Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 9 lutego 2015, 20:00

autor: Pirlond

Dying Light - ujawniono daty premier trzech DLC

Firma Techland ujawniła daty premier trzech dodatków do Dying Light wchodzących w skład przepustki sezonowej (Season Pass). W pierwszej kolejności pojawi się rozszerzenie Cuisine & Cargo, które ukaże się już jutro. Dwa kolejne wydane zostaną w marcu i maju.

Pierwsze DLC do Dying Light ukaże się już 10 lutego. - Dying Light - ujawniono daty premier trzech DLC - wiadomość - 2015-02-09
Pierwsze DLC do Dying Light ukaże się już 10 lutego.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, przepustka sezonowa do Dying Light zawierać będzie trzy dodatki. Przedstawiciele Techlandu poinformowali, że w pierwszej kolejności ukaże się Cuisine & Cargo, rozszerzenenie z dwoma hardkorowymi misjami, w których gracze zwiedzą niedostępne wcześniej lokacje – restaurację w Harran oraz opuszczoną stację kolejową. DLC pojawi się na Steamie i w usłudze Xbox Live już jutro, a więc 10 lutego, z kolei do europejskiego PlayStation Network zawita dzień później. W przypadku kolejnych dodatków deweloperzy podali tylko przybliżone terminy debiutu – Ultimate Survivor Bundle (paczka z siedmioma przedmiotami, w tym trzema strojami i czterema broniami) ukaże się w marcu, z kolei premiera The Bozak Horde (rozgrywanego w singlu lub kooperacji trybu, w którym na stadionie w Harran gracze muszą zmierzyć się z kolejnymi falami zombie) zaplanowana jest na maj.

Wszystkie rozszerzenia będzie oczywiście można kupić osobno, choć jeśli ktoś zdecyduje się nabyć przepustkę sezonową, zaoszczędzi kilkanaście złotych (w sklep.gry-online.pl kosztuje ona 73,90 zł). Warto też podkreślić, że właściciele Season Passa otrzymają dodatek Cuisine & Cargo nieco wcześniej – pozostali gracze będą mogli go zdobyć dopiero w późniejszym terminie.

Wiele też wskazuje na to, że omawiane trzy DLC nie będą jedynymi, które ujrzą światło dzienne. W przesłanej mediom informacji prasowej przedstawiciele Techlandu zdają się sugerować, że rozszerzeń może być więcej, a studio ma przygotowany plan na kilka miesięcy. Adrian Ciszewski, reżyser Dying Light, zaznacza, że celem deweloperów jest „umożliwienie graczom dobrej zabawy z grą przez dlugi czas po premierze, poprzez wypuszczenie tego typu dodatków oraz innych, darmowych inicjatyw”, które mają zostać za jakiś czas ujawnione.

Dodatek Cuisine & Cargo pozwoli graczom zwiedzić dwie niedostępne wcześniej lokacje. - Dying Light - ujawniono daty premier trzech DLC - wiadomość - 2015-02-09
Dodatek Cuisine & Cargo pozwoli graczom zwiedzić dwie niedostępne wcześniej lokacje.

Dodatki nie są jedynym sposobem Techlandu na wydłużenie żywotności produkcji – kilka dni temu przedstawiciele firmy ujawnili, że pracują nad narzędziami dla modderów, które mają zostać udostępnione społeczności fanów za darmo. Dzięki temu gracze będą mogli tworzyć własne modyfikacje najnowszej gry wrocławskiego studia.

Dying Light jest najnowszą grą Techlandu. Gracze trafiają do miasta Harran, w którym wybucha epidemia zamieniająca ludzi w zombie. Potwory zachowują się jednak w różny sposób, zależny od pory dnia – w dzień są ospałe, a w nocy zyskują na sile, w związku z czym często lepszym pomysłem jest ucieczka niż bezpośrednia konfrontacja ze smakoszami mózgów

Dying Light

Dying Light