Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2015, 10:03

Counter-Strike: Global Offensive nadal na czele. Top 10 Steam (29 grudnia – 4 stycznia)

W ostatnim tygodniu świątecznej wyprzedaży Counter Strike: Global Offensive znów był najczęściej kupowaną grą w serwisie Steam. Oprócz tego na liście dziesięciu najlepiej sprzedających się tytułów znalazła się jedna polska produkcja - This War of Mine studia 11 bit.

Święta, święta i po świętach – kolejny rok za nami, a wraz z nim skończyły się świąteczne promocje. Jeszcze do piątku 2 stycznia trwała rozpoczęta 18 grudnia wyprzedaż w serwisie Steam, nic więc dziwnego, że wśród najczęściej kupowanych gier w okresie od 29 grudnia do 4 stycznia znalazły się głównie produkcje przecenione w ramach tej akcji. Na pierwszym miejscu znów znalazł się Counter-Strike: Global Offensive, będąc zarazem jedynym tytułem niezmiennie figurującym w zestawieniu od trzech tygodni.

Na pozostałych pozycjach jak zwykle miały miejsce przetasowania, a z pierwszej dziesiątki z okresu od 21 do 28 grudnia ostały się jedynie Śródziemie: Cień Mordoru oraz DayZ. Najwięcej na wyprzedaży zyskały Arma III, Divinity: Grzech Pierworodny oraz Wolfenstein: The New Order, które ulokowały się tuż za pierwszym miejscem. Na liście znalazło się także polskie This War of Mine (mimo że przeceniono ją zaledwie o 25%) oraz Don’t Starve Megapack – pakiet zawierający podstawowe Don’t Starve wraz z dodatkami: Reign of Giants i samodzielnym, dostępnym w ramach wczesnego dostępu Don’t Starve Together. Jest to również jedyna pozycja wciąż objęta promocją.

1.

Counter-Strike: Global Offensive

2.

Arma III

3.

Divinity: Grzech Pierworodny

4.

Wolfenstein: The New Order

5.

Śródziemie: Cień Mordoru

6.

Wasteland 2

7.

This War of Mine

8.

DayZ

9.

Borderlands: The Pre-Sequel

10.

Don’t Starve Megapack

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej