Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 września 2013, 14:41

autor: Góral

Uplay - sieciowa usługa Ubisoftu również na konsolach nowej generacji

Firma Ubisoft zdradziła, że nie zamierza rezygnować ze swojej sieciowej usługi Uplay na konsolach nowej generacji. Wszystkie nadchodzące produkcje tego koncernu wykorzystywać będą sprawdzone rozwiązania.

Dotarły do nas kolejne wieści z obozu francuskiej firmy Ubisoft. Okazało się, że każda gra tego wydawcy, która w przyszłości ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4, będzie korzystać z usługi sieciowej Uplay.

Uplay – sieciowa usługa i sklep firmy Ubisoft. - Uplay - sieciowa usługa Ubisoftu również na konsolach nowej generacji - wiadomość - 2013-09-10
Uplay – sieciowa usługa i sklep firmy Ubisoft.

W gruncie rzeczy nie jest to żadne zaskoczenie i mogliśmy się tego spodziewać, wszak już od dłuższego czasu gry Ubisoftu, także na konsolach obecnej generacji, są w pewien sposób uzależnione od Uplay (przepustki sieciowe). Niemniej, jeżeli ktoś liczył na zniesienie tego wymogu, to już wie, że tak się nie stanie.

Nie wyjaśniono, na jakich zasadach usługa będzie działać na konsolach nowej generacji, zdradzono jednak, że wszystkie najbliższe premiery (Assassin's Creed IV: Black Flag, The Crew, The Division i Watch Dogs) wykorzystają dobrodziejstwa tego rozwiązania, a do zabawy wystarczy oczywiście jedno konto dla wszystkich platform sprzętowych. Poinformowano również, że w październiku nastąpi aktualizacja PC-towego programu do wersji 4.0. Wprowadzi ona tablicę społecznościową oraz managera pobierania plików.

Uplay - sieciowa usługa Ubisoftu również na konsolach nowej generacji - ilustracja #2Uplay to sieciowa usługa i sklep firmy Ubisoft. Serwis został uruchomiony wraz z debiutem drugiej części gry Assassin’s Creed w 2009 roku. Zakładając w nim konto, otrzymujemy szereg funkcji urozmaicających rozgrywkę, w tym zdobywanie specjalnych odznaczeń nazwanych Actions. Dzięki zarobionym w ten sposób punktom, można otrzymać różne nagrody, do wykorzystania w grach francuskiego koncernu.