Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 19 listopada 2013, 09:43

autor: luckie

Spacebase DF-9 zwrócił się w dwa tygodnie, zarabiając 400 tysięcy dolarów

Niezależna gra Spacebase DF-9 twórców Psychonauts i Brutal Legend zarobiła 400 tysięcy dolarów w ciągu dwóch tygodni od pojawienia się na Steam Early Access. Tym samym całkowicie zwróciły się koszty jej produkcji.

Spacebase DF-9 z przymrużeniem oka symuluje życie na stacji kosmicznej - Spacebase DF-9 zwrócił się w dwa tygodnie, zarabiając 400 tysięcy dolarów - wiadomość - 2013-11-19
Spacebase DF-9 z przymrużeniem oka symuluje życie na stacji kosmicznej
Spacebase DF-9 od strony finansowej
  1. Symulator stacji kosmicznej studia Double Fine Productions
  2. Platformy sprzętowe: PC (Windows, Linux) i Mac
  3. Prace nad grą pochłonęły 400 tys. dolarów
  4. Projekt pomogło ufundować kilku przedstawicieli branży gier
  5. Koszty produkcji zwróciły się w ciągu dwóch tygodni od startu płatnej alfy

Symulator stacji kosmicznej Spacebase DF-9 niezależnego studia Double Fine Productions (m.in. Psychonauts, Brutal Legend, The Cave) może pochwalić się niemałą popularnością wśród graczy. W ciągu dwóch pierwszych tygodni obecności na Steamie w ramach wczesnego dostępu, gra przyniosła twórcom przychód w wysokości 400 tysięcy dolarów – właśnie taka kwota była potrzebna do jej stworzenia. Jak informują autorzy produkcji, 85% tej sumy wygenerowała dystrybucja za pośrednictwem Steama, a pozostałe 15% sprzedaż na stronie producenta.

Podejmując się prac nad Spacebase DF-9, Double Fine zdecydowało się na pewne ryzyko. Do tej pory ich mniejsze produkcje pochłaniały 50-150 tysięcy dolarów. Zespół zdawał sobie sprawę z tego, że fundacja Indie Fund nie pokryje całej potrzebnej kwoty. Tak też się stało, ponieważ z Indie Fund uzyskano 75 tysięcy dolarów. Z pomocą przyszli znajomi, którzy wspólnymi siłami zebrali resztę. Wśród wspierających projekt osób, deweloperów i organizacji związanych z branżą gier, Double Fine wymienia Humble Bundle, Hemisphere Games, AppAbove Games, Adama Saltsmana, studio The Behemoth, Morgan Webb oraz Roba Reida. W ten sposób przed Double Fine otworzyły się drzwi do kolejnych większych tytułów. Z kolei miłośników mniejszych gier studio uspokaja – ich liczba nie zmaleje.

Data premiery finalnej edycji Spacebase DF-9 nie jest znana. Jeśli chcecie już teraz rozpocząć zabawę z wersją alfa, możecie to uczynić kupując ją na Steamie w cenie 22,99 euro (ok. 96 zł) lub bezpośrednio na oficjalnej stronie za 25 dolarów (ok. 77 zł). Więcej na temat samej gry pisaliśmy w zeszłym miesiącu, przy okazji jej zapowiedzi.

  1. Spacebase DF-9 w sklepie Steam
  2. Oficjalna strona gry Spacebase DF-9
Spacebase DF-9

Spacebase DF-9