Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2015, 11:30

autor: Michał Jodłowski

Slightly Mad Studios wydało oświadczenie ws. wydajności sprzętu AMD w Project CARS

Slightly Mad Studios, deweloper Project CARS, wydało oświadczenie, w którym jednoznacznie odcina się od wszelkich zarzutów o celowe obniżenie wydajności sprzętu AMD w ich grze czy jakiegokolwiek faworyzowania podzespołów firmy NVIDIA.

Project CARS - Slightly Mad Studios wydało oświadczenie ws. wydajności sprzętu AMD w Project CARS - wiadomość - 2015-05-19
Project CARS

Slightly Mad Studios – deweloper wyścigowego Project CARS – wydało oficjalne oświadczenie, w którym zaprzecza jakimkolwiek zarzutom o celowe obniżanie wydajności sprzętu firmy AMD w ich najnowszej grze, jak również faworyzowaniu podzespołów NVIDII i rzekomemu finansowaniu takiego stanu rzeczy przez „zielonych”. W tekście możemy przeczytać obszerne wyjaśnienia dotyczące działania silnika MADNESS, napędzającego Project CARS, i sposobu używania przez niego dostępnych w komputerze zasobów. Jednym z najistotniejszych punktów to deklaracja niewykorzystywania technologii GameWorks, jak również wykorzystywania bibliotek PhysX w bardzo ograniczonym zakresie, m.in. do wykrywania kolizji, co ma stanowić bardzo niewielką część całości systemów fizyki (poniżej 10% ogólnego zapotrzebowania na moc procesora CPU).

Przedstawiciel SMS odniósł się także do faktu występowania logotypów zewnętrznych podmiotów w ich grze, w tym loga NVIDII. Deweloperzy twierdzą, że zrobili to w celu podziękowania owym firmom za ich udział w promowaniu Project CARS podczas różnych imprez branżowych.

Wychodzi zatem na to, że Slightly Mad Studios wciąż obstaje przy swoim stanowisku sprzed tygodnia, według którego wydajnościowe problemy podzespołów AMD wynikają z braku optymalizacji samych sterowników, nie zaś z technicznej specyfiki Project CARS.

Cała sprawa powinna wyklarować się już niebawem, gdyż koncern AMD pracuje już nad nową wersją sterowników, zoptymalizowaną m.in. do potrzeb rzeczonej produkcji.