Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 czerwca 2014, 19:51

autor: Adrian Werner

Deponia – The Puzzle oraz Edna and Harvey – The Puzzle, czyli gry logiczne studia Daedalic trafiły na Androida

Studio Daedalic Entertainment wypuściło androidowe wersje gier logicznych Deponia – The Puzzle oraz Edna and Harvey – The Puzzle, czyli produkcji pobocznych w stosunku do popularnych serii pecetowych przygodówek.

Kilkanaście tygodni po debiucie na App Store, niemieckie studio Daedalic Entertainment wypuściło androidowe wersje Deponia – The Puzzle oraz Edna and Harvey – The Puzzle, czyli gier logicznych opartych na kanwie popularnych przygodówek. Obie produkcje dostępne są na usłudze Google Play w cenie 7,5 zł.

Deponia - The Puzzle na Google Play

Edna and Harvey – The Puzzle na Google Play

Produkcje korzystają z motywów i postaci występujących w obu przygodówkowych seriach w celu utworzenia tła dla pokaźnego zestawu wyzwań logicznych opartych na podobnych zasadach, co tradycyjne puzzle. Zajmujemy się więc głównie składaniem obrazów z małych kawałków. W każdej z gier na pokonanie czeka ponad setka takich ekranów.

Deponia – The Puzzle oraz Edna and Harvey – The Puzzle posiadają trzy tryby rozgrywki dla pojedynczego gracza. Autorzy wprowadzili także rzadko występującą w tym gatunku opcję multiplayer, w której dwie osoby mogą bawić się na jednym ekranie. Ponadto twórcy przygotowali kilka poziomów trudności, dzięki czemu produkcje nadają się zarówno dla weteranów, jak i żółtodziobów.

Gry spotkały się z ciepłym przyjęciem na iOS, więc zapewne podobnie będzie w przypadku Androida. Mamy jednak nadzieję, że na Deponia – The Puzzle oraz Edna and Harvey – The Puzzlenie kończą się ambicje studia Daedalic Entertainment odnośnie rynku mobilnego. Liczymy na to, że w przyszłości również przygodówkowe pierwowzory zawitają na smartfony i tablety.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej