Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 września 2013, 21:52

autor: Draug

Guild Wars 2 – ujawniono szczegóły na temat kolejnej aktualizacji

Firma ArenaNet podzieliła się szczegółami na temat nowej aktualizacji gry Guild Wars 2. Będzie się ona nazywała Tequatl Rising i zostanie wypuszczona 17 września. Otrzymamy między innymi potężniejszych bossów, narzędzie do wyszukiwania drużyn, a także przeobrażenia aren do rozgrywki typu World vs. World.

Zgodnie z tym, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić, firma ArenaNet zapowiedziała kolejną aktualizację do swojego sztandarowego MMORPG, Guild Wars 2. Nowe uaktualnienie nazywa się Tequatl Rising, a jego motywem przewodnim jest powrót z morskich głębin złowrogiego smoka znanego jako Tequatl the Sunless. Doczekamy się też kilku modyfikacji w różnych aspektach rozgrywki. Nowości trafią na serwery 17 września.

Nowy-stary przeciwnik okaże się bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek wcześniej, otrzymując do dyspozycji nieznane wcześniej ataki i rozmaite mordercze sztuczki. Powrót Tequatla będzie wiązał się z ponownym spotkaniem ze starymi przyjaciółmi, jak również z połączeniem sił z nowymi sprzymierzeńcami. By pokonać smoka, niezbędne stanie się zgromadzenie dużej liczby graczy, gotowych walczyć ramię w ramię. Bohaterowie, którzy unicestwią tego wroga, otrzymają wyjątkową nagrodę w postaci przedmiotu Wings of the Sunless, animowanych skrzydeł do umieszczenia na plecach postaci.

Tequatl powraca. I chyba jest troszkę rozdrażniony. - Guild Wars 2 – ujawniono szczegóły na temat kolejnej aktualizacji - wiadomość - 2013-09-10
Tequatl powraca. I chyba jest troszkę rozdrażniony.

Mówiąc o gromadzeniu się graczy, należy wspomnieć o innowacji, jaką jest nowy system wyszukiwania członków drużyny. Będziemy mogli ustalić teraz wiele kryteriów, precyzyjnie określając, do jakiego rodzaju przygody potrzebujemy towarzyszy. Zdaniem twórców takie rozwiązanie powinno znacznie ułatwić formowanie grup na wyprawy.

Co ciekawe, Tequatl nie będzie jedynym bossem, którego dotkną przemiany. ArenaNet planuje bowiem poddać pewnym modyfikacjom wszystkich tego typu przeciwników w świecie gry, czyniąc walkę z nimi bardziej wymagającą i jednocześnie dostarczającą więcej satysfakcji.

A gdyby odpieranie napaści ze strony sfrustrowanej morskiej fauny się znudziło, gracze będą mogli skorzystać z nowinek w trybie WvW, by skuteczniej robić kuku sobie nawzajem. - Guild Wars 2 – ujawniono szczegóły na temat kolejnej aktualizacji - wiadomość - 2013-09-10
A gdyby odpieranie napaści ze strony sfrustrowanej morskiej fauny się znudziło, gracze będą mogli skorzystać z nowinek w trybie WvW, by skuteczniej robić kuku sobie nawzajem.

Ostatnim, choć nie mniej istotnym elementem, który czekają innowacje, jest tryb World versus World. W temacie tym zmiany dotyczą przede wszystkim przygranicznych map (borderlands). Każda z nich zostanie zostanie przeprojektowana w taki sposób, aby na wszystkich znalazło się po pięć obiektów o nazwie Ruins of Power. Sprawowanie kontroli nad takim punktem przez jedną ze stron wzmocni wszystkich reprezentujących ją bohaterów, dając im różnorakie premie. Ponadto system rozwoju postaci zostanie wzbogacony o nową zdolność do użytku głównie w trybie World vs World, nazwaną Flame Ram Mastery. Okaże się ona szczególnie przydatna przy przeprowadzaniu oblężeń.

Co więcej, zaplanowano streaming pokazujący zawartość aktualizacji Tequatl Rising. Wydarzenie to nastąpi za pośrednictwem kanału Guild Wars 2 w serwisie Twitch i rozpocznie się 20 września (w piątek) o godzinie 21:00.