Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 maja 2013, 05:58

autor: Adrian Werner

Star Wars: Knights of the Old Republic zmierza na iPada?

W sieci pojawiły się spekulacje, według których na iPada zmierza Star Wars: Knights of the Old Republic, czyli gra studia BioWare uznawana za jednego z najlepszych cRPG-ów w historii.

Całkiem możliwe, że użytkownicy iPad’ów wkrótce zagrają w Star Wars: Knights of the Old Republic, czyli jednego z najlepszych cRPG-ów w historii. W najnowszym newsleterze studia Aspyr pojawiła się informacja, że wysoko oceniane RPG osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen jest już dostępna na iPada. Zespół prawdopodobnie zbytnio pospieszył się z tą informacją i miała ona w rzeczywistości ukazać się później. Mleko jednak już się rozlało, a internetowe fora zalały fale spekulacji.

Powierzenie zadania przeniesienia Star Wars: Knights of the Old Republic na tablety studiu Aspyr miałoby sens, gdyż ten właśnie zespół dokonał konwersji tej gry na komputery Mac. Oczywiście, należy pamiętać, że do czasu oficjalnego potwierdzenia istnienie wersji na iPada jest jedynie plotką. Szanse na to, że okaże się ona mieć pokrycie w rzeczywistości są jednak spore.

Newsletter będacy źródłem plotek.

Star Wars: Knights of the Old Republic zadebiutowało w 2003 roku na konsolę Xbox, a rok później ukazało się na pecety. Była to pierwsza gra RPG osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. Jej autorzy, czyli ludzie ze studia BioWare, podjęli ryzykowną decyzję, która okazała się jednak strzałem w dziesiątkę. Zamiast korzystać ze światów ukazanych w filmowej serii, twórcy przenieśli akcję cztery tysiące lat w przeszłość, w czasy gdy galaktyka była świadkiem potężnych konfliktów między Imperium Sith a Republiką wspieraną przez Rycerzy Jedi. Takie podejście przypadło graczom do gustu i sprawiło, że popularność okresu Starej Republiki eksplodowała również wśród powieści oraz komiksów.

Knights of the Old Republic korzysta z mechaniki stołowej gry fabularnej Star Wars Roleplaying Game, opartej na d20. BioWare odtworzyło te reguły w typowym dla siebie w stylu, czyli w systemie walki toczonym w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą. W starciach dowodzimy niewielką drużyną bohaterów, a potyczki są mocno taktyczne. Podczas kampanii gra zapamiętuje decyzje gracza i na ich podstawie kieruje do ku jasnej lub ciemnej stronie mocy. Zabawę urozmaicają również liczne mini-gierki.