Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 25 września 2014, 11:07

autor: Renox

Zaginięcie Ethana Cartera – gra debiutuje na polskim rynku

Dzisiaj, tj. 25 września, ma miejsce światowa, w tym polska, premiera eksploracyjnej gry przygodowej utrzymanej w mrocznym klimacie i stworzonej przez rodzime studio The Astronauts - Zaginięcie Ethana Cartera. Jako ciekawostkę, mamy kilka grafik porównujących lokacje zaimplementowane w grze przy pomocy technologii fotogrametrii z tymi istniejącymi naprawdę.

Aktualizacja #2: W nocy z czwartku na piątek gra została w końcu wydana i udostępniona do pobrania za pośrednictwem platformy Steam.

Aktualizacja #1: Okazuje się, że premiera gry została niespodzianie przesunięta na dzień jutrzejszy, tj. 26 września. Powodem jest błąd w grze w ostatniej chwili znaleziony przez deweloperów.

Zaginięcie Ethana Cartera (ang. The Vanishing of Ethan Carter) – eksploracyjna gra przygodowa utrzymana w mrocznym klimacie ze stajni polskiego studia The Astronauts - zadebiutowała dzisiaj na światowym, w tym też polskim rynku w wersji na komputery osobiste. Firma CDP.pl, wydawca, ujawniła zawartość premierowego, pudełkowego wydania omawianego tytułu. Okazuje się, że w paczce znajdziemy nie tylko płytę DVD i kod Steam, ale również artbook w wydaniu papierowym (w środku: grafiki przedstawiające miejsca z gry oraz zdjęcia ich odpowiedników w rzeczywistości, jak również fotografie twórców z okresu powstawania studia oraz tworzenia tytułu), a także cztery pocztówki z gry. Ponadto Zaginięcie Ethana Cartera dostępne jest w wersji cyfrowej na platformach Steam oraz GOG.com. Grę w edycji pudełkowej i cyfrowej kupić możecie także za pośrednictwem Sklepu GRY-OnLine. Najciekawsze oferty znajdziecie w naszej porównywarce cenowej.

Pudełkowe wydanie gry Zaginięcie Ethana Cartera. - Zaginięcie Ethana Cartera – gra debiutuje na polskim rynku - wiadomość - 2014-09-25
Pudełkowe wydanie gry Zaginięcie Ethana Cartera.

Omawiana produkcja wzbogacona została o profesjonalną lokalizację stworzoną przy współpracy ze studiem Sound Tropez. Ta mroczna przygodówka oferuje więc pełną dowolność w kontekście wyboru ścieżki dźwiękowej. Dostępny jest zarówno pełny polski dubbing oraz napisy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozostać przy oryginalnej, angielskiej wersji językowej. Próbki polskiej wersji językowej możecie odsłuchać, udając się pod ten adres.

Zaginięcie Ethana Cartera może pochwalić się bardzo ładną oprawą wizualną. Wszystko to za sprawą wykorzystania przez twórców technologii fotogrametrii, dzięki której sfotografowane obiekty z prawdziwego świata trafiają do gry. Obrazy później przerabiane są pod kątem dostosowania ich do klimatu rozgrywki. Co ciekawe, jeden z użytkowników forum Reddit o ksywce „Kajmel1” umieścił tam kilka screenów z gry, porównując je z fotografiami lokalizacji, które istnieją w rzeczywistości. Dwa z nich zobaczyć możecie poniżej:

Zaginięcie Ethana Cartera – gra debiutuje na polskim rynku - ilustracja #3
Zaginięcie Ethana Cartera – gra debiutuje na polskim rynku - ilustracja #4

Wątek fabularny omawianego tytułu skupia się na próbie rozwiązania zagadkowego zniknięcia tytułowego Ethana Cartera. Gra zaoferować ma rozległy, przeznaczony do swobodnej eksploracji świat, wykazując się bardzo dużą nieliniowością. Produkcja napędzana jest przez silnik Unreal Engine 3, który - wzbogacony o nowe elementy i technologie – generuje piękną oprawę wizualną. Realistyczna grafika to także zasługa wspomnianej już technologii fotogrametrii, która pozwala przenieść faktycznie istniejące obiekty do fikcyjnego świata gry.

Omawiana produkcja jak na razie dostępna jest tylko w wersji na komputery osobiste. W przyszłym roku jednak planowane jest wydanie także edycji na konsolę PlayStation 4.