Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 22 marca 2015, 13:37

autor: Góral

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - nowe wieści, screeny i gameplay

W sieci pojawiły się świeże informacji dotyczące strzelanki Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Oprócz tego doczekaliśmy się nowego nagrania z rozgrywką z wersji alfa oraz screenów.

Niedawno firma Ubisoft rozpoczęła zapisy do alfa testów gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, do których zgłosicie się, odwiedzając oficjalną stronę produkcji. W oczekiwaniu na klucz uprawniający do udziału w zabawie, możemy obejrzeć rozgrywkę, która wyciekła do sieci. Kilkunastominutowe nagranie, na którym jedna drużyna stara się odbić zakładników przetrzymywanych przez drugi zespół, znajdziecie w tym miejscu. Natomiast poniżej prezentujemy także porcję screenów oraz informacje opublikowane na forum Reddit.

Zaprezentowany gameplay został zarejestrowany na mapie Plane, na której, jak sama nazwa wskazuje, gracze walczą we wnętrzu dużego samolotu, podzielonego na różne strefy - Seating Journalist, Bathroom, Exterior, Cargo, Cargo Entrance, First Aid, Cargo Room A, Cargo Room B, Military Seating, Stairs Cockpit, Kitchen Prep i Seating Staff. Zabieg ten ma pozwalać na lepsze planowanie akcji oraz komunikację między graczami. Sama lokacja jest bardzo duża, a do tego wielopoziomowa (i oczywiście podatna na zniszczenia).

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - nowe informacje, screeny i rozgrywka - ilustracja #1

Łącznie twórcy udostępnili w alfie 11 typów wojaków, z czego po 5 jest unikalnych dla obrońców i atakujących, natomiast Recruit jest wspólny dla obu stron. Naturalnie każda z nich posiada własne umiejętności oraz bonusowe zdolności (np. w przypadku Thatchera jest to maska gazowa). Wśród dostępnych broni wymieniono MP5 MLI, P90, 591A1, FAMAS G2, K33 NATO, G36C (główne narzędzia mordu) oraz NP-9, Model 586, MAC11, 226 MK25, M45 MEUSOC (dodatkowe). Z kolei wśród gadżetów znajdują się m.in.:

  • drut kolczasty (rani i spowalnia przeciwników),
  • Sledgehammer (młot umożliwiający niszczenie elementów otoczenia),
  • przenośna tarcza (rozłożenie jej i kucnięcie sprawia, że kule przeciwnika nas nie dosięgają),
  • granat ogłuszający, odłamkowy i EMP,
  • Shock-Drone (niweluje działanie pułapek i razi wrogów).

Z pozostałych ciekawostek warto wspomnieć o punktowaniu, które przedstawia się w następujący sposób – zbudowanie barykady daje 5 punktów, zranienie przeciwnika 50 (tyle samo za asystę), zabicie wroga to 100 punktów (asysta 75, headshot 50), a zniszczenie gadżetu zapewnia 10 punktów.

Premiera Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ma się odbyć w tym roku. Tytuł zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych.

Screeny z Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - nowe informacje, screeny i rozgrywka - wiadomość - 2015-03-22
Screeny z Tom Clancy's Rainbow Six: Siege.