Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 maja 2014, 12:02

Kiedy The Elder Scrolls Online stanie się free-to-play’em, czyli rozMMOwy

Wielu z Was jest zapalonymi fanami gier MMO, dlatego postanowiliśmy rozpocząć nowy cykl newsów prowokujących do dyskusji. Poruszamy w nim aktualne tematy dotyczące massive’ów wszelakich, a chcielibyśmy przeczytać w komentarzach Wasze opinie na te nieraz palące a zawsze ciekawe kwestie. Na dobry początek – czy The Elder Scrolls Online przejdzie na model free-to-play?

  - Kiedy The Elder Scrolls Online stanie się free-to-play’em, czyli rozMMOwy - wiadomość - 2019-02-06
 

Premiera wyczekiwanej gry The Elder Scrolls Online, której akcja rozgrywa się w popularnym uniwersum Elder Scrolls, na nowo odświeżyła dyskusję o abonamentowym modelu płatności. Wiele osób przepowiada, że dzieło ZeniMax Online Studios pójdzie w ślady Star Wars: The Old Republic i szybko przejdzie na system free-to-play. A trudno nie dostrzec pewnych analogii między grami – produkcja obu kosztowała miliony, a ich akcja odbywa się w uniwersach znanych już wcześniej szerokiej publiczności.

RozMMOwy to nowy mini-cykl, w którym poruszać będziemy aktualne tematy dotyczące massive’ów, po to, aby usłyszeć o Waszych doświadczeniach i przeczytać Wasze opinie.

Pytanie w tytule jest oczywiście tendencyjne, gdyż ani sprawa przesądzona nie jest, ani fakt przejścia danej gry na model free-to-play nie musi być zwycięstwem graczy. Osobiście dobrze bawię się w ESO, i wolałbym, aby gra pozostała przy abonamencie. Dlaczego? Bo naprawdę niewiele jest produkcji w stylu Path of Exile, gdzie mikropłatności nie wpływają na rozgrywkę.

W redakcji wśród „esujących” głosy są podzielone – część wróży grze szybkie przejście na model F2P, inni liczą (w tym i niżej podpisany), że do tego nie dojdzie.

A Wy chcecie „darmowego” ESO?

Adam Zechenter

Adam Zechenter

W GRYOnline.pl pojawił się w 2014 roku jako specjalista od gier mobilnych i free-to-play. Potem przez wiele lat prowadził publicystykę, a od 2018 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Obecnie szefuje działowi wideo i prowadzi podcast GRYOnline.pl. Studiował filologię klasyczną i historię (gdzie został szefem Koła Naukowego); wcześniej stworzył fanowską stronę o Tolkienie. Uwielbia gry akcji, RPG-i, strzelanki i strategie. Kiedyś kochał Baldur’s Gate 1 i 2, dziś najczęściej zagrywa się na PS5 i od myszki woli pada. Najwięcej godzin (bo blisko 2000) nabił w World of Tanks. Miłośnik książek i historii, czasami grywa w squasha, stara się też nie jeść mięsa.

więcej