od zła. W drugiej części gry powraca dynamiczny system rzucania czarów oraz specyficzny humor. O tym ostatnim przekonać się możemy chociażby z publikowanych przez twórców filmowych zapowiedzi, nawiązujących do słynnej Gry o Tron, czy też utrzymanych w konwencji karaoke. Do zakupu zachęca nie tylko cena w dniu premiery, ale także niskie wymagania sprzętowe, dzięki którym grę uruchomimy nawet na słabszych komputerach.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Pentium G3220 3Ghz lub podobny od AMD;
  • Karta grafiki: 1 GB, Nvidia GeForce 550 lub AMD Radeon HD 5850;
  • Pamięć: 2 GB RAM;
  • Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows 7/8
Magicka 2

Magicka 2