Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 sierpnia 2014, 06:53

autor: Adrian Werner

BattleLore: Command – zapowiedziano turową strategię fantasy na iOS i Androida od twórców Elder Sign: Omens

Studio Fantasy Flight Games zapowiedziało BattleLore: Command, czyli turową strategię fantasy koncentrującą się na aspekcie bitewnym, która zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na pecety.

Fantasy Flight Games to jedna z najbardziej utytułowanych firm zajmujących się produkcją gier planszowych. Do tej pory zespół jednak dosyć rzadko tworzył adaptacje na urządzenia mobilne. Ostatnią produkcją tego typu było wyśmienite Elder Sign: Omens z 2011 roku. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że studio wreszcie postanowiło zawalczyć o względy posiadaczy tabletów i smartfonów. Twórcy nie tylko pomagają obecnie przy Wiedźmin Gra Przygodowa, ale zapowiedzieli również swój w pełni autorski projekt, którym okazała się turowa strategia BattleLore: Command, zmierzająca na systemy iOS oraz Android.

BattleLore: Command nie będzie typową adaptacją planszówki. Zamiast tego autorzy zaoferują pełnowymiarową produkcję mobilną, z rozległą kampanią i trójwymiarową grafiką, a jedynie zasady rządzące potyczkami stanowić będą i tak mocno zmodyfikowaną wersję stołowego BattleLore Second Edition. Akcja osadzona zostanie w nowym świecie fantasy znanym jako Terrinoth, a my wcielimy się w dowódcę armii Lordów Dagan, którego zdaniem będzie odparcie potworów zgromadzonych pod sztandarem imperium Uthuk Y’llan. Kampania ma mieć postać liniowego ciągu misji o różnorodnych celach. Przykładowo, zajmiemy się ochroną wiosek przed spaleniem, osłanianiem ewakuacji ludności cywilnej oraz poszukiwaniami magicznych artefaktów.

Zabawę zaczniemy jedynie z prostymi jednostkami w postaci łuczników oraz strażników miejskich. Wraz z postępami w kampanii nasza armia będzie rosła i dołączą do niej inne oddziały, takie jak kawaleria, rycerze czy potężne golemy. Każdy typ wojowników posiadać ma przynajmniej jedną umiejętność specjalną. Te same reguły dotyczyć będą także wojsk Uthuk Y’llan, do których również regularnie dołączać będą nowe rasy potworów.

System walki ma być rozbudowany taktycznie i podczas starć kluczową rolę odegrają takie aspekty jak wykorzystywanie osłon oraz ataki z flanki. Poza kampanią fabularną pojawi się także rozbudowany tryb multiplayer, którym gracze będą mogli dowodzić zarówno siłami Lordów Dagan, jak i armiami Uthuk Y’llan. Dostępnych ma być wiele różnorodnych scenariuszy bitewnych posiadających odmienne warunki wygranej.

BattleLore: Command trafi na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android pod koniec tego roku. W planach jest także wersja pecetowa, ale ta ukaże się w późniejszym terminie.

BattleLore: Command

BattleLore: Command