Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 17 kwietnia 2013, 11:43

autor: luckie

Metro: Last Light – poznaj swoich wrogów

Twórcy Metro: Last Light zaprezentowali drugi odcinek Poradnika Przetrwania, czyli serii filmów wprowadzających do gry. Na jakich wrogów natkniemy się w tytułowym metrze? Czego się po nich spodziewać i jak sobie z nimi radzić? Zapraszamy do obejrzenia filmu z polskimi napisami!

Studio 4A Games demonstruje drugi film z serii Poradnik Przetrwania, stanowiący swoiste wprowadzenie do niebezpiecznego świata gry Metro: Last Light. Tym razem doświadczony Ranger opowiada o czających się na każdym kroku zagrożeniach. Na potrzeby filmu przygotowaliśmy polskie napisy. Miłego oglądania!

Śmiałkowie wyczekujący premiery Metro: Last Light powinni wziąć sobie do serca kilka rad, zanim ponownie zejdą do ciemnych tuneli moskiewskiego metra. Na swojej drodze gracze spotkają zarówno różnorodne mutanty, jak i nie mniej zawziętych ludzkich przeciwników. Dodatkowych wrogów możemy sobie narobić poprzez postępowanie, które komuś zaszkodzi. Konsekwencje naszych decyzji mogą odezwać się nawet po jakimś czasie, kiedy sami zdążymy już zapomnieć o sprawie.

Starcia z przeciwnikami są dodatkowo stresujące przez to, że amunicja w grze jest towarem deficytowym. Zdecydowanie lepiej zastosować ciche podejście, choć to również łatwe nie jest. Twórcy ostrzegają, że wrogowie zamieszkujący podziemia Moskwy będą bardzo czujni. Zanim w ogóle przyjdzie nam do głowy przekradnięcie się za ich plecami, należy usunąć nadmiar światła: wykręcając żarówki, gasząc świece i lampy parafinowe, a nawet zestrzeliwując czołówki z głów strażników.

Kolejny odcinek Poradnika Przetrwania weźmie na warsztat broń i ekwipunek, który warto mieć pod ręką podczas przechadzki tunelami postapokaliptycznego metra. Gra zawita do Polski 17 maja 2013 roku w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.