Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 grudnia 2014, 11:41

autor: Adrian Werner

Mevius Final Fantasy zmierza na iOS i Androida

Firma Square Enix zapowiedziała Mevius Final Fantasy, czyli mobilne RPG, które zmierza na systemy iOS i Android. Pracują przy nim ludzie, którzy odegrali kluczową rolę przy produkcji takich klasków jak Chrono Trigger czy Final Fantasy VII.

Firma Square Enix coraz odważniej poczyna sobie na runku mobilnym. Najnowszym tego przejawem jest zapowiedź gry Mevius Final Fantasy, która zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android.

Niestety, udostępnione na razie informacje są wyjątkowo skromne. Wiemy, że będzie to klasyczne, potężne RPG w starym dobrym stylu. Autorzy chwalą się, że skala gry przyćmi wszystko, czego dokonano do tej pory na rynku mobilnym. Czy im się to uda, przekonamy się w przyszłym roku.

Takie buńczuczne zapowiedzi brzmią ambitnie, ale tym razem jest spora szansa na to, że nie będą to jedynie czcze przechwałki. Pieczę nad projektem sprawuje bowiem Yoshinori Kitase, który pełnił tę samą rolę przy produkcji takich klasyków jak Chrono Trigger, Final Fantasy VII czy Final Fantasy VIII. Natomiast za scenariusz odpowiada Kazushige Nojima, który wcześniej opracował fabuły m.in. Final Fantasy VII, Final Fantasy VIII, Final Fantasy X oraz Final Fantasy X-2. Square Enix zaprzęgło więc do prac nad Mevius Final Fantasy prawdziwych weteranów, co daje nam nadzieję, że gra okaże się czymś wyjątkowym.

Wydawca już od dłuższego czasu intensywnie inwestuje w rynek mobilny. Firma eksperymentowała z różnymi modelami biznesowymi, ale w jej przypadku – o dziwo – free-to-play nie okazało się zbytnio skuteczną metodą na dobry zarobek. Zamiast tego znacznie lepiej radziły sobie produkcje Square Enix z kategorii premium i firma nie ma oporów przed ustanawianiem jednych z najwyższych cen na App Store i Google Play.