Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 lipca 2014, 15:50

autor: Góral

Assassin’s Creed Memories – oficjalnie zapowiedziano kolejną mobilną odsłonę serii

Firma Ubisoft zapowiedziała kolejny spin-off serii Assassion's Creed – Assassin’s Creed Memories. Będzie to mobilna karcianka z elementami gier strategicznych i RPG, w której podróżujemy w czasie i odwiedzamy różne zakątki świata.

Po plotkach z początku lipca, teraz mamy już pewność: firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała nową grę mobilną z serii Assassin’s Creed. Projekt zatytułowany Assassin’s Creed Memories będzie połączeniem karcianki, produkcji z gatunku RPG oraz strategii i ukaże się jeszccze tego lata na urządzeniach działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS (iPhone, iPad oraz iPod Touch). Tytuł dostępny ma być za darmo, gdyż wykorzysta model biznesowy free-to-play.

Produkcja pozwoli zwiedzić znane już fanom serii miejsca, w tym Włochy i Amerykę Północną, a także zupełnie nowe, których jednak jeszcze nie ujawniono. Gracze będą mogli stworzyć własnego asasyna, który zostanie pierwszym członkiem gildii. Kolejne postacie, wspomagające nas w czasie walki i wpływające na styl rozgrywki, zrekrutujemy nie tylko z różnych zakątków świata, ale także z odmiennych epok czasowych. Zabawa odbywać ma się w singlu i multiplayerze dla maksymalnie 40 graczy podzielonych na dwie drużyny.

Przy Assassin’s Creed Memories pomagają ekipy GREE (autorzy takich produkcji jak Rage of the Immortals, Legends at War, Beyond the Dead) i PlayNext (X-Men: Battle of the Atom, Sword of Phantasia), które, według szefa Ubisoft Mobile Division, „udowodniły swoją wiedzę i doświadczenie w tego typu grach”.

Jak to wszystko sprawuje się w akcji możemy obejrzeć na poniższym nagraniu, opublikowanym przez serwis TouchGameplay.