Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 17 lutego 2015, 10:55

autor: Luc

Total War: Attila – dziś rozpoczyna się inwazja Hunów

Total War: Attila, najnowsza odsłona popularnej serii gier strategiczno-wojennych, debiutuje dziś na rynkach na całym świecie. Produkcja studia Creativy Assembley zbiera bardzo przyzwoite oceny, a to dla fanów gatunku zapowiedź kolejnych, udanych setek godzin spędzonych na polu bitwy.

Attila znów zagrozi Imperium Rzymskiemu. - Total War: Attila – dziś rozpoczyna się inwazja Hunów - wiadomość - 2015-02-17
Attila znów zagrozi Imperium Rzymskiemu.

Począwszy od dzisiaj, na sklepowe półki oraz do dystrybucji cyfrowej trafiła kolejna odsłona serii Total War. Tym razem wcielając się rolę przywódcy, stawimy czoła m.in. legendarnemu liderowi Hunów – Attyli i jego dzikim hordom. Cofamy się w czasy na kilkadziesiąt lat przed schyłkiem Imperium Rzymskiego i własnoręcznie staramy się zapobiec lub doprowadzić do upadku ówczesnej Europy. Nacisk na skomplikowaną sytuację polityczną oraz konieczność radzenia sobie jednocześnie na jeszcze większej liczbie frontów niż zwykle, to jedno z głównych wyzwań, jakie Creative Assembley postanowiło postawić przed graczami w nadziei, że nowa część przypadnie im do gustu.

Ponownie pokierujemy ogromnymi zastępami wojaków. - Total War: Attila – dziś rozpoczyna się inwazja Hunów - wiadomość - 2015-02-17
Ponownie pokierujemy ogromnymi zastępami wojaków.

O ciepłe przyjęcie ze strony branżowych krytyków twórcy martwić się już jednak nie muszą – recenzenckie kopie Total War: Attila zostały udostępnione poszczególnym redakcjom znacznie wcześniej i w przytłaczającej ilości przypadków tytuł odebrano bardzo pozytywnie. Ferrou w swojej recenzji wystawił grze bardzo dobrą notę 8/10, wychwalając elementy takie jak wysoki poziom trudności, ogromną grywalność oraz złożoność rozgrywki zarówno na poziomie militarnym, jak i dyplomatycznym. Jednocześnie wytknął produkcji nie najlepszą oprawę muzyczną oraz ponownie kulejącą sztuczną inteligencję przeciwników. Podobne zdanie o debiutującym Total War: Attila wyrażały także czołowe, zagraniczne serwisy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opinii:

Total War: Attila to kolejna odsłona serii gier strategicznych rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Tak jak w poprzednich częściach, także i tutaj gracz staje na czele wielotysięcznych armii i poprzez odpowiednie wykorzystanie terenu, strategii oraz mikrozarządzania jednostkami stara się pokonać przeciwnika. Krytyczna i skomplikowana sytuacja polityczna tamtego okresu oraz mnogość frakcji aspirujących do zajęcia poszczególnych terenów, wymuszają na graczu stosowanie nowych, oryginalnych taktyk. Gra podobnie jak jej poprzednicy została wydana jedynie w wersji na komputery stacjonarne.